Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Mistrzowskie jesienne pilarki Husqvarna na wagę złota

Polska złota jesień przyniosła firmie Husqvarna cztery złote medale podczas Mistrzostw Świata Drwali (WLC), które odbyły się 8-11 września 2016 r. w Wiśle. To zasługa niesamowitych umiejętności drwali oraz mistrzowskich profesjonalnych pilarek Husqvarna 576XP oraz 372XP. Dlaczego te maszyny są tak wyjątkowe? Husqvarna prezentuje profesjonalne pilarki na wagę złota.

Mistrzowskie jesienne pilarki Husqvarna na wagę złota

Mistrzostwa Świata Drwali (WLC) to największy test dla pilarek. Złote medale wygrywają najlepsi zawodnicy, wyposażeni w niezawodny, profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach. Pilarka Husqvarna 576XP to ulubiona maszyna wśród zawodowców. Została wyposażona w silnik X-Torq oraz system AutoTune, które zapewniają wysoki moment obrotowy, optymalną wydajność silnika i zmniejszają zużycie paliwa. Dodatkowo udoskonalona ergonomia pilarki sprawia, że jej użytkowanie to czysta przyjemność, a funkcja Smart Start® ułatwia uruchamianie.

Modele z serii XP to maszyny stworzone dla profesjonalistów. Cieszymy się, że to właśnie one pomogły naszym zawodnikom sięgnąć po złote medale. Jesteśmy przekonani, że to nie ostatnie trofea, które uda się wywalczyć Husqvarna Team tymi maszynami w ramach międzynarodowych zawodów drwali. Maszyny i akcesoria są ciągle udoskonalane, tak aby służyły użytkownikom w ich pracy – mówi Maciej Konieczny, Sales Director w firmie Husqvarna.

Ponad 325 lat tradycji firmy Husqvarna pozwoliło na rozwój technologii do tego stopnia, aby stać się liderem na rynku producentów maszyn do pielęgnacji zieleni. Dowodem na to jest pilarka Husqvarna 372XP. To popularna maszyna wśród profesjonalistów. Została stworzona do bardzo wymagających zadań, tj. ścinania drzew, czy prac pobocznych wykonywanych przy ścince drzew. Wyposażona jest w wytrzymałą skrzynię korbową, wał korbowy i gaźnik tłumiący drgania, dzięki czemu wytrzymuje znacznie większe obciążenia i jest w stanie osiągnąć wyższą prędkość łańcucha. Dodatkowo to lekka maszyna o dużej mocy i przyspieszeniu. Wszystkie te cechy sprawiły, że model 372XP był chętnie wybierany przez zawodników Husqvarna Team i pomógł im sięgnąć po upragnione złote medale. Złoci medaliści Husqvarna Team to m.in. Arian Essenstam z Holandii. Był jednym z pierwszych zawodników występujących w konkurencji ścinki drzew, który stanął na podium.

Przy użyciu pilarki profesjonalnej Husqvarna 576XP ściął swoje drzewo perfekcyjnie i zdobył 660 punktów, maksymalną liczbę do zdobycia, w czasie 129,02 sekund. Tym samym pobił rekord świata w ścince drzew podczas WLC. Yoan Caparros z Francji wymienił łańcuch w pilarce w 8,41 sekund, tylko o 0,5 sekundy dłuższym niż obecny rekord świata i zdobył złoty medal WLC 2016. Taavi Ehrpais z Estonii wywalczył zwycięstwo w przerzynce na dokładność, gwarantując drużynie Husqvarna trzecie złoto. Richard Elliot z Wielkiej Brytanii wywalczył czwarty złoty medal dla Husqvarna Team w okrzesywaniu, usuwając 30 gałęzi z kłody w 16,23 sekund za pomocą pilarki profesjonalnej Husqvarna 372XP. Ukończył konkurencję ponad 4 sekundy szybciej, niż zdobywca drugiego miejsca.

Firma powiązana: HUSQVARNA
aktualizacja: 2016-11-28

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze