Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Wygraj z Dremelem podróż w przestrzeń kosmiczną

Weź udział w ogólnoeuropejskim konkursie Dremel Micro i na jeden dzień zostań astronautą!

Zwycięzca europejskiego konkursu marki Dremel uda się w podróż w przestrzeń kosmiczną. Co zrobić, aby jak najlepiej przygotować się do lotu w kosmos radzi ekspert, mgr inż. Tomasz Zawistowski z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii NaukLot w kosmos to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń, jakie można sobie wyobrazić! Dzięki marce Dremel każdy może zostać astronautą i przez 45 minut doświadczyć siły 4G i stanu nieważkości, przemierzając setki kilometrów w kosmosie 100 km ponad powierzchnią Ziemi.

Aby wybrać się w podróż w przestrzeń kosmiczną, wystarczy wykazać się kreatywnością i wziąć udział w ogólnoeuropejskim konkursie marki Dremel, który potrwa od 1 września do 31 października 2014 roku.

Zasady europejskiego konkursu marki Dremel

Marka Dremel wprowadza na rynek najbardziej kompaktowe i zaawansowane technologicznie narzędzie wielofunkcyjne Dremel Micro i poszukuje inspirujących zdjęć, które zobrazują precyzję, kompaktowość, technologię lub kreatywność, czyli cechy charakteryzujące właśnie to nowe bezprzewodowe narzędzie wielofunkcyjne.

Do konkursu, w którym nagrodą główną jest podróż w przestrzeń kosmiczną, może przystąpić każdy. Na etapie pierwszym, lokalnym wystarczy przesłać zdjęcie ilustrujące jedną z czterech cech Dremela Micro na stronę konkursową www.dremelmicro.com. W wyniku głosowania uczestników konkursu w każdym europejskim państwie wyłoniony zostanie zwycięzca, autor najatrakcyjniejszego zdjęcia.

Zwycięzcy etapu lokalnego zostaną nagrodzeni narzędziami wielofunkcyjnymi Dremel Micro i będą reprezentować swój kraj w drugiej rundzie, w której ich zadaniem będzie zbudowanie własnego statku kosmicznego – naturalnej wielkości lub miniatury, nie ma żadnych ograniczeń dla kreatywności uczestników. Trzeba tylko przesłać zdjęcie statku na różnych etapach tworzenia.

Osoba, która zdoła przekonać jury marki Dremel, że jej propozycja jest najlepsza, będzie jednym z pierwszych kosmicznych turystów, którzy zobaczą Ziemię z wysokości ponad 100 kilometrów. Dokładne informacje na temat głównej nagrody można znaleźć na stronie internetowej www.dremelmicro.com.

Ekspert radzi, jak przygotować się do lotu w kosmos

Zwycięzca europejskiego konkursu marki Dremel uda się w podróż w przestrzeń kosmiczną. Co zrobić, aby jak najlepiej przygotować się do lotu w kosmos radzi ekspert, mgr inż. Tomasz Zawistowski z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, koordynator projektu BRITE-PL: Do lotu w kosmos należy być odpowiednio przygotowanym.

Pierwszym krokiem jest wizyta lekarska, która potwierdzi dobry stan zdrowia kandydata. Takie specjalistyczne badania oferuje na przykład Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej. Bardzo pomocne jest utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej. Lot w kosmos jest wymagającą próbą dla organizmu i osoby zaprawione w regularnym wysiłku fizycznym dużo lepiej radzą sobie z tym obciążeniem.

Stan nieważkości jest dla każdego stanem nienaturalnym, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Powoduje on różne reakcje organizmu, które łatwiej opanować będąc dobrze przygotowanym. Przed samym lotem prowadzone są instruktaże dotyczące diety na kilka dni przed lotem oraz podawane są leki uśmierzające wpływ nieważkości na błędnik.

Dla tych kandydatów, którzy mają dostęp do specjalistycznych przyrządów, z jakich korzystają na przykład spadochroniarze (zawieszone na przegubach obręcze, umożliwiające jednoczesny ruch w kilku osiach), wypróbowanie ich przed lotem na pewno przygotuje na pokonanie dezorientacji w czasie stanu nieważkości - wyjaśnia ekspert.

Przebieg konkursu Dremel Micro w skrócie

Etap 1
Rozpoczęcie kampanii: opublikowanie inspirujących zdjęć na stronie internetowej od 1 września do 31 października 2014 r.

Wybór zwycięzców z pierwszej fazy w poszczególnych krajach. Zwycięzcy otrzymują narzędzie Dremel Micro.

Etap 2
Listopad - grudzień 2014 r.: tworzenie przez zwycięzców etapu pierwszego statku kosmicznego (naturalnej wielkości lub miniatury) z dowolnych materiałów i publikowanie zdjęć na stronie internetowej projektu do 5 grudnia.

Wyłonienie ostatecznego zwycięzcy nastąpi nie później niż 15 grudnia, a podróż w kosmos odbędzie się w roku 2015.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny będzie od września na stronie konkursowej www.dremelmicro.com. Zapoznanie się z nim jest bardzo ważne, ponieważ istnieją pewne wymogi dotyczące wzrostu, wagi i stanu zdrowia uczestników lotu.

O Dremel Micro

Dremel Micro jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i najbardziej kompaktowym narzędziem marki Dremel. Ma 20 cm długości i waży zaledwie 250 gramów. Jest to pierwsze narzędzie wielofunkcyjne marki Dremel z okrągłą lampą LED wokół głowicy, która sprawia, że użytkownik dobrze widzi obszar roboczy, nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Dzięki temu kompaktowe urządzenie jest idealne do precyzyjnych prac w trudnych warunkach.

Bez względu na to, czy tniesz, szlifujesz, ostrzysz, grawerujesz czy polerujesz, możesz regulować prędkość obrotów zgodnie z potrzebami między 5 000 a 28 000 obrotów na minutę poprzez naciśnięcie przycisku. Pomiędzy kolejnymi zadaniami narzędzie Dremel Micro można umieścić i przechowywać w dołączonej ładowarce, bez potrzeby wyjmowania baterii.

 

Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2014-08-28

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze