Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Profesjonalne urządzenia Kärcher w promocyjnych cenach

Profesjonalne urządzenia Kärcher w promocyjnych cenach

W sezonie jesienno-zimowym od października do końca roku 2014 Kärcher przygotował specjalną rozbudowaną ofertę urządzeń profesjonalnych w promocyjnych cenach, znajdujących zastosowanie w branży motoryzacyjnej, budowniczej, transportowej, rolniczej, komunalnej, logistyce. Dodatkowo Kärcher oferuje przedłużenie gwarancji do 2 lat dla wszystkich urządzeń profesjonalnych - Kärcher Professional.

Utrzymanie czystości maszyn rolniczych, budowlanych, pojazdów, miejsca pracy w warsztacie, gospodarstwie rolnym wymaga stosowania technologii, która w krótkim czasie pozwala usunąć nawet wyjątkowo oporny brud. Najlepiej sprawdzi się tu technologia czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem, która nie tylko umożliwia sprawne usuwanie uporczywych zabrudzeń, ale także nie generuje wysokich kosztów. Starannie wyselekcjonowane maszyny odpowiadają zarówno na potrzeby małych i dużych przedsiębiorstw budowlanych, transportowych, warsztatów czy gospodarstw rolnych.

Urządzenia wysokociśnieniowe na jesień to nieoceniona pomoc oraz niższe koszty eksploatacji (zużywają nawet 9 razy mniej wody, minimalizując problemy z zagospodarowaniem zużytej, brudnej wody). Z uwagi na duży stopień zróżnicowania potrzeb klienta firma Kärcher oferuje szereg urządzeń z lub bez podgrzewania wody w kilku różnych klasach wydajności.

Maszyny w klasie kompakt idealnie nadają się do pracy w małych warsztatach samochodowych i mniejszych przedsiębiorstwach transportowych oraz charakteryzują się wysoką mobilnością oraz pionową, zwartą konstrukcją. Urządzenia ze względu na swój niewielki rozmiar oraz wagę mogą pracować wszędzie tam gdzie trudno dotrzeć, lub często trzeba pracować w różnych miejscach.

Dodatkowe uchwyty dają możliwość transportu urządzenia wraz z dodatkowym wyposażeniem. Urządzenia klasy kompakt charakteryzują się solidną 3-tłokową pompą z głowicą mosiężną. Wyposażone są w duży filtr wody chroniący pompę, automatyczny system redukujący ciśnienie, w pistolet Easy Press, który zapewnia bezwysiłkowe naciskanie spustu oraz dyszę trójstopniową.

Doskonałe parametry pracy (ciśnienie robocze regulowane do 150 bar, wydatek wody na poziomie do 500 l/h) gwarantują skuteczne usuwanie szczególnie uporczywych zabrudzeń. Do tej grupy maszyn zalicza się m.in. nowy HD 5/15 C, który w promocji jesiennej jest dostępny w niższej cenie oraz dodatkowo w zestawie z 2,5 l środkiem czyszczącym RM 31 ASF eco!efficiency oraz lancą pianową.

Wśród urządzeń promocyjnych o silniejszych parametrach do usuwania uporczywych zabrudzeń i długotrwałych, ciężkich prac, Kärcher poleca urządzenie bez podgrzewania wody HD 7/18-4 M Plus w zestawie ze środkiem RM 81 ASF eco!efficiency do usuwania zabrudzeń olejowych, tłuszczowych i mineralnych oraz zasadowym środkiem do wysokociśnieniowego mycia zasadniczego, usuwającego olej, smar, smołę, sadzę i żywicę dymową - RM 31 ASF eco!efficiency.

Najlepszym urządzeniem bez podgrzewania wody w promocji jest HD 10/23-4S Plus w zestawie z lancą, szybkozłączem oraz 2 wkrętkami do węży oraz środkiem RM 31 ASF eco!efficency. Mocny 4-biegunowy wolnoobrotowy silnik chłodzony wodą oraz trójtłokowe pompy z mosiężnymi głowicami gwarantują długą żywotność urządzenia.

W miejscach, gdzie przydatne są urządzenia z możliwością podgrzewania wody (rolnictwo, branża budowlana) najlepiej zastosować model HDS 6/14 C czy HDS 8/18-4 M. Są to wyjątkowo trwałe i niezawodne urządzenia o doskonałych parametrach pracy (odpowiednio ciśnienie robocze regulowane w przedziale do 140 bar i 180, wydatek wody na poziomie do 560 i do 800l/h oraz maks. temperatura podgrzewania wody wynosząca do 80°C i 155°C w trybie pracy z parą). Czyszczenie gorącą wodą jest wymagane m.in. przy usuwaniu konserwacji antykorozyjnej, smarów i fosfatowaniu wysokociśnieniowym czy dezynfekcji pomieszczeń .

Zarówno strumień gorącej wody pod ciśnieniem, jak i pary, mają bardzo dobre właściwości myjące i spłukujące. Dodatkowo procesy chemiczne przebiegają szybciej w wyższej temperaturze, która skraca czas czyszczenia o nawet 40-60%. Mocno osadzone tłuszcze są rozpuszczane i w postaci upłynnionej odrywane i usuwane. Dodatkowo powierzchnia czyszczona jest podgrzewana, co przyspiesza jej schnięcie. W zestawie promocyjnym do każdego urządzenia dodawane są akcesoria np. szybkozłącze oraz lanca pianowa oraz dwie wkrętki do węży oraz środki czyszczące, które idealnie nadają się do branży motoryzacyjnej m.in. RM 81 ASF eco!efficency oraz RM 31 ASF eco!efficiency.

Bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń z podgrzewaniem wody gwarantują takie systemy jak czujnik, który automatycznie wyłącza kocioł w przypadku braku paliwa, czujnik temperatury spalin, który wyłącza silnik gdy ich temperatura przekroczy 300°C, zabezpieczenie przed pracą na sucho, oraz system tłumienia drgań SDS redukujący pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym.

Promocyjną ofertą zostały objęte również odkurzacze uniwersalne (NT) przeznaczone do usuwania suchych i wilgotnych zanieczyszczeń oraz wody. Model NT 35/1 Tact Te wyposażony jest w system TACT tj. automatycznego oczyszczania filtra. Jest to odkurzacz, który wyposażony jest w płaski filtr falisty i szczególnie nadaje się do zbierania drobnego pyłu klasy M w warsztatach rzemieślniczych, motoryzacyjnych, w przemyśle, w pomieszczeniach gospodarskich (oborach, stajniach, kurnikach).

W promocji do odkurzacza dodawany jest wąż ssący. Z kolei model NT 70/3 Tc to odkurzacz, który dzięki wyposażeniu w 2 bądź 3 turbiny może bez trudu pracować z zestawami bardzo długich węży przeznaczonych np. do odkurzania autobusów. Doskonale sprawdza się w warsztatach, myjniach samochodów ciężarowych i autobusów, stacjach diagnostycznych pojazdów oraz w szeroko pojętym transporcie i logistyce. Wychylne zamontowanie zbiornika na ramie wózka ułatwia wylanie zebranej wody wprost do toalety. Wodę można też opróżnić za pomocą węża spustowego do kratki ściekowej. W zestawie promocyjnym złącze Y, wąż ssący 2,5 mb oraz ssawka samochodowa.

Więcej o "Promocji jesiennej 2014" oraz akcji "Przedłuż gwarancję do 2 lat" na stronie www.karcher.pl.

Firma powiązana: Kärcher Sp. z o.o.
aktualizacja: 2014-10-09

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze