Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych fantastycznie spełniają moje oczekiwania!

Na początku sądziłam, że panele postoją tylko przez okres budowy domu. Teraz już wiem, że pozostaną na stałe. Po prostu fantastycznie spełniają moje oczekiwania! Skutecznie zasłaniają wnętrze działki od wiatru, kurzu, ruchliwej drogi... - mówi Mira, Czytelniczka Budujemy Dom, która ogrodzenie postawiła w 2015 r.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych fantastycznie spełniają moje oczekiwania!

Ogrodzenie:

 • Z prefabrykowanych paneli betonowych; każde przęsło (złożone z 3,5 gotowych poziomych elementów) ma szer. 2 m i wys. 1,7 m. 
 • Fundament – stopy o gł. 70 cm tylko pod słupkami systemowymi. 
 • Podmurówka – brak.

Decyzja: ogrodzenie postawiłam jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Musiało być pełne, bo działka leży na otwartym terenie w pobliżu pól. Kiedy jest orka i wiatr, w powietrze wzbija się kurz nie do opisania. Podobnie dzieje się w czasie pylenia uprawianych roślin i ich zbiorów. Wybrałam panele systemowe z betonu, bo łatwo się je stawia i szybko uzyskuje intymność na działce.

 

Postanowiłam mieć ogrodzenie dość wysokie, złożone z trzech i pół gotowych części między słupkami. Dolny pełny element, o wys. 25 cm, jest płytko zagłębiony w ziemi. Trzy kolejne mają wys. 50 cm. Nie chciałam żyć w szczelnej betonowej klatce, dlatego górny panel jest ażurowy i zakończony łukiem. Ponadto, dla dodania ogrodzeniu urody, kupiłam elementy naśladujące okładzinę z łupanego granitu. Imitacja kamienia znajduje się tylko po jednej stronie paneli, więc zwróciłam ją "twarzą" do wnętrza mojej działki.

 

Producenta tego typu ogrodzenia znalazłam w okolicy i zleciłam mu montaż. Zrobił to szybko i bardzo sumiennie.

W profile na systemowych słupkach wsunięto 3 panele o wys. 50 cm i 1 (dolny) – 25 cm.
W profile na systemowych słupkach wsunięto 3 panele o wys. 50 cm i 1 (dolny) – 25 cm.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych - rady i przestrogi:

 • Montaż ogrodzenia trwał jedynie 2 dni, bo wszystkie elementy są prefabrykowane, więc do siebie pasują. Pod stopy betonowe trzej robotnicy wykopali doły o głębokości 70 cm. Potem osadzili słupki, a następnie wsuwali panele w fabryczne profile. To wszystko!

   

 • Na początku sądziłam, że panele postoją tylko przez okres budowy domu. Teraz już wiem, że pozostaną na stałe. Po prostu fantastycznie spełniają moje oczekiwania! Skutecznie zasłaniają wnętrze działki od wiatru, kurzu, ruchliwej drogi. Bez względu na pogodę przy domu jest zacisznie, intymnie i... ciepło. Fajne jest to, że elementy z betonu nagrzewają się od słońca i przyjemnie oddają ciepło.

   

  Nie zamierzam ich malować, bo na naturalnej jasnoszarej powierzchni betonu nie widać kurzu. Wystarcza, że spłucze go deszcz. Barwa ogrodzenia nawiązuje do kolorystyki domu i dobrze wpisuje się w otoczenie. Nie planuję również impregnowania paneli. Trzeci rok trzymają się w stanie idealnym – nie obrosły glonami, ani nie wypłowiały.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych - koszty:

 • 66 mb ogrodzenia (materiały i montaż) 5300 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Do wietrznego otwartego terenu Mira dobrała wysokie ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych

aktualizacja: 2017-07-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Budowlana Firma Roku 2017 oraz Osobowość Branży 2017 dla firmy Polbram Steel Group
Budowlana Firma Roku 2017 oraz Osobowość Branży 2017 dla firmy Polbram Steel Group Firma Polbram Steel Group zdobyła wyróżnienie Budowlana Firma Roku 2017, oraz nagrodę indywidualną dla Prezesa Adama Makowskiego za Osobowość ...
Firma JONIEC® z certyfikatem HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2018
Firma JONIEC® z certyfikatem HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2018 Firma JONIEC® po raz trzeci została laureatem tytułu HOME ZONE Jakość i Niezawodność. W roku 2018 nagrodzone zostało ogrodzenie łupane GORC®.
Nowość Beninca: uniwersalne siłowniki BILL
Nowość Beninca: uniwersalne siłowniki BILL Uniwersalne siłowniki BILL marki Beninca przeznaczone są do otwierania bram skrzydłowych osadzonych zarówno na słupkach wąskich, jak i klinkierowych.

Usytuowanie i wymiary bramy i furtki

Nieodłączną składową ogrodzenia jest brama wjazdowa i furtka. Trzeba przemyśleć ich lokalizację, wymiary i sposób otwierania. Niektóre bramy tak wtapiają się w ogrodzenie, że trudno je dostrzec, inne od razu przykuwają uwagę wyszukaną stylistyką. W każdym przypadku liczy się dopasowanie do pozostałej części płotu – zarówno pod względem wysokości, jak i zastosowanego materiału (choć nie musi być on identyczny).

topowe produkty

JONIEC: ogrodzenia, elewacje, architektura ogrodowa

Firma JONIEC to czołowy polski producent elementów małej architektury ogrodowej. W jej ofercie znajdują się ogrodzenia betonowe łupane, betonowe modułowe, płytki elewacyjne i dekoracyjne, gazony, podmurówki, palisady. Sztandarowym produktem firmy jest ogrodzenie łupane GORC®, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Każdego roku do oferty wprowadzane są nowe produkty, a te będące już w stałej ofercie firmy wzbogacane są o nową paletę kolorystyczną.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze