Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Porady ekspertów

Jak dbać o bramy przesuwne samonośne?

Bramy przesuwne samonośne nie wymagają częstej konserwacji. Najważniejsze jest zapobieganie korozji. Dobrym rozwiązaniem będzie ocynkowanie ogniowe bramy przed montażem, dzięki temu możemy niemalże zapomnieć o rdzy.

Jak dbać o bramy przesuwne samonośne?

Jak dbać o bramy przesuwne samonośne?

Warto zwrócić uwagę by bramy przesuwne nie porastały pnącymi się roślinami, a zimą podczas obfitych opadów śniegu mogły swobodnie się przesuwać.

Pamiętajmy, by nie smarować szyny nośnej (wewnątrz). Taki zabieg może narazić nas na kosztowny serwis lub wymianę. Szyna, podczas poruszania się bramy ulega samooczyszczeniu, zaś nasmarowanie spowodowałoby przyklejenie się zanieczyszczeń. W skrajnych przypadkach zanieczyszczenie szyny może doprowadzić do jej zniszczenia lub uszkodzenia automatu do bramy.

Jacek Grabowski 
Ślusarstwo - Kowalstwo DOBRYKOWAL

aktualizacja: 2015-11-06

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Bez dwóch zdań o bramy trzeba dbać. Wiem to z doświadczenia, ja zaniedbałam w ostatnim czasie swoje ogrodzenie, nie zabezpieczyłam go przed zimą i w efekcie musiałam rozejrzeć się za nowym zamkiem bramowym bo poprzedni mi tak pordzewiał, że miałam problem z otworzeniem furtki. ...

Rose

22 Lut 2016, 12:11

Cytat A co ze smarowaniem łożysk, czy jak to inaczej nazwać ?? W artykule jest wzmianka o nie smarowaniu prowadnic etc. Prowadzi to potem do zabrudzeń i problemów z poprawna pracą bramy.

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

29 Sty 2016, 13:58

Cytat Bramy przesuwne samonośne nie wymagają częstej konserwacji. Najważniejsze jest zapobieganie korozji. Dobrym rozwiązaniem będzie ocynkowanie ogniowe bramy przed montażem, dzięki temu możemy niemalże zapomnieć o rdzy.Pełna treść ...

nokia

25 Sty 2016, 13:01

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Ogrodzenie łupane Gorc - bogactwo kolorów
Ogrodzenie łupane Gorc - bogactwo kolorów Ogrodzenie łupane to produkt, który firma JONIEC® ma w swojej ofercie od kilkunastu lat. Czas ten pozwolił na dopracowanie parametrów wpływających ...
Siłownik do bram przesuwnych BULL8 OM
Siłownik do bram przesuwnych BULL8 OM BENINCA - jedna z najstarszych firm w branży, od blisko 40 lat produkuje we własnych fabrykach (znajdujących się wyłącznie we Włoszech) ...
Nowoczesne systemy ogrodzeniowe
Nowoczesne systemy ogrodzeniowe Polbram Steel Group to polski producent systemów ogrodzeniowych stawiający na nowoczesny i modny design włączając gamę kolorów.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze