Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

KINZO namiesza na budowie

Nowa mieszarka KINZO 49S9000 o mocy 1200 W to narzędzie przystosowane do wykonywania ciężkich i brudnych zadań – przygotowywania dużych ilości (do 30 kg) jednorodnej masy szpachlowej, spoinowej czy tzw. wylewki.

Nowa mieszarka KINZO 49S9000 o mocy 1200 WMieszarka przeznaczona jest do pracy z dużymi mieszadłami i może z powodzeniem pracować długo i pod znacznym obciążeniem. Najważniejszym elementem, który zasadniczo różni mieszarkę od zwykłej wiertarki, jest reduktor. To rodzaj przekładni, która pozwala maksymalnie wykorzystać moc silnika.

Dzięki reduktorowi, przy niewielkich obrotach mieszadła, mieszarka generuje wystarczająco duży moment obrotowy, aby z powodzeniem wymieszać dużą ilość bardzo gęstej substancji. Dla zwiększenia wygody użytkowania, mieszarka KINZO została wyposażona w reduktor o dwóch zakresach prędkości.

Niższy bieg (100–400 obrotów min-1) służy do mieszania bardzo gęstych substancji (szpachli, tynku, zaprawy cementowej itp.) lub rzadszych substancji o dużej objętości (z zastosowaniem dużych mieszadeł).

Na wyższym biegu mieszarka pracuje w zakresie 100–700 obrotów min-1. Generowany na tym biegu moment obrotowy jest mniejszy, ale umożliwia dużo szybsze rozrabianie płynnych substancji takich jak farby, kleje czy np. lakiery.

Warto dodać, że mieszarce KINZO 49S9000 zastosowano układ elektronicznej kontroli prędkości obrotowej, gwarantujący łagodny rozruch narzędzia. Zwiększa on trwałość urządzenia i bardzo ułatwia pracę (eliminuje gwałtowne szarpnięcia mieszadła podczas uruchamiania narzędzia).

Wygodę pracy podnoszą też uchwyty mieszarki - szeroko rozstawione – pozwalają stabilne operować urządzeniem. Producent pamiętał, że duży moment obrotowy, podczas mieszania gęstych mas sprawia, iż na ręce operatora przenoszone są znaczne siły. Solidne uchwyty dla obu rąk oraz ich duży rozstaw pozwalają w każdej sytuacji zachować kontrolę nad narzędziem.

Urządzenie ma ma łatwe w obsłudze, duże przyciski oraz wygodne pokrętło, którym ustawia się prędkość obrotową. Można nimi swobodnie operować nawet wtedy, gdy pracujemy w rękawicach ochronnych.

W budowlanych warunkach mieszarka z pewnością nie będzie zbyt delikatnie używana, dlatego obudowa jej skrzyni przekładniowej została wykonana w całości z metalu. W mieszarce zastosowano ponadto standardowe mocowanie mieszadła - M14. Pasuje ono do wielu mieszadeł dostępnych na rynku. To ważne, ponieważ umożliwia łatwe dobranie końcówki odpowiedniej do rodzaju i gęstości substancji, którą przygotowujemy.

Cena produktu:  399,90 zł


Firma powiązana: KINZO
aktualizacja: 2008-06-09

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Cena adekwatna do jakości towaru. Kupić robić a jak się zepsuje to do kosza. Miałem tej firmy pilarkę elektryczną przeciąłem 5 desek świerkowych 2,5 cm X 10 cm i tylko dym z silnika poleciał. Oddałem na gwarancję i po miesiącu dostałem zwrot pieniążków .

mhtyl

27 Lis 2011, 18:06

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze