Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Na ogrodzenie czekaliśmy kilka miesięcy, ale warto było!

Artykuł na: 4-5 minut

Nasz dom ma masywną nowoczesną bryłę, dlatego zależało mi na lekkim, przejrzystym i prawie niewidocznym ogrodzeniu od frontu - mówią Joanna i Piotr, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy ogrodzenie stawiali w 2014 r.

Na ogrodzenie czekaliśmy kilka miesięcy, ale warto było!

Ogrodzenie od frontu:

 • Dł. 32 m; gotowe panele, o wym. 250 × 150 cm, z ocynkowanego drutu o gr. 5 mm i prefabrykowana podmurówka z betonu. 
 • Furtki - 3 szt. o szer. 1,20 m - główna z elektrozaczepem i wideofonem, 2 przy śmietniku z zamkami na klucz. 
 • Brama - o szer. 4 m, przesuwna, jednoskrzydłowa z napędem. 
 • Bok ogrodzenia - wykonany z siatki i paneli betonowych (każde przęsło, złożone z 3,5 gotowych poziomych elementów, ma szer. 2 m i wys. 1,7 m). 
 • Fundament - stopy o gł. 60 cm, przy furtce i bramie przesuwnej - o gł. 100 cm.
Bok działki ogrodzono prefabrykowanymi elementami z betonu
Bok działki ogrodzono prefabrykowanymi elementami z betonu.

Decyzja: Joanna: nasz dom ma masywną nowoczesną bryłę, dlatego zależało mi na lekkim, przejrzystym i prawie niewidocznym ogrodzeniu od frontu. Inaczej całość wyszłaby zbyt ciężka. Od ulicy ogrodziliśmy działkę ażurowymi przęsłami z drutu, a tylko od strony jednego sąsiada zbudowaliśmy płot z litych betonowych przęseł. Lubię wyroby ze stali ocynkowanej i betonowe, bo pasują do nowoczesnej architektury.

Od producenta betonowych paneli dowiedziałam się, że ozdobną fakturę można wykonać fabrycznie wyłącznie po jednej stronie, dlatego poprosiłam go o wybranie dla nas paneli z możliwie wyraźnie odciśniętym rysunkiem desek po "tylnej" stronie. Przednią, z imitacją cegieł, zwróciliśmy w stronę sąsiada, tylną "odeskowaną" w stronę działki. Pionowy rysunek desek pasuje do dachu pokrytego płaską blachą na rąbek stojący.

Z ogrodzenia jestem zadowolona, ponieważ widzę to, co dzieje się na drodze, a lite panele z boku osłaniają naszą rodzinną strefę wypoczynkową.

Prefabrykowane deski podwalinowe pod drucianymi przęsłami
Prefabrykowane deski podwalinowe pod drucianymi przęsłami.

Ogrodzenie z gotowych paneli - rady i przestrogi:

Piotr: oba rodzaje przęseł wraz z usługą montażu zamówiliśmy u tego samego producenta. Doradził, żeby kupić takie z grubszego drutu, czyli o gr. nie 4, tylko 5 mm. Producent i wykonawca ogrodzenia w jednej osobie miał dużo klientów - od momentu zdjęcia pomiarów czekaliśmy kilka miesięcy - 2 razy przekładał terminy. Ale opłacało się czekać. Kiedy już przyjechał ze wszystkimi elementami, samo stawianie ogrodzenia trwało dzień.

Pod elementy betonowe jego pracownicy wykopali doły o gł. 60 cm, osadzili słupki, następnie wsunęli panele w fabryczne profile. Słupki systemowe do elementów drucianych osadzili w suchym betonie, a tylko pod słupki przy bramie i furtce wylali na mokro głębsze i zbrojone fundamenty. Bramę i furtkę zamontowali po przerwie technicznej.

Systemowe rozwiązania są praktyczne, niedrogie, funkcjonalne, chwila moment i już stoją gotowe. Beton zaczyna trochę zachodzić glonami, więc zamierzamy go umyć i zaimpregnować.

Ogrodzenie z gotowych paneli - koszty:

 • ogrodzenie od frontu i na jednym boku działki, wraz z usługą monterską 9000 zł (bez napędu bramy).
Przesuwna jednoskrzydłowa brama
Przesuwna jednoskrzydłowa brama ma szer. 4 m i napęd.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Dom ma masywną bryłę, dlatego przednie ogrodzenie jest lekkie i przejrzyste.

aktualizacja: 2018-04-10

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Ogrodzenie palisadowe PP 002 (P64) od KONSPORT
Ogrodzenie palisadowe PP 002 (P64) od KONSPORT Ogrodzenie palisadowe PP 002 (P64) od KONSPORT charakteryzują poziomo ułożone kształtowniki, które nadają mu unikalny wygląd.
BULL624 TURBO - nowy siłownik do bram przesuwnych marki Beninca
BULL624 TURBO - nowy siłownik do bram przesuwnych marki Beninca BULL624 TURBO - nowy siłownik do bram przesuwnych do 600 kg wagi bramy.
Budowlana Firma Roku 2017 oraz Osobowość Branży 2017 dla firmy Polbram Steel Group
Budowlana Firma Roku 2017 oraz Osobowość Branży 2017 dla firmy Polbram Steel Group Firma Polbram Steel Group zdobyła wyróżnienie Budowlana Firma Roku 2017, oraz nagrodę indywidualną dla Prezesa Adama Makowskiego za Osobowość ...

Ogrodzenie P305 w ofercie Konsport - proste wzornictwo w nowoczesnych materiałach

Ogrodzenie palisadowe P305 to nowość w ofercie Konsport (symbol PP002). Przęsło jest wypełnione płytą XPS obustronnie zabezpieczoną blachą poliestrową.

topowe produkty

JONIEC: ogrodzenia, elewacje, architektura ogrodowa

Firma JONIEC to czołowy polski producent elementów małej architektury ogrodowej. W jej ofercie znajdują się ogrodzenia betonowe łupane, betonowe modułowe, płytki elewacyjne i dekoracyjne, gazony, podmurówki, palisady. Sztandarowym produktem firmy jest ogrodzenie łupane GORC®, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Każdego roku do oferty wprowadzane są nowe produkty, a te będące już w stałej ofercie firmy wzbogacane są o nową paletę kolorystyczną.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze