Budujemy Dom

Bruki klinkierowe na każdą pogodę ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Budując dom, musimy pamiętać o aranżacji jego otoczenia. Tarasy, ogrodzenia i zieleń są dopełnieniem planowanej przez nas inwestycji. Dlatego też warto się zastanowić nad właściwym wyborem materiału, który będzie zarówno trwały, jak i w pełni harmonijny z krajobrazem.

Bruki klinkierowe na każdą pogodę

Bruki klinkierowe - naturalne i trwałe

Bruki klinkierowe Vandersanden to naturalny materiał nawierzchniowy wypalany z gliny i piasku. Są nie tylko przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, domieszek czy barwników, lecz także niezwykle trwałe i wytrzymałe - cechuje je kilkukrotnie większa wytrzymałość niż bruk betonowy. Dzięki technologii redukcji kolory bruków klinkierowych są jednolite w całym przekroju, przez co wręcz wieczne.

Bruk klinkierowy Terra Carbona Antica
Bruk klinkierowy Terra Carbona Antica

Kolory i kształty bruków klinkierowych

Niepowtarzalny i niejednolity kolor bruku sprawia, że z łatwością dopasowuje się do każdego rodzaju otoczenia, tworząc ciekawą kompozycję. Ponadto kolory otrzymywane w wyniku procesu redukcji są niezwykle naturalne.

Jest to doskonały materiał na nawierzchnie wokół domu, począwszy od tarasów, ścieżek, podjazdów, na placach i drogach skończywszy. Doskonale łączy się z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak kamień naturalny czy drewno, idealnie komponując się z zielenią ogrodową.

Bruki Vandersanden są produkowane w dwóch technologiach, kilkudziesięciu kolorach, formatach i różnych strukturach. Daje to wręcz nieograniczone możliwości ich zastosowania i dopasowania do otoczenia oraz łatwego ich łączenia i układania w dowolne kompozycje, także łuki i koła.

Bruk klinkierowy Radeberg
Bruk klinkierowy Radeberg

Łatwość utrzymania

Dodatkową zaletą bruków klinkierowych jest to, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Zabrudzenia z łatwością spłukuje deszcz, a upływ czasu sprawia, że kolor nabiera większej intensywności. 

To jednak nie koniec zalet. Ponieważ bruk jest naturalnie związany z otoczeniem, w przypadku uszkodzenia nawierzchni można ją w prosty sposób naprawić, wymieniając pojedyncze elementy, bez uszkodzenia i rozbiórki całej kompozycji.

Znane i (nie)znane

Firma Vandersanden, po kupieniu trzech fabryk produkujących bruki klinkierowe od koncernu CRH, wraz z jedną fabryką posiadaną już wcześniej, stała się ich największym producentem w Europie. Część z nich, produkowana w fabryce AKA Oberlausitz znajdującej się tylko 30 km od Polskiej granicy, jest już dobrze znana w Polsce, ale pod innymi nazwami - np. kolor występujący pod nazwą Tytan N to Meissen.

Vandersanden - Bruk klinkierowy Calau_45 Bruk klinkierowy Cortona
Bruk klinkierowy Calau_45 Bruk klinkierowy Cortona

Bruki klinkierowe Vandersanden to gwarancja najwyższej jakości i trwałości oraz ponadczasowej estetyki. Więcej informacji na www.vandersanden.pl.

 

Logo Vandersanden

Kontakt w Polsce:

marketing@vandersanden.com.pl

aktualizacja: 2018-07-18
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".