Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Dalmierz laserowy Bosch PLR 15

Dalmierz laserowy Bosch PLR 15

Dla użytkowników, którzy chcą szybko mierzyć długości i odległości, Bosch przygotował dalmierz laserowy PLR 15. Tym małym przyrządem o wymiarach 10 x 3,6 cm można błyskawicznie mierzyć odległości do 15 m.

To idealny dalmierz do zastosowań domowych. Przykładowo, można nim sprawdzić, czy sofa, którą mamy zamiar kupić, zmieści się pomiędzy ścianą a drzwiami balkonowymi. Także w przypadku przeprowadzki dalmierz Bosch PLR 15 umożliwia znacznie szybszy i dokładniejszy pomiar pomieszczeń niż przy użyciu tradycyjnej metrówki. Ze względu na kompaktowe wymiary i niską wagę (80 g) dalmierz zawsze można mieć przy sobie, np. w kieszeni spodni lub kurtki.

Intuicyjna obsługa – jak w modelu Quigo

"Po prostu włącz i zmierz!". Po laserze krzyżowym Quigo Bosch wprowadza na rynek kolejne, proste w obsłudze narzędzie pomiarowe, idealne dla początkujących użytkowników. Obsługa dalmierza PLR 15, podobnie jak lasera krzyżowego Quigo, jest wyjątkowo intuicyjna: wystarczy przesunąć włącznik. Po przesunięciu go w dół, urządzenie od razu włącza pomiar odległości.

Dalmierz przez cały czas wskazuje aktualną odległość pomiędzy krawędzią dalmierza a powierzchnią, na którą pada wiązka lasera. Przykładowo, chcąc zmierzyć długość ściany, należy przyłożyć dalmierz PLR 15 tylną krawędzią do sąsiadującej ściany i skierować wiązkę lasera na przeciwległą ścianę. Wynik pomiaru natychmiast pojawi się na wyświetlaczu.

Przesunięcie włącznika do pozycji wyjściowej wyłącza dalmierz. Nowością jest czerwony przycisk, który widoczny jest po włączeniu urządzenia. Jego naciśnięcie pozwala zapisać aktualny pomiar, który można potem wygodnie odczytać z podświetlanego wyświetlacza.

Precyzyjny pomiar dzięki technologii laserowej

W porównaniu do dalmierzy ultradźwiękowych, które są najczęściej spotykane w segmencie popularnych narzędzi pomiarowych do użytku domowego, dalmierze laserowe wyróżniają się dwiema ważnymi zaletami: są dużo dokładniejsze i bardziej niezawodne. Jest to związane z różnymi zasadami działania stosowanych technologii.

W przypadku technologii ultradźwiękowej emitowane są fale dźwiękowe, które z zasady są rozproszone i mogą odbijać się od kilku obiektów, co daje w efekcie niedokładny pomiar. W dalmierzach laserowych wiązka lasera jest skierowana precyzyjnie na wskazany cel. Dzięki temu dalmierz pracuje niezawodnie i z dużą dokładnością.

Dalmierz laserowy Bosch PLR 15 poszerza gamę intuicyjnych w obsłudze narzędzi pomiarowych przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Mogą oni teraz nie tylko wyznaczać idealne piony i poziomy laserem krzyżowym Quigo lub precyzyjnie wskazywać miejsca bezpiecznego wykonywania otworów detektorem PMD 7 (wchodzi do sprzedaży równolegle z dalmierzem laserowym PLR 15), lecz także wykonywać dokładne pomiary odległości.

Dalmierz laserowy PLR 15 jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2014 r. Sugerowana cena detaliczna wynosi 299,00 zł brutto. W wyposażeniu standardowym dalmierza znajdują się dwie baterie 1,5 V AAA.

Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2013-12-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze