Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowe pistolety do klejenia Dremel 910 i 940

Od października w ofercie Dremela dostępne są cztery, wysokiej jakości pistolety do klejenia przydatne w pracach związanych z majsterkowaniem i kreatywnymi projektami.

Nowe pistolety do klejenia Dremel 910 i 940Ważnym uzupełnieniem nowej oferty jest szeroki asortyment akcesoriów: sztyfty kleju kolorowego, mata ochronna do klejenia, a także nowe sztyfty kleju uniwersalnego i brokatowego. Sklejanie i ozdabianie drewna, ceramiki, tkanin i wielu innych materiałów - to zadanie dla nowych pistoletów Dremela.

Dwa z nowych produktów (modele 910 i 940 – obydwa wysokotemperaturowe) adresowane są do majsterkowiczów, którzy samodzielnie wykonują różne prace w domu. Pozostałe dwa (modele 920 – niskotemperaturowy – oraz 930 – dwutemperaturowy) uzupełniają ofertę dla hobbystów wykonujących projekty kreatywne i dekoratorskie.

Oprócz nowych pistoletów do klejenia, Dremel oferuje także szeroki asortyment akcesoriów i przystawek do pistoletów: sztyfty kleju uniwersalnego (7 i 11 mm), sztyfty przeznaczone do klejenia drewna, sztyfty kleju brokatowego do ozdoby projektów twórczych, sztyfty kleju kolorowego do projektów w 3D oraz specjalną matę do klejenia. Mata chroni meble i klejone elementy przed zabrudzeniem, jest odporna na działanie wysokiej temperatury i można ją w łatwy sposób oczyścić.

Oferta dla majsterkowiczów - drobne prace domowe

Nowe pistolety do klejenia Dremel 910 i 940 zostały zaprojektowana w sposób ułatwiający precyzyjne klejenie przy pracach związanych z majsterkowaniem i różnymi zastosowaniami domowymi, np. sklejanie najróżniejszych elementów, od budek dla ptaków aż po złamane krzesła, zabawki tekstylne, pudła kartonowe oraz materiały takie, jak drewno, tworzywa sztuczne, ceramika, karton, tkaniny i wiele innych. Obydwa pistolety mają stabilną podstawę, nagrzewają się w ciągu pięciu minut, są wyposażone w funkcję ograniczenia wycieku kleju oraz silikonową nakładkę na dyszę.

Model Dremel 910 jest mniejszy i pracuje w temperaturze 165 stopni z wykorzystaniem sztyftów 7 mm. Bardziej zaawansowany model Dremel 940 pracuje w wyższej temperaturze 195 stopni z wykorzystaniem sztyftów 11/12 mm. Urządzenie posiada wymienną dyszę, miękką rękojeść, włącznik on/off oraz wskaźnik zasilania. Warto również podkreślić, iż dzięki wyjmowanej wtyczce urządzenie może pracować bez kabla. Jest to nowe rozwiązanie zastosowane w pistolecie Dremela i jednocześnie bardzo przydatna funkcja wpływająca na komfort pracy.

Oferta dla hobbystów - prace kreatywne i dekoratorskie

Modele Dremel 920 i 930 rozszerzają ofertę HOBBY LINE. Urządzenia posiadają funkcję ograniczenia wycieku kleju, nagrzewają się w ciągu pięciu minut, są wyposażone w zamontowaną na stałe dyszę precyzyjną oraz silikonową nakładkę na dyszę. Dodatkowo mają rozkładaną, plastikową podpórkę, stabilną podstawę, ergonomiczną rękojeść i można w nich stosować sztyfty 7 mm, w tym także nowe sztyfty kleju brokatowego i kolorowego.

Model Dremel 920 pracuje w niskiej temperaturze 105 stopni, co pozwala kleić także materiały wrażliwe na wysoką temperaturę, takie jak papier, karton, tworzywa sztuczne lub tkaniny. Model Dremel 930 posiada dwustopniowy wybór temperatury 105 i 165 stopni, co pozwala pracować z szerszą paletą materiałów, w tym ze szkłem, drewnem, tkaninami, tworzywami sztucznymi, papierem i kartonem.

Wymienione wcześniej sztyfty kleju kolorowego stanowią atrakcyjny dodatek w nowej linii produktów dla hobbystów i można je wykorzystywać do kolorowania projektów oraz tworzenia projektów rzeźbiarskich w 3D, np. do wykonania pięknych imitacji woskowej pieczęci przy pomocy gumowego lub metalowego stempla, które dodadzą niepowtarzalnego uroku wszelkiego rodzaju zaproszeniom, karteczkom imiennym stawianym na stole, ogłoszeniom lub dyplomom, kopertom, opakowaniom prezentów lub etykietom – a nawet butelkom wina!

Sugerowana cena detaliczna brutto (wrzesień 2010):

- Zestaw Dremel Glue Gun 910: pistolet do klejenia Dremel 910, 3 sztyfty kleju uniwersalnego, wysokotemperaturowego – 65 zł
- Zestaw Dremel Glue Gun 940: pistolet do klejenia Dremel 940, 3 x sztyfty kleju uniwersalnego, wysokotemperaturowego – 159,95 zł
- Zestaw Dremel Glue Gun 920 Hobby : pistolet do klejenia Dremel 920, 3 sztyfty kleju uniwersalnego, niskotemperaturowego, 12 sztyftów kleju brokatowego w blistrze – 79 zł
- Zestaw Dremel Glue Gun 930 Hobby : pistolet do klejenia Dremel 930, 3 sztyfty kleju uniwersalnego, niskotemperaturowego, 3 sztyfty kleju uniwersalnego, wysokotemperaturowego, 12 sztyftów kleju brokatowego w blistrze – 99 zł


aktualizacja: 2010-10-28

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze