Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Aplikacja Bosch Toolbox z kamerą wymiarową

Aplikacja Bosch Toolbox, czyli cyfrowa walizka narzędziowa, zyskała  kolejne praktyczne narzędzie: kamerę wymiarową. Dzięki niej profesjonaliści szybko sporządzą dokumentację warunków na budowie i skrócą czas przygotowania oferty. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play Store i Apple App Store.

Dla wielu fachowców korzystanie ze smartfona w trakcie pracy stało się oczywistością. Dlatego Bosch stworzył aplikację Bosch Toolbox, która oferuje m.in. takie funkcje jak konwerter jednostek, latarka i mobilny katalog elektronarzędzi profesjonalnych Bosch. Aplikacja jest dostępna dla posiadaczy smartfonów od lutego 2012 r.

Teraz ta cyfrowa walizka narzędziowa zostanie rozszerzona o kolejne praktyczne narzędzie – kamerę wymiarową. Dzięki niej można szybko udokumentować warunki budowy. Wystarczy zrobić zdjęcie, przy pomocy strzałek i kątów bezpośrednio nanieść na nie wymiary, zrobić notatki, zapisać i wysłać e-mailem ‒ wszystko to przy użyciu jednej, bezpłatnej aplikacji.

Aplikacja Bosch Toolbox z kamerą wymiarową
Aplikacja Bosch Toolbox z kamerą wymiarową

Krótszy czas przygotowania oferty

{image-width-popup 49629}Kamera wymiarowa z powodzeniem zastąpi ołówek i kartkę, które łatwo zapodziać podczas pracy na budowie. Dzięki wsparciu technologii cyfrowej kamera znacząco ułatwia pracę. Oszczędza czas podczas przygotowania oferty, bo wszystkie potrzebne informacje, takie jak punkty przyłączy lub położenia rur, można oznaczyć bezpośrednio na zdjęciu i wykorzystać je później.

Minimalizuje też ryzyko zapomnienia o ważnych detalach. Nie ma już konieczności czasochłonnego opracowywania i porównywania szkiców ręcznych lub zdjęć wykonanych na budowie. Z pomocą aplikacji użytkownicy mogą również nagrywać filmy wideo i notatki głosowe oraz zapisywać dane różnych w odpowiednich folderach. Dzięki temu nawet przy większej liczbie zleceń łatwo zachować orientację i porządek w dokumentacji.

Kamera wymiarowa będzie dostępna zarówno jako funkcja w aplikacji Bosch Toolbox oraz jako samodzielna aplikacja. Obie aplikacje są darmowe i dostępne do pobrania w Google Play Store oraz Apple App Store dla smartfonów z systemem operacyjnym Android i iOS.

Pod koniec roku planowane jest wprowadzenie na rynek kolejnego cyfrowego narzędzia o nazwie "Dokumentacja wykonawcza". Nowa funkcja umożliwi jeszcze bardziej szczegółowe dokumentowanie projektów budowlanych. Planowany "Tryb zespołowy" pozwoli pracować nad dokumentacją tego samego projektu kilku pracownikom na różnych smartfonach. Także ta aplikacja zostanie udostępniona przez firmę Bosch bezpłatnie.


aktualizacja: 2012-10-29

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek  Lange Łukaszuk
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek Lange Łukaszuk Jest niezwykle wygodne i nie wymaga podłączenia do prądu - to pierwsze takie akumulatorowe mikronarzędzie na rynku. Proxxon prezentuje najnowszą ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze