Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowe akumulatory Bosch o pojemności 4,0 Ah

Nowe akumulatory Bosch o pojemności 4,0 Ah

Firma Bosch wprowadza na rynek nowe akumulatory o pojemności 4,0 Ah. Dzięki nim profesjonalni użytkownicy mogą osiągnąć do 65% dłuższy czas pracy i dwukrotnie wyższą wydajność.

Nowe akumulatory Bosch są najmniejsze i najlżejsze wśród akumulatorów 4,0 Ah dostępnych obecnie na rynku. Ważną informacją dla użytkowników jest również wprowadzenie dodatkowej, 2-letniej usługi gwarancyjnej na wszystkie akumulatory litowo-jonowe oraz ładowarki do nich.

Czas pracy wiertarko-wkrętarką akumulatorową GSR 18 V-LI Professional przy zastosowaniu akumulatora 4,0 Ah wydłużył się o 65%Wydłużony czas pracy z użyciem nowego akumulatora Bosch został potwierdzony przez niezależny instytut badawczy SLG Prüf–und Zertifizierungs GmbH. Testy SLG dowodzą, że np. czas pracy wiertarko-wkrętarką akumulatorową GSR 18 V-LI Professional przy zastosowaniu akumulatora 4,0 Ah wydłużył się o 65% w porównaniu do akumulatora 3,0 Ah.

Ogniwa kategorii Premium w nowych akumulatorach Bosch posiadają podwyższoną wydajność energetyczną, zdolność do oddawania wyższych prądów w dłuższym czasie i obniżoną rezystancję wewnętrzną, co zwiększa efektywność pracy także w niższych temperaturach.

Akumulatory litowo-jonowe 4,0 Ah znacznie przewyższają pod tym względem zarówno akumulatory niklowo-kadmowe, jak i akumulatory żelazowo-wodorkowe.

Technologia CoolPack zwiększa żywotność akumulatorów poprzez oddawanie emisji ciepła na zewnątrz obudowy akumulatora.

Im dłuższy czas pracy, tym ważniejsza staje się ochrona akumulatorów przed przegrzaniem i związanym z tym przedwczesnym starzeniem się lub uszkodzeniem.

Marek Krajewski, Senior Brand Manager linii Bosch Niebieski wyjaśnia: Akumulatorów litowo-jonowych nie wolno używać, gdy ich temperatura przekroczy 70 stopni Celsjusza, ponieważ grozi to uszkodzeniem ogniw. Podwyższona temperatura oznacza także szybsze starzenie się ogniw i krótszy czas wykorzystywania akumulatora.

Wielu konkurentów stosuje obecnie elektroniczne układy kontroli temperatury, aby w razie nadmiernego przegrzania akumulatora odłączyć lub wyłączyć urządzenie. Oznacza to jednak dla użytkownika przymusową przerwę w pracy
i stratę cennego czasu.

Dlatego Bosch wybrał bardziej złożone rozwiązanie. Oprócz zaawansowanych układów elektronicznych, chroniących poszczególne ogniwa i silnik oraz zabezpieczających szybki proces efektywnego ładowania, korzystamy z unikatowej technologii CoolPack, stale obniżającej temperaturę wewnątrz akumulatora. Stosujemy ją w dotychczasowych akumulatorach litowo-jonowych Bosch i w nowych akumulatorach 4,0 Ah.

Akumulatory Bosch CoolPack posiadają specjalny element obudowy – czerwone ożebrowanie chłodzące wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Materiał ten bardzo skutecznie przewodzi ciepło, a przy tym jest izolatorem elektrycznym, co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji akumulatorów – komentuje Marek Krajewski.

Ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła, które jest dzięki temu efektywniej odprowadzane na zewnątrz (np. jak w lodówce). To sprawia, że akumulatory CoolPack odznaczają się wydłużoną żywotnością.

Nasze pomiary wykazały, że żywotność akumulatorów CoolPack jest dwukrotnie dłuższa niż w przypadku akumulatorów konwencjonalnych bez tej technologii – dodaje Marek Krajewski. Ich niezwykła trwałość i żywotność nie oznacza jednak większych rozmiarów czy ciężaru.

Nowe akumulatory Bosch są najmniejsze i najlżejsze wśród akumulatorów 4,0 Ah dostępnych obecnie na rynku.

Akumulatorów 4,0 Ah z technologią CoolPack można używać z całą linią profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych w ramach tej samej kategorii napięcia.

Nowe akumulatory są na rynku od stycznia 2013 roku jako standardowe wyposażenie szerokiej ofert narzędzi akumulatorowych o napięciu 14,4 V i 18 V. Będzie je można także zakupić jako oddzielne produkty uzupełniające posiadaną rodzinę narzędzi lub dodatek do narzędzi systemowych bez wyposażenia standardowego.

Wkrótce, bo już od maja 2013 r. do sprzedaży wejdą także pakiety akumulatorów z ładowarkami i akumulatory Compact o pojemności 2,0 Ah.

I jeszcze jedna dobra wiadomość dla profesjonalistów – po wcześniejszym zarejestrowaniu akumulatory 4,0 Ah i ładowarki objęte będą wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą także zużycie eksploatacyjne.

Sugerowana cena detaliczna brutto (styczeń, 2013):
- 14,4 V-Li 4,0 Ah – 712 zł,
- 18 V-Li 4,0 Ah – 798 zł.

aktualizacja: 2013-01-08

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze