Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Polska premiera Husqvarna Automower

Pod koniec maja firma HUSQVARNA zorganizowała prasową majówkę, na której po raz pierwszy w Polsce przedstawiono mediom automatyczne kosiarki z serii AUTOMOWER™ oraz nowość 2008  na rynkach światowych  - AUTOMOWER™ SOLAR HYBRID.

W ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego kilkudziesięciu gości uczestniczyło w niekonwencjonalnym spotkaniu prasowym firmy Husqvarna. Przedstawiciele mediów mogli w miłej atmosferze majówki zapoznać się m.in.: z najnowszą ofertą produktową z serii kosiarek automatycznych Automower™ firmy Husqvarna.

HUSQVARNA AUTOMOWER™ to pierwsze na świecie w pełni zautomatyzowane kosiarki, które łagodnie wprowadzają nowoczesność do życia codziennego. Inteligentne kosiarki zostały tak skonstruowane, aby same realizowały koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (np.: rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody.

Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że kosiarki te są: ekonomiczne, ciche, bezpieczne w użytkowaniu oraz lekkie i o niewielkich rozmiarach. Przeznaczone są do pielęgnacji małych (do 500m²) oraz dużych ogrodów (do 3000m²). Są to produkty o estetycznych i nowoczesnych kształtach.

HUSQVARNA AUTOMOWER™
Husqvarna od ponad 300 lat uważnie obserwuje rynek konsumentów dóbr. Sztab doświadczonych specjalistów nieustannie pracuje nad nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i materiałowymi.

Regularnie zlecamy badania marketingowe i elastycznie reagujemy na sygnały o zachodzących na rynku zmianach. W odpowiedzi na zachowania, zwyczaje i potrzeby konsumentów udoskonalamy maszyny, będące już w sprzedaży i wprowadzamy zupełnie nowe. Taką właśnie światową nowością są kosiarki Husqvarna Automower™, które stworzyliśmy dla tych, którzy cenią zarówno nowoczesny design otoczenia, jak i wolny czas - powiedział Piotr Stański, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Husqvarna.

HUSQVARNA AUTOMOWER™ SOLAR HYBRIDPrezentowany sprzęt jest w pełni profesjonalną i nowoczesną maszyną dbająca o systematyczną pielęgnację trawnika oraz o środowisko naturalne, ponieważ nie wydziela do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla ani szkodliwych spalin. Tegoroczna nowość AUTOMOWER™ SOLAR HYBRID wyposażona jest w baterie słoneczne.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zwiększona została także wydajność koszenia. Przez 24 godziny ten inteligentny przyjaciel ogrodu kosi ponad 2000 m² powierzchni - dodał Jerzy Banaszczyk, Menedżer ds. Produktu w firmie Husqvarna Poland.

Husqvarna Automower™
– historia ogrodnika w pigułce

1992

Husqvarna AB pomysł na kosiarkę nazywaną SolarMower odkupiła w 1992 roku od wynalazcy i konstruktora pierwszego prototypu - Belga André Colensa.

1995

Prace nad kosiarką prowadzono w centrali firmy, w szwedzkim mieście Huskvarna. Ich efektem było wprowadzenie w 1995 roku na rynek pierwszej kosiarki SolarMower.

1998

Kolejna kosiarka Husqvarna Automower™ z akumulatorem i stacją ładującą pojawiła się w sprzedaży już w 1998 roku.

2008

W tym roku wprowadzono światową nowość: Husqvarna Automower™ Solar Hybrid.

Obecnie Husqvarna jest właścicielem kilku patentów na samobieżne kosiarki.

Więcej informacji o kosiarkach Husqvarna Automower™ znajduje się na stronie


Firma powiązana: HUSQVARNA
aktualizacja: 2008-06-06

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek  Lange Łukaszuk
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek Lange Łukaszuk Jest niezwykle wygodne i nie wymaga podłączenia do prądu - to pierwsze takie akumulatorowe mikronarzędzie na rynku. Proxxon prezentuje najnowszą ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze