Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Jesienna promocja na wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące Kärcher

W sezonie jesienno-zimowym do końca roku 2015 Kärcher przygotował specjalną rozbudowaną ofertę profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych w promocyjnych cenach.

Jesienna promocja na wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące Kärcher

Nie ma lepszej i bardziej niezawodnej technologii mycia niż czyszczenie wysokociśnieniowe. Ta z kolei wymaga odpowiednio dobranych pod kątem parametrów pracy urządzeń wysokociśnieniowych. W zależności od rodzaju zabrudzeń, wielkości czyszczonych pojazdów, powierzchni czy maszyn należy wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Aby zrozumieć istotę działania wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących Kärcher, trzeba przyjąć, iż ważne dla procesu czyszczenia są:

 1. działanie mechaniczne (strumień wody pod wysokim ciśnieniem)
 2. temperatura (modele HD mogą pracować z wodą o temperaturze do 60°C, a modele HDS osiągać stopień parowy 155°C)
 3. działanie chemiczne (przy użyciu wspomagających czyszczących środków chemicznych)
 4. czas (działania strumienia wody na czyszczoną powierzchnię)

Kärcher HDS 5/15 USkuteczność czyszczenia wysokim ciśnieniem wody, gwarantują optymalnie dostosowane do zadania czyszczącego: wydajność tłoczenia (ilość litrów wody podawana w jednostce czasu l/h), ciśnienie robocze (w barach, efekt zależny od kąta natarcia i odległości od dyszy) oraz geometria strumienia wody (strumień punktowy, płaski, obrotowy). W niemal wszystkich zadaniach czyszczenia, stosowanie ciepłej wody dodatkowo skraca jego czas o 40-60%. A optymalne działanie gwarantuje już temperatura do 60°C. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące zużywają nawet 9 razy mniej wody niż to jest konieczne przy tradycyjnych metodach czyszczenia, minimalizując problemy z zagospodarowaniem zużytej, brudnej wody.

Dlatego do zachowania czystości Kärcher szczególnie poleca przede wszystkim wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące bez podgrzewania wody, np. HD 5/15 C, HD 6/13 C Plus, HD 6/15 C Plus. Maszyna HD 5/15 C to urządzenie w klasie kompakt, które charakteryzuje się wysoką mobilnością, pionową, zwartą konstrukcją oraz bardzo niską ceną. Wśród urządzeń promocyjnych o silniejszych parametrach do usuwania uporczywych zabrudzeń i długotrwałych, ciężkich prac, Kärcher poleca m.in.: urządzenie bez podgrzewania wody HD 6/15 C Plus w zestawie z wężem przedłużającym i dodatkowym złączem.

Doskonałe parametry pracy urządzeń (ciśnienie robocze regulowane w przedziale do 150 bar i wydatek wody na poziomie nawet do 560 l/h oraz maks. temperatura podawania wody wynosząca 60°C) gwarantują skuteczne usuwanie nawet szczególnie uporczywych zabrudzeń.

W miejscach, gdzie przydatne są urządzenia z możliwością podgrzewania wody najlepiej zastosować modele: HDS 5/15 U, HDS 6/14 C, HDS 8/18-4M. Modele te mają doskonałe parametry pracy (ciśnienie robocze regulowane w przedziale do 180 bar, wydatek wody nawet do 800l/h oraz maks. temperatura podgrzewania wody wynosząca do 80°C i 155°C w trybie pracy z parą).

Kärcher HDS 8/18-4M 

Zarówno strumień gorącej wody pod ciśnieniem, jak i pary, mają bardzo dobre właściwości myjące, dezynfekujące i spłukujące. HDS 6/14 C, HDS 8/18-4M w promocji jesiennej oferowane są w zestawach z 10 l środka RM 31 ASF eco!efficiency oraz 10 l środka RM 81 ASF eco!efficiency oraz z lancą do piany.

Firma powiązana: Kärcher Sp. z o.o.
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Dobry,skuteczny sprzęt.Od lat używam tej marki i nie mogę zbytnio zarzekać.Karcher doczyści prawie wszystko zaczynając od dywanów czy tapicerki meblowej a kończąc na myciu samochodów

Gość kris2000

21 Paź 2015, 08:45

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze