Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowa generacja szlifierek taśmowych Bosch

Nowa generacja szlifierek taśmowych Bosch

Bosch wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele szlifierek taśmowych dla użytkowników indywidualnych z serii "Compact Generation": PBS 75 A (Universal) oraz PBS 75 AE (Expert).

Oba modele szlifierek taśmowych zostały wyposażone w automatyczny system centrowania taśmy, który ułatwia jej wymianę oraz wyrównuje pozycję taśmy tak, aby zawsze znajdowała się pośrodku płyty szlifierskiej. Pozwala to na oszczędność czasu pracy, a przy tym zapewnia optymalne położenie taśmy podczas szlifowania.

Jeżeli konieczne jest szlifowanie blisko krawędzi, pozycję taśmy można zmienić za pomocą śruby nastawczej. Szlifierka jest wyposażona w komfortowy system wymiany taśmy przy użyciu dźwigni.

Zoptymalizowane łożyska rolkowe i kulkowe obniżają poziom drgań narzędzia, podwyższając komfort pracy. Zaokrąglone krawędzie i narożniki oraz miękka okładzina Softgrip dodatkowo zwiększają komfort pracy szlifierką.

Obie szlifierki w wyposażeniu podstawowym posiadają pojemnik z filtrem pochłaniającym pył. Pojemnik jest przezroczysty, dzięki czemu użytkownik może w każdej chwili skontrolować stan jego napełnienia. Do obu szlifierek można także podłączyć odkurzacz uniwersalny.

Nowa generacja szlifierek taśmowych jest przeznaczona do prac wymagających wydajnego usuwania materiału z dużych powierzchni, np. szlifowanie drewnianych schodów lub belek dachowych.

Model PBS 75 A "Universal" ma silnik o mocy 710 W, zaś model PBS 75 AE "Expert" – 750 W.

W szlifierce PBS 75 AE można regulować prędkość obrotową, aby dostosować prędkość przesuwu taśmy do właściwości szlifowanego materiału. Dzięki temu model PBS 75 AE może być wykorzystywany m.in. do obróbki powierzchni lakierowanych wrażliwych na wysoką temperaturę.

aktualizacja: 2013-04-02

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze