Budujemy Dom

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych fantastycznie spełniają moje oczekiwania!

Artykuł na: 4-5 minut

Na początku sądziłam, że panele postoją tylko przez okres budowy domu. Teraz już wiem, że pozostaną na stałe. Po prostu fantastycznie spełniają moje oczekiwania! Skutecznie zasłaniają wnętrze działki od wiatru, kurzu, ruchliwej drogi... - mówi Mira, Czytelniczka Budujemy Dom, która ogrodzenie postawiła w 2015 r.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych fantastycznie spełniają moje oczekiwania!

Ogrodzenie:

 • Z prefabrykowanych paneli betonowych; każde przęsło (złożone z 3,5 gotowych poziomych elementów) ma szer. 2 m i wys. 1,7 m. 
 • Fundament – stopy o gł. 70 cm tylko pod słupkami systemowymi. 
 • Podmurówka – brak.

Decyzja: ogrodzenie postawiłam jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Musiało być pełne, bo działka leży na otwartym terenie w pobliżu pól. Kiedy jest orka i wiatr, w powietrze wzbija się kurz nie do opisania. Podobnie dzieje się w czasie pylenia uprawianych roślin i ich zbiorów. Wybrałam panele systemowe z betonu, bo łatwo się je stawia i szybko uzyskuje intymność na działce.

 

Postanowiłam mieć ogrodzenie dość wysokie, złożone z trzech i pół gotowych części między słupkami. Dolny pełny element, o wys. 25 cm, jest płytko zagłębiony w ziemi. Trzy kolejne mają wys. 50 cm. Nie chciałam żyć w szczelnej betonowej klatce, dlatego górny panel jest ażurowy i zakończony łukiem. Ponadto, dla dodania ogrodzeniu urody, kupiłam elementy naśladujące okładzinę z łupanego granitu. Imitacja kamienia znajduje się tylko po jednej stronie paneli, więc zwróciłam ją "twarzą" do wnętrza mojej działki.

 

Producenta tego typu ogrodzenia znalazłam w okolicy i zleciłam mu montaż. Zrobił to szybko i bardzo sumiennie.

W profile na systemowych słupkach wsunięto 3 panele o wys. 50 cm i 1 (dolny) – 25 cm.
W profile na systemowych słupkach wsunięto 3 panele o wys. 50 cm i 1 (dolny) – 25 cm.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych - rady i przestrogi:

 • Montaż ogrodzenia trwał jedynie 2 dni, bo wszystkie elementy są prefabrykowane, więc do siebie pasują. Pod stopy betonowe trzej robotnicy wykopali doły o głębokości 70 cm. Potem osadzili słupki, a następnie wsuwali panele w fabryczne profile. To wszystko!

   

 • Na początku sądziłam, że panele postoją tylko przez okres budowy domu. Teraz już wiem, że pozostaną na stałe. Po prostu fantastycznie spełniają moje oczekiwania! Skutecznie zasłaniają wnętrze działki od wiatru, kurzu, ruchliwej drogi. Bez względu na pogodę przy domu jest zacisznie, intymnie i... ciepło. Fajne jest to, że elementy z betonu nagrzewają się od słońca i przyjemnie oddają ciepło.

   

  Nie zamierzam ich malować, bo na naturalnej jasnoszarej powierzchni betonu nie widać kurzu. Wystarcza, że spłucze go deszcz. Barwa ogrodzenia nawiązuje do kolorystyki domu i dobrze wpisuje się w otoczenie. Nie planuję również impregnowania paneli. Trzeci rok trzymają się w stanie idealnym – nie obrosły glonami, ani nie wypłowiały.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych - koszty:

 • 66 mb ogrodzenia (materiały i montaż) 5300 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Do wietrznego otwartego terenu Mira dobrała wysokie ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych

aktualizacja: 2017-07-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Polbram Steel Group Budowlaną Marką Roku 2018
Polbram Steel Group Budowlaną Marką Roku 2018 Firma Polbram Steel Group, polski producent systemów ogrodzeniowych, otrzymała wyróżnienie "Budowlana Marka Roku 2018". Gala odbyła się ...
Ogrodzenie ROMA Horizon w ofercie JONIEC
Ogrodzenie ROMA Horizon w ofercie JONIEC Wachlarz produktów firmy JONIEC® poszerzył się o kolejne nowoczesne ogrodzenie: ROMA Horizon.
Otylia i Elza - nowoczesne systemy ogrodzeniowe Polbram
Otylia i Elza - nowoczesne systemy ogrodzeniowe Polbram Ogrodzenie pełni wiele ważnych funkcji. Nie tylko wyznacza granice, ale również nadaje posesji charakter, stanowiąc niejednokrotnie element ...
polecane produkty i technologie

KONSPORT - nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Marka KONSPORT to polski producent nowoczesnych ogrodzeń o niepowtarzalnym wzornictwie. 24 lata obecności w branży ogrodzeniowej dają gwarancję wysokiej jakości i estetyki naszych produktów.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 7-8/2018

W tym wydaniu opisujemy zagadnienia związane z budową oszczędnego domu. Są to: przegrody zewnętrzne, wentylacja, ogrzewanie, kolektory słoneczne...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze