Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Ukośnica Skil Masters, model 3855

W ofercie urządzeń marki Skil Masters pojawiła się ukośnica z posuwem, model 3855. Narzędzie można stosować do wielu prac, np. precyzyjnego cięcia paneli laminowanych, desek i belek podłogowych, lub do cięcia materiałów kompozytowych, np. płyt pilśniowych, sklejek czy płyt MDF.
Ukośnica Skil Masters, model 3855Wydajny silnik o mocy 1 500 W napędza tarczę o średnicy 216 mm. W połączeniu z dobrą ergonomią oraz łatwą obsługą urządzenie gwarantuje bardzo dobry rezultat pracy, za rozsądną cenę. Ukośnica dostępna jest w sprzedaży od kwietnia.

Wysoka wydajność cięcia

Funkcja posuwu zapewnia dużą wydajność pracy nowej ukośnicy Skil Masters. Przy ustawieniu 90°/90° maksymalna szerokość cięcia wynosi 305 mm, a wysokość 65 mm. Dla oznaczenia miejsca cięcia wystarczy krótka kreska, ponieważ wiązka wbudowanego lasera precyzyjnie wskazuje przebieg linii cięcia. Ogranicznik długości ułatwia wykonywanie cięć seryjnych na taką samą długość. Kąt cięcia można ustawić do maksymalnie 45°, przy czym oznakowanych jest dziewięć najpopularniejszych kątów cięcia.

Oświetlenie diodowe LED – lepsza widoczność

zapewnia optymalną widoczność obszaru pracy. Wygodna w obsłudze osłona ułatwia wymianę tarcz, np. gdy użytkownik potrzebuje wymienić znajdującą się w wyposażeniu standardowym urządzenia tarczę 48-zębową (wykonaną z węglików spiekanych i przeznaczoną do cięcia drewna) na tarczę do cięcia innych materiałów.

Ergonomiczna konstrukcja – łatwa obsługa narzędzia

Kolejne zalety nowej ukośnicy to ergonomiczna konstrukcja i łatwa obsługa narzędzia. Miękkie okładziny Softgrip na wszystkich uchwytach sprawiają, że praca staje się bezpieczna i komfortowa. Ukośnica Skil Masters 3855 posiada wygodny system mocowania elementów na stole pilarskim. W wyposażeniu standardowym znajduje się zacisk, który można stosować zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Wytrzymała konstrukcja – optymalna w trudnych warunkach pracy

Wytrzymała konstrukcja ukośnicy zapewnia wysoką precyzję cięcia oraz długą żywotność także przy częstym stosowaniu urządzenia w trudnych warunkach. Osłona tarczy, stół pilarski i ogranicznik wykonane są z trwałego aluminium, komponenty napędu posiadają precyzyjne łożyska kulkowe oraz koła zębate z uzębieniem skośnym.

Łatwy transport

Ukośnica Skil Masters, model 3855, jest łatwa w transporcie, a przygotowanie urządzenia do pracy nie zajmuje wiele czasu. Zintegrowane podpórki można przesuwać w obu kierunkach i nie trzeba ich demontować na czas transportu. Urządzenie posiada schowek na przewód zasilający oraz załączone w wyposażeniu klucze potrzebne do wymiany tarczy.

Sugerowana cena detaliczna brutto (czerwiec 2011): ukośnica do paneli (model 3855) - 1 229zł

 

aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek  Lange Łukaszuk
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek Lange Łukaszuk Jest niezwykle wygodne i nie wymaga podłączenia do prądu - to pierwsze takie akumulatorowe mikronarzędzie na rynku. Proxxon prezentuje najnowszą ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze