Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Robot koszący Ambrogio L400 Elite

Robot Ambrogio L400 Elite to idealne połączenie wyglądu, ciekawego designu, wytrzymałości, wysokich parametrów technicznych, innowacyjnych rozwiązań oraz ekologicznego podejścia do życia.

Robot, zaprojektowany i dystrybuowany przez Zucchetti Centro Sistemi Spa od roku 2014, jest jedyną kosiarką-robotem na rynku, która może kosić bardzo duże powierzchnie, do 30 000 m2, także takie jak parki, lotniska, boiska piłki nożnej i pola golfowe, bez instalacji linii ograniczającej.

Ambrogio L400 Elite to jedyny na świecie robot koszący, którego praca koordynowana jest za pomocą referencyjnego GPS (sygnał GPS wspierany nadajnikiem naziemnym dla zapewnienia wysokiej precyzji poruszania się – do 3 cm).

Kosiarko-robot - Ambrogio L400 Elite

Zalety użycia referencyjnego GPS to brak potrzeby wyznaczania terenu pracy robota przewodem ograniczającym, oraz wprowadzenie bardzo efektywnych algorytmów pracy robota (miejsce przy miejscu), co w efekcie pozwoliło na zwiększenie wydajności pracy robota do niespotykanej dotąd powierzchni 30 000 m2 koszonej codziennie. W urządzeniu zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania: opatentowany kształt tylnego koła dla równomiernego rozkładania się ciężaru i niepozostawiania śladów na murawie, opatentowany system CUBE – trójwymiarowy kompas, wspomagający dokładne koszenie i kontrolujący kierunek poruszania się, możliwość kontroli pracy poprzez system powiadomień SMS oraz sterowanie i całkowite konfiguracja przy pomocy urządzeń mobilnych z iOS i ANDROID.

Za optymalizację pracy i wydajność odpowiadają między innymi: autoprogramowanie – wskazujące robotowi tereny już skoszone i modulacja ostrza – ograniczająca zużycie noży i silników przy poruszaniu się po terenach ze skoszoną już wcześniej trawą. Codzienne koszenie przez robota znacznie obniża też zużycie wody do podlewania i nawozów poprawiających jakość murawy.

Szereg poziomów kontroli jakości na etapie powstawania poszczególnych elementów, jak i całości robota, a także ciągłe testowanie i ulepszanie zastosowanych technologii oraz oprogramowania sprawia, że L400Elite jest wysoce niezawodny. Kształt pokrywy i użycie karbonu do jej wykonania znacznie wydłuża jej żywotność oraz odporność i wytrzymałość.

Firma powiązana: The Tickmanns
aktualizacja: 2015-04-15

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe obrzeża - Libet Bord
Nowe obrzeża - Libet Bord Libet Bord to najnowsza generacja wielofunkcyjnych obrzeży, tworzących stabilne, estetyczne wykończenie nawierzchni. Rozwiązanie bazujące ...
Palisada Hestra w ofercie Polbruk
Palisada Hestra w ofercie Polbruk W ofercie linii "Architektura" marki Polbruk pojawiła się palisada Hestra. Dzięki dużej wysokości – 100 cm – produkt spełnia swoją ...
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze Stalowe paleniska ogrodowe to bezpieczna i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego ogniska czy grilla. Pełnią funkcję użytkową i dekoracyjną.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze