Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Taśma 3M odstraszająca ptaki

Firma 3M wprowadza do sprzedaży taśmę odstraszająca ptaki, która w bezpieczny i estetyczny sposób ochroni budynki przed atakami z góry.

Taśma 3M odstraszająca ptaki to plastikowe, półprzezroczyste zabezpieczenie przed ptasimi zabrudzeniami, które sprawdzi się nie tylko na wszelkich parapetach, ale także gzymsach czy fasadach budynków. Działa na podobnej zasadzie, co często stosowane w celu ochrony kolce, uniemożliwiając ptakom swobodne lądowanie na danej powierzchni.

Stabilna i wytrzymała taśma jest dla ludzkiego oka prawie niewidoczna, a jej warstwa klejąca gwarantuje łatwy i szybki montaż. W przeciwieństwie do metalowych zabezpieczeń, taśma 3M odstraszająca ptaki jest również całkowicie bezpieczna dla ptaków. Wprawdzie mają one znacznie lepszy wzrok od człowieka i już z daleka powinny dostrzegać zabezpieczenia nie pozwalające im siadać na parapetach, ale nawet w sytuacji desperackiej próby ptak nie zrani się o ostre części zabezpieczenia.

Jedną z istotnych zalet nowego produktu 3M jest aspekt wizualny, szczególnie ważny w przypadku ochrony zabytków czy budynków sakralnych. Półprzezroczysty materiał, z którego wykonana jest taśma, nie koliduje bowiem z estetyką budynków oraz pozwala obniżyć wydatki związane z ich renowacją i czyszczeniem – mówi Martyna Taczanowska, koordynator marketingu, dział taśm i klejów przemysłowych 3M Poland.

Taśma 3M odstraszająca ptaki jest również doskonałym rozwiązaniem dla placówek ochrony zdrowia, np. szpitali. Gołębie nie tylko niszczą i brudzą budynki, ale także zagrażają ludzkiemu zdrowiu przenosząc bakterie. Sprawdzona skuteczność naszego produktu zapewnia zachowanie higieny i ochronę zdrowia – dodaje Taczanowska.

Taśma 3M odstraszająca ptaki

Nowy produkt 3M może być wykorzystywany na różnych powierzchniach: cegła, beton, metal, plastik, szkło, czy powierzchnie powlekane. Podłoże, do którego planujemy przykleić zabezpieczenie, musi być wytrzymałe, czyste i suche. W trakcie późniejszego użytkowania, brud na taśmie może być z łatwością usunięty przy pomocy wody i mydła.

Adresy firm, w których można kupić taśmę 3M odstraszającą ptaki znajdują się na stronie

Wymiary produktu:
 • Wysokość: 90 mm
 • Długość: 500 mm
 • Szerokość u podstawy: 60-100 mm

Firma powiązana: 3M POLAND
aktualizacja: 2011-02-02

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe obrzeża - Libet Bord
Nowe obrzeża - Libet Bord Libet Bord to najnowsza generacja wielofunkcyjnych obrzeży, tworzących stabilne, estetyczne wykończenie nawierzchni. Rozwiązanie bazujące ...
Palisada Hestra w ofercie Polbruk
Palisada Hestra w ofercie Polbruk W ofercie linii "Architektura" marki Polbruk pojawiła się palisada Hestra. Dzięki dużej wysokości – 100 cm – produkt spełnia swoją ...
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze Stalowe paleniska ogrodowe to bezpieczna i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego ogniska czy grilla. Pełnią funkcję użytkową i dekoracyjną.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze