Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowy bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional

Najnowsze elektronarzędzie firmy Bosch – bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional umożliwia wywiercenie w betonie do 115 otworów (6 x 40 mm) na jednym cyklu ładowania akumulatora wyróżniając się tym samym najdłuższym czasem pracy w swojej klasie.

Nowy bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional
Młot charakteryzuje się ekstremalną wytrzymałością, trwałością oraz efektywnością pracy osiągniętą dzięki zastosowaniu bezszczotkowego silnika Bosch EC. Każdy fachowiec zainteresowany sprawdzeniem możliwości nowego elektronarzędzia może, poprzez stronę www.bosch-pro-team.com, przystąpić do programu „Bosch ProTeam” i zgłosić chęć jego przetestowania. Urządzenie jest dostępne w handlu specjalistycznym od maja 2010.

Podstawowe parametry techniczne zapewniające wysoki komfort użytkowania nowego młota GBH 18 V-LI to energia udaru wynosząca 1,7 J połączona z niewielką wagą – 2,6 kg. Istotną cechą jest także wysoka sprawność bezszczotkowego silnika Bosch EC, która wynosi aż 80% (dla porównania, sprawność innych młotów z silnikami EC waha się w granicach od 60 – 70%). Oprócz tego silnik Bosch jest trwały, całkowicie bezobsługowy i dodatkowo zabezpieczony przed wnikaniem pyłu.

„Przy pracach w miejscach trudno dostępnych i wymagających trzymania urządzenia nad głową najważniejsze stają się: zwarta konstrukcja i niewielki ciężar urządzenia. 285 mm długości w połączeniu z 2,6 kg wagi są gwarancją tego, że nowy młot Bosch GBH 18 V-LI spełni oczekiwania profesjonalnych użytkowników. Elektrycy, instalatorzy oraz fachowcy od prac wykończeniowych często wykonują wymagające zadania w trudnych warunkach.

W takich sytuacjach myśli się głównie o własnej wygodzie i bezpieczeństwie nie troszcząc się o wykorzystywane urządzenie. Bosch pamiętając o tym dopilnował, aby nowy młot udarowo-obrotowy zachowywał pełną sprawność nawet po upadku z wysokości dwóch metrów”– mówi Marek Krajewski, Brand Manager odpowiedzialny za sprzedaż niebieskiej linii Bosch w Polsce.

Oprócz wymienionych powyżej głównych cech nowy młot posiada wiele dodatkowych, praktycznych funkcji jak np.: zintegrowaną diodę oświetleniową LED, wskaźnik stanu naładowania akumulatora oraz możliwość elastycznego wyboru akumulatorów o napięciu 18 V. System wyboru akumulatorów - „Flexible Power System“ firmy Bosch oferuje wyjątkową możliwość zastosowania dwóch wersji akumulatora w każdej klasie napięcia: o pełnej pojemności 3,0 Ah lub 2,6 Ah zapewniającego dłuższy czas pracy i wysoka moc lub akumulatora Compact o pojemności 1,3 Ah - lżejszego i tym samym gwarantującego większy komfort zastosowania.

Akumulatory litowo-jonowe Bosch Premium o długiej żywotności

Wszystkie akumulatory litowo-jonowe stosowane w elektronarzędziach Bosch posiadają ogniwa Bosch Premium o wysokiej gęstości energetycznej, gwarantujące najwyższą wydajność, trwałość i utrzymanie parametrów pracy. Długą żywotność samego akumulatora litowo-jonowego Premium zapewnia natomiast system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Współpracując z elektroniką narzędzia i ładowarki niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem.

W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 18 V-LI Professional znajduje się 30-minutowa, szybka ładowarka stworzona w technologii Hyper Charge firmy Bosch. Dzięki niej akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. Dodatkowo nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Przetestuj nowy młot udarowo-obrotowy w ramach programu Bosch ProTeam

Uczestnicy programu Bosch ProTeam mogą bezpłatnie testować nowości z niebieskiej linii elektronarzędzi oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi profesjonalistami. Wśród dostępnych do testowania urządzeń znajduje się również nowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-LI Professional. Każdy, kto chciałby poznać jego możliwości, może w dniach od 15 maja do 31 lipca 2010 zgłosić się na stronie www.bosch-pro-team.com do testu praktycznego tego urządzenia. Na stronie programu zamieszczony jest również dokładny regulamin uczestnictwa.

L-Boxx: doskonałe rozwiązanie systemowe do transportu i przechowywania

Nowy młot udarowo-obrotowy dostępny jest w także nowej walizce systemowej o nazwie L-BOXX. Jest to przemyślany system łączenia i odłączania walizek o dużej uniwersalności, który zapewnia komfortowy transport kilku walizek jednocześnie.

Walizki można dowolnie skonfigurować w zależności od potrzeb: w celu przechowywania w porządku urządzeń, osprzętu, materiałów eksploatacyjnych i innych. Tym samym L-BOXX jest bardziej komfortowy niż konwencjonalne walizki, zapewnia utrzymanie porządku oraz wygodny transport, a jego solidna konstrukcja bez problemu wytrzyma obciążenie do 100 kg. Koncepcja walizek L-BOXX powstała we współpracy z firmą Sortimo, wiodącym na rynku producentem wyposażenia pojazdów specjalistycznych i warsztatowych oraz jest stale rozbudowywana o kolejne rozwiązania i akcesoria.

Dane techniczne Bosch GBH 18 V-LI Professional
Energia udaru: 0 – 1,7 J
Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej: 0 – 4550 min-1
Nominalna prędkość obrotowa: 0 – 1400 min-1
Napięcie akumulatora: 18 V
Ciężar z akumulatorem: 2,6 kg
System montażu narzędzi: SDS-plus

W wyposażeniu standardowym znajdują się 2 akumulatory o pojemności 3,0 Ah, szybka ładowarka oraz walizka L-BOXX.

Sugerowana cena detaliczna brutto (od maja 2010): - GBH 18 V-LI – 2195 zł


aktualizacja: 2010-06-02

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek  Lange Łukaszuk
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek Lange Łukaszuk Jest niezwykle wygodne i nie wymaga podłączenia do prądu - to pierwsze takie akumulatorowe mikronarzędzie na rynku. Proxxon prezentuje najnowszą ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze