Budujemy Dom

Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali o długości 33 m za 32 000 zł

Artykuł na: 4-5 minut

Jestem zadowolona z funkcjonalności materiałów i wyglądu ogrodzenia. Nie odznacza się kurz, ani ślady błota, a jeśli się pojawiają, to zmywa je deszcz - mówi Bogusia, Czytelniczka Budujemy Dom, która ogrodzenie stawiała w 2015 r.

Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali o długości 33 m za 32 000 zł

Ogrodzenie od frontu:

 • Dł. 33 m; słupki i podmurówka z kształtek betonowych, imitujących łupany granit, wykończenia z gotowych elementów; przęsła ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej proszkowo farbą. 
 • Fundament - o gł. 1,20 m, liniowy, zbrojony. 
 • Furtka - o szer. 1 m, z elektrozaczepem i wideofonem. 
 • Brama - o szer. 6 m, jednoskrzydłowa z napędem, przesuwna.

Decyzja: nie chciałam zasłaniać działki i domu szczelnym ogrodzeniem. Wolałam postawić od strony ulicy płot ażurowy. Zależało mi na zastosowaniu elementów nie potrzebujących konserwacji i wyglądających nowocześnie. Ostatecznie zestawiłam 2 materiały - gotowe kształtki betonowe i przęsła ze stali, które wykonał ślusarz. Mają w sobie elementy półokrągłe, które nawiązują do wykuszy budynku. Wzór znalazłam w Internecie.

Kolorystyka ogrodzenia i domu jest identyczna. Przęsła są czarne, jak dachówka ceramiczna na dachu, szare są natomiast kształtki ogrodzeniowe i okładzina betonowa na domu. Zamówiłam też bardzo szeroką bramę przesuwną, która ułatwia teraz wjazd z ulicy do garażu i na parking za domem. Furtka też jest wygodna, ale my z mężem rzadko jej używamy, bo zazwyczaj poruszamy się samochodami.

Jednoskrzydłowa przesuwna brama z napędem
Jednoskrzydłowa przesuwna brama z napędem, o szer. 6 m, ułatwia wjazd do garażu i na parking z tyłu działki.

Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali - rady i przestrogi:

 • Furtka
  Planując ogrodzenie, inspirowałam się np. zdjęciami w Internecie. Jednak końcowy efekt najlepiej widać na żywo, dlatego oglądałam płoty na innych posesjach i kilkakrotnie odwiedziłam ogród pokazowy przy składzie z materiałami na ogrodzenia. Elementy z betonu spodobały mi się ze względu na trwałość, praktyczność i nowoczesny wygląd. Teraz wiem, że są jeszcze bezobsługowe.

  Sprzedawca zaoferował wyroby zaimpregnowane w produkcji i pasujące do nich gotowe czapy i elementy wykończeniowe oraz usługę projektową, montażową, transportową. W fazie wykonawczej zdałam się na jego doświadczenie. To on podczas wizji lokalnej ustalił szczegółowe parametry ogrodzenia, ja poprosiłam tylko o szeroką bramę i wygodną furtkę, wskazałam stylistykę.

 • W dwa dni przygotował z pracownikami głębokie i zbrojone fundamenty. Kiedy związały, postawił z kształtek podmurówkę i słupki, na których umocował uchwyty przęseł. W środek słupków przy bramie i furtce wpuścił stal zbrojeniową. Przęsła ze stali zamontował w kolejnym etapie, po związaniu elementów z betonu. Jestem zadowolona z funkcjonalności materiałów i wyglądu ogrodzenia. Nie odznacza się kurz, ani ślady błota, a jeśli się pojawiają, to zmywa je deszcz.

 • Kupiliśmy działkę ogrodzoną z 3 stron siatką przez sąsiadów, my posadziliśmy wzdłuż niej żywopłot z żywotników. Na czas budowy od frontu zamontowaliśmy ogrodzenie prowizoryczne. Obecne wznieśliśmy po ukończeniu budowy domu.

Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali - koszty:

 • ogrodzenie od frontu (z siłownikami i napędem) 32 000 zł.

Element ogrodzenia z gotowych betonowych kształtek i ocynkowanej stali zabezpieczonej proszkowo

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Ogrodzenie z gotowych betonowych kształtek i ocynkowanej stali zabezpieczonej proszkowo.

aktualizacja: 2018-04-11

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Ogrodzenie ROMA Horizon w ofercie JONIEC
Ogrodzenie ROMA Horizon w ofercie JONIEC Firma JONIEC® wzbogaciła ofertę kolorów jednego ze swoich produktów - ogrodzenia ROMA Horizon.
Polbram Steel Group Budowlaną Marką Roku 2018
Polbram Steel Group Budowlaną Marką Roku 2018 Firma Polbram Steel Group, polski producent systemów ogrodzeniowych, otrzymała wyróżnienie "Budowlana Marka Roku 2018". Gala odbyła się ...
Otylia i Elza - nowoczesne systemy ogrodzeniowe Polbram
Otylia i Elza - nowoczesne systemy ogrodzeniowe Polbram Ogrodzenie pełni wiele ważnych funkcji. Nie tylko wyznacza granice, ale również nadaje posesji charakter, stanowiąc niejednokrotnie element ...

Ogrodzenie P305 w ofercie Konsport - proste wzornictwo w nowoczesnych materiałach

Ogrodzenie palisadowe P305 to nowość w ofercie Konsport (symbol PP002). Przęsło jest wypełnione płytą XPS obustronnie zabezpieczoną blachą poliestrową.

polecane produkty i technologie

KONSPORT - nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Marka KONSPORT to polski producent nowoczesnych ogrodzeń o niepowtarzalnym wzornictwie. 24 lata obecności w branży ogrodzeniowej dają gwarancję wysokiej jakości i estetyki naszych produktów.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 9/2018

Tradycyjnie już tematem numeru jesiennego wydania naszego miesięcznika jest smog w Polsce. Już niedługo zaczyna się sezon grzewczy i informacje na...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze