Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Libet kupi połowę udziałów w niemieckim zakładzie produkcyjnym Gerwing

Libet kupi połowę udziałów w niemieckim zakładzie produkcyjnym Gerwing

Libet podpisał list intencyjny, którego przedmiotem jest przejęcie 50 proc. udziałów w jednym z zakładów produkcyjnych firmy Gerwing. Specjalizacją zakładu jest produkcja płyt betonowych z segmentu Top Premium. Podpisanie umowy ostatecznej planowane jest w grudniu tego roku. Potencjalna transakcja zostanie w większości lub całości sfinansowana ze środków własnych.

Zakład Gerwing Sachsen GmbH & Co. KG, który ma być przedmiotem transakcji, zlokalizowany jest w Saksonii, ok. 650 km od Warszawy. Fabryka dysponuje bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym.

Wchodząca w spółkę z Libetem firma Gerwing to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec. Łączna ich powierzchnia przekracza 30 ha. Gerwing opracował oryginalne techniki produkcji, dzięki czemu produkty firmy charakteryzuje wyjątkowa jakość i wytrzymałość, a także unikalne walory estetyczne.

Libet będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych z zakładu Gerwing w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji. Produkty te będą stanowiły doskonałe uzupełnienie oferty Libet.

Planowana transakcja pozwoli na umocnienie pozycji Libet w segmencie Top Premium. Inwestycja w niemiecki zakład to kolejny krok, który pozwoli wyróżnić naszą ofertę na tle konkurencji. Umowa zagwarantuje nam wyłączność na dystrybucję ekskluzywnych płyt betonowych Gerwing na terenie Polski, Czech i Słowacji. Już teraz w ofercie posiadamy kilka tego typu produktów. Dzięki połączeniu sił, w 2016 r. ich liczba wzrośnie do ok. 40. Liczymy, że dzięki naszej kooperacji sprzedaż zakładu się podwoi, co pozwoli na wykorzystanie 80 proc. jego mocy produkcyjnych – tłumaczy Thomas Lehmann, Prezes Zarządu Libet S.A.

Produkty oferowane przez Gerwing to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość. Jednocześnie z punktu widzenia Libet, płyty Gerwing będą generowały wysokie marże, pomimo konieczności ich transportu z Niemiec na teren Polski – dodaje.

W 2015 r. Libet mocno postawił na rozwój oferty Top Premium. Dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z włoską ekskluzywną marką Mirage, polska spółka uzyskała wyłączność na sprzedaż płyt ceramicznych z kolekcji Mirage Evo_2/E - należące do kategorii Top Premium produkty oferowane są w ramach linii Libet Ceramic.

Libet nie podaje wartości planowanej transakcji. Spółka oczekuje, że podpisanie ostatecznej umowy nastąpi przed końcem bieżącego roku.

Mamy ustalone pewne ramy jeśli chodzi o parametry transakcji. Wciąż jednak trwa due dilligence i ostateczna cena udziałów będzie zależała od jego wyników. Podobnie jak nasze decyzje dotyczące metody konsolidacji w ramach Grupy Libet. Jeżeli dojdzie do transakcji, to zostanie ona sfinansowana ze środków własnych, a przejęciu nie będzie towarzyszyła emisja akcji ani obligacji - wyjaśnia Thomas Lehmann.

Inwestycja w Niemczech dodatkowo umocni pozycję Libet jako największego w Polsce i jednego z największych w Europie producentów materiałów nawierzchniowych.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-10-01

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Libet Stampo - sposób na niebanalną aranżację ogrodu
Libet Stampo - sposób na niebanalną aranżację ogrodu W nowoczesnych projektach ogrodów świetnie sprawdzą się elementy małej architektury, jakie możemy znaleźć w kolekcji Libet Stampo. Dzięki ...
Nowe obrzeża - Libet Bord
Nowe obrzeża - Libet Bord Libet Bord to najnowsza generacja wielofunkcyjnych obrzeży, tworzących stabilne, estetyczne wykończenie nawierzchni. Rozwiązanie bazujące ...
Palisada Hestra w ofercie Polbruk
Palisada Hestra w ofercie Polbruk W ofercie linii "Architektura" marki Polbruk pojawiła się palisada Hestra. Dzięki dużej wysokości – 100 cm – produkt spełnia swoją ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze