Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Libet z rekordowymi przychodami w 2015 r.

Libet z rekordowymi przychodami w 2015 r.

W pierwszym półroczu 2015 r. Libet wypracował 127,2 mln zł przychodów, co oznacza, że Grupa zwiększyła sprzedaż swoich produktów o 8% w skali roku. Spółka po raz kolejny odnotowała wzrost marży brutto na sprzedaży. Libet kontynuuje inwestycje w sieć dystrybucji punktów Platinium zwiększając ich liczbę oraz budując na ich terenie ogrody Libet Design. 

Wzrost przychodów to przede wszystkim efekt akwizycji zakładu w Toruniu oraz konsekwentnej realizacji strategii Grupy. Grupa wypracowała w I półroczu 2015 r. 17,6 mln zł zysku EBITDA z czego ponad 90% w samym II kwartale. Czysty zysk wyniósł 1,4 mln zł – w samym II kwartale Spółka osiągnęła 5,4 mln zł zysku netto.

Libet po raz kolejny odnotował wzrost marży brutto na sprzedaży, która wyniosła w omawianym okresie 20,2% Libet niezmiennie realizuje strategię koncentracji na sprzedaży wysokomarżowych produktów Premium i umacniania się na pozycji krajowego lidera w tym segmencie.

Wśród nowości na rok 2015 produkty Premium stanowią ok. 90%. Efektem prowadzonych działań jest wzrost udziału produktów Premium w sprzedaży ogółem do 45%.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-09-18

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe obrzeża - Libet Bord
Nowe obrzeża - Libet Bord Libet Bord to najnowsza generacja wielofunkcyjnych obrzeży, tworzących stabilne, estetyczne wykończenie nawierzchni. Rozwiązanie bazujące ...
Palisada Hestra w ofercie Polbruk
Palisada Hestra w ofercie Polbruk W ofercie linii "Architektura" marki Polbruk pojawiła się palisada Hestra. Dzięki dużej wysokości – 100 cm – produkt spełnia swoją ...
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze Stalowe paleniska ogrodowe to bezpieczna i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego ogniska czy grilla. Pełnią funkcję użytkową i dekoracyjną.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze