Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Porady ekspertów

Jak powinien być wykonany betonowy podjazd do garażu?

Chciałbym zrobić betonowy podjazd do garażu. Jak powinien być wykonany, by nie pękał i nie łuszczyła się jego powierzchnia? Jak powinna w związku z tym być wykonana podbudowa i jak wykonać dylatacje?

Podjazd do garażu najczęściej wykańcza się kostką brukową, bo to rozwiązanie trwałe i stosunkowo łatwe do wykonania
Podjazd do garażu najczęściej wykańcza się kostką brukową, bo to rozwiązanie trwałe i stosunkowo łatwe do wykonania (fot. Poltau)

Odpowiedź eksperta: Betonowanie podjazdu do garażu nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż jego powierzchnia, jeśli nie zostanie dodatkowo zabezpieczona, będzie stale pyliła. Ze względu na konieczność utworzenia dylatacji dzielących nawierzchnie na pola o wymiarach nie większych niż 2 × 3 m należy też liczyć się z wykruszaniem się krawędzi, jak też „klawiszowaniem” poszczególnych płyt pod wpływem wysadzin mrozowych.

Oczywiście wszystkie te negatywne zjawiska można ograniczyć wykonując odpowiednio grubą podbudowę, grubą warstwę betonu i utwardzenie powierzchniowe, ale koszty będą znacznie wyższe niż przy wyłożeniu podjazdu kostką brukową. Dodatkowym atutem nawierzchni z kostki jest też łatwość ewentualnych napraw.

Redakcja BD

aktualizacja: 2011-04-27

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Widać, że autor tzw. expert nie zna sie na technologii. Może ten tzw. ekspert powinien pojechać do USA. Tam 90% podjazdów i ścieżek jest wykonanych z betonu

Gość mako

18 Wrz 2013, 19:01

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowe obrzeża - Libet Bord
Nowe obrzeża - Libet Bord Libet Bord to najnowsza generacja wielofunkcyjnych obrzeży, tworzących stabilne, estetyczne wykończenie nawierzchni. Rozwiązanie bazujące ...
Palisada Hestra w ofercie Polbruk
Palisada Hestra w ofercie Polbruk W ofercie linii "Architektura" marki Polbruk pojawiła się palisada Hestra. Dzięki dużej wysokości – 100 cm – produkt spełnia swoją ...
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze Stalowe paleniska ogrodowe to bezpieczna i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego ogniska czy grilla. Pełnią funkcję użytkową i dekoracyjną.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze