Budujemy Dom

Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku!

Artykuł na: 4-5 minut

24 października 2018 r. firma Kärcher Sp. z.o.o. obchodziła jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku. W tym dniu, w pięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zgromadzili się niemal wszyscy, dzięki którym firma Kärcher z sukcesem już od ćwierćwiecza działa w Polsce.

Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku!

Honorowymi gośćmi gali jubileuszowej był p. Johannes Kärcher, właściciel i równocześnie syn założyciela firmy Kärcher oraz p. Hartmut Jenner, Prezes Zarządu firmy Alfred Kärcher w Niemczech.

W gronie gości nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski, instytucjami kultury i sportu, które jako mecenas lub sponsor Kärcher Sp. z o.o. wspiera od lat, jak i przedstawicieli wszystkich instytucji, agencji, usługodawców i dostawców wspomagających firmę w codziennej działalności biznesowej.

Specjalnie witani byli właściciele i dyrektorzy firm, z którymi Kärcher Sp. z o.o. wiąże współpraca handlowa i dzięki którym produkty Kärcher trafiają do rąk polskich odbiorców. Nade wszystko uhonorowani zostali pracownicy Kärcher Sp. z o.o., niektórzy już na zasłużonej emeryturze, którzy są najważniejszymi budowniczymi sukcesów Kärcher w Polsce.

Podczas uroczystości nie zabrakło niespodzianek. Jedną z nich było pierwsze na świecie wykonanie utworu na orkiestrę symfoniczną i ...myjkę wysokociśnieniową. Gmach teatru wypełniły dźwięki Kaerchertino XXV opus 1., który to utwór specjalnie na tę okazję skomponował utalentowany kompozytor młodego pokolenia Pan Kamil Kruk.

Orkiestra symfoniczna i myjka wysokociśnieniowa

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe, granym na żywo, z III piętra widowni Teatru Słowackiego, hejnałem mariackim doskonale znanym każdemu odwiedzającemu Kraków i przemierzającemu Rynek Główny o pełnych godzinach dnia. Gdy wybrzmiał hejnał, a zabytkowa kurtyna H. Siemiradzkiego uniosła się w górę rozpoczęła się emisja filmu, raczej impresji filmowej "25 lat Kärcher w Polsce", prezentującej zaangażowanie firmy w mecenat kultury i sponsoring wydarzeń sportowych poprzez ukazanie wspólnych wartości, jakie łączą firmę Kärcher ze wspomaganymi instytucjami.

Gala "25 lat Kärcher w Polsce"

W dalszej części głos zabrał Dyrektor Kärcher Sp. z o.o. p. Jacek Olko. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę pracowników w sukcesie firmy i z nostalgią wspomniał o jej początkach, gdy w 1993 startowała zatrudniając wówczas tylko trzy osoby i zajmując jedno wynajęte pomieszczenie.

Wystąpienie wygłosił także CEO firmy Alfred Kärcher SE & Co. KG p. Hartmut Jenner. Odniósł się on do wyjątkowych, wymagających uwarunkowań społecznych i historycznych, w których powstała i zaczynała się rozwijać firma. Docenił wkład i zaangażowanie pracowników. Pochwalił ich entuzjazm i pasję z jaką wykonują swoją pracę. Podkreślił także, że firma w 2017 już po raz czwarty z rzędu wygrywała rywalizację i okazała się najlepszą ze wszystkich spółek Kärcher na świecie.

Orkiestra symfoniczna i myjka wysokociśnieniowa - koncert

Podczas dalszej części gali wyróżnienia odebrali pracownicy z długoletnim stażem: 25 i 10 lat w firmie. Wśród uhonorowanych znalazł się także, pełniący funkcję Dyrektora Zarządu od początku istnienia spółki, p. Jacek Olko.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego. W monumentalnych wnętrzach Teatru rozbrzmiewały działa takich klasyków jak: Bach, Schumann, Vivaldi, Mozart czy Moniuszko.

Wyjątkową postawę firmy, jej otwartość na nowe idee pokazał najlepiej utwór, który tego dnia miał swoją światową premierę. Był to pierwszy na świecie utwór na orkiestrę symfoniczną i myjkę wysokociśnieniową. Urządzenie K7 Full Control zabrzmiało wraz ze skrzypcami, wiolonczelami i altówkami tworząc niesamowitą, porywająca i nowatorską muzykę. Kompozytorem Kearchertino XXV opus 1 jest pan Kamil Kruk, reprezentant młodego pokolenia twórców, który zdobył już uznanie i liczne wyróżnienia za swoje kompozycje (m.in. podczas Festiwalu Warszawska Jesień).

Jubileuszową galę uzupełnił bankiet w foyer Teatru, przygotowany przez, znaną nie tylko krakowskim koneserom smaku, Restaurację Willa Decjusza.

Gala "25 lat Kärcher w Polsce"

Zapewniając już od ćwierćwiecza polskim użytkownikom rozwiązania służące utrzymaniu czystości w domach, firmach, obiektach i przestrzeniach użyteczności publicznej, a także w wielkich zakładach przemysłowych, Kärcher Sp. z o.o. czyni to w sposób zrównoważony, w zgodzie z istotnymi dla wszystkich odbiorców wartościami.

Firma powiązana: Kärcher Sp. z o.o.
aktualizacja: 2018-10-30

Dodaj komentarz

Nowy młot wyburzeniowy Hikoki SDS Max model H41MB2
Nowy młot wyburzeniowy Hikoki SDS Max model H41MB2 Nowy młot wyburzeniowy Hikoki SDS Max model H41MB2 ma szybkomocujący uchwyt SDS-MAX z możliwością prostego i szybkiego montażu oraz regulacją ...
Kompletujemy niezbędnik początkującego majsterkowicza
Kompletujemy niezbędnik początkującego majsterkowicza Sposób na spędzanie wolnego czasu, pasja do rękodzieła czy poszukiwanie oszczędności sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na ...
Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku!
Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku! 24 października 2018 r. firma Kärcher Sp. z.o.o. obchodziła jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku. W tym dniu, w pięknych wnętrzach ...

Szlifierki kątowe - jakie wybrać i ile kosztują?

Szlifierki kątowe należą do uniwersalnych elektronarzędzi, które oprócz podstawowego zastosowania, czyli przecinania metali, betonu, twardych materiałów ceramicznych, mogą być wykorzystywane do szlifowania powierzchni, czyszczenia jej z rdzy czy usuwania starych farb.

polecane produkty i technologie

Narzędzia akumulatorowe Makita - idealne do pielęgnacji ogrodu

Narzędzia ogrodowe: nożyce, podkaszarki, sekatory, pilarki czy dmuchawy, to tylko niektóre z urządzeń, jakie przydadzą się w każdym domu otoczonym zielenią. Warto skorzystać z oferty słynącej z jakości firmy Makita, która w ich produkcji specjalizuje się od lat.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".