Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Topowe produkty

Ciepła podłoga Raychem - wygoda i nowoczesność ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Jednym z ważniejszych systemów zapewniających wygodę, niezbędnych w nowoczesnym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, jest ogrzewanie podłogowe. Do najbardziej efektywnych rozwiązań systemów ogrzewania podłogowego należy ogrzewanie elektryczne (relatywnie niska bezwładność systemu, szybki czas nagrzewu).

raychem_logo2

 

 

Wiele powodów przemawia za "ciepłą podłogą". Podstawowe korzyści z zastosowania tego rozwiązania to:

1. Równomierna dystrybucja ciepła w pomieszczeniach - najcieplejsza strefa powstaje dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.
2. Bezpieczeństwo – systemy samoregulujące to najbezpieczniejszy rodzaj instalacji grzewczych. Samoistnie utrzymują żądaną temperaturę, nie przegrzewają się, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pozostałe systemy dzięki zastosowaniu termostatów mają również wysoką klasę bezpieczeństwa.
3. Oszczędność energiisystem Raychem jest załączany cyklicznie tylko w stopniu pozwalającym na utrzymanie zadanej temperatury lub tylko wtedy, kiedy mieszkańcy są w domu, dzięki doborowi odpowiednich programów termostatu.
4. Swoboda aranżacji wnętrz – brak konieczności instalacji grzejników w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
5. Higiena – mokre podłogi wysychają znacznie szybciej.
6. Rozwiązanie przyjazne dla alergików – mniejsze ruchy powietrza a w konsekwencji mniej kurzu.

Ogrzewanie podłogowe Tyco Thermal Controls

Ogrzewanie elektryczne a wodne

Wcale się nie wykluczają. Nawet jeśli w domu znajduje się wodne ogrzewanie podłogowe, warto zainstalować dodatkowo elektryczne w newralgicznych pomieszczeniach, na przykład w łazienkach. W odróżnieniu od wodnego – elektryczne ogrzewanie charakteryzuje się krótkim czasem nagrzewu (nawet do 15 min!), dlatego poza sezonem grzewczym możemy sobie zapewnić komfort cieplny w łazience bez uruchamiania całego systemu.

Koszty eksploatacji

Elektrycznymi systemami grzewczymi można łatwo sterować, precyzyjnie określając zmiany temperatury w ciągu doby dla każdego z pomieszczeń niezależnie. W praktyce oznacza to, że system grzewczy Raychem pracuje tylko w zaprogramowanym czasie (na przykład rano i wieczorem kiedy korzystamy z łazienki) a przez większość doby jest nie aktywny.Zużywa tylko tyle energii, ile jest potrzebne do utrzymania zadanej temperatury.

Brak kosztów konserwacji związanych z corocznymi przeglądami instalacji jak również bezawaryjność elektrycznych przewodów grzejnych (renomowani producenci udzielają pełnej gwarancji na swoje systemy nawet do 20 lat) dodatkowo obniża koszty eksploatacji. Przy zastosowaniu nowoczesnych systemów ogrzewania podłogowego opartych na przewodach samoregulujących oraz odpowiedniej izolacji podłoża użytkownik może oszczędzić dodatkowo 20% energii w porównaniu do klasycznego systemu.

Dobór systemu

Trzeba dobrać odpowiedni system w zależności od stadium budowy, typu planowanej posadzki czy przewidywanego przeznaczenia pomieszczeń. Mamy do dyspozycji różne rodzaje systemów ogrzewania podłogowego takie jak stało-oporowe maty i przewody grzejne jak również inteligentne przewody samoregulujące.

1.Maty grzejne T2QuickNet

Zasilane jednostronnie, fabrycznie zakończone, cienkie, samoprzylepne, mogą być układane w wylewce samopoziomującej, dostępne w wersji 90 W/m² i 160 W/m²

Maty grzejne stosujemy gdy:

- będziemy układać posadzkę z płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego
- nie mamy miejsca na podwyższenie poziomu podłogi
- mamy prostą, nieskomplikowaną powierzchnię do ogrzania

Og Maty grzejne T2 QuickNet
 Maty grzejne T2 QuickNet

2. Stało-oporowe przewody grzejne T2Blue, CeraPro

Zasilane jednostronnie, fabrycznie zakończone, cienkie, przewody można bardzo łatwo dopasować do każdego kształtu ogrzewanej powierzchni.

Stało-oporowe przewody grzejne stosujemy gdy:

- będziemy układać posadzkę z płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego
- nie mamy miejsca na podwyższenie poziomu podłogi
- mamy złożoną, skomplikowaną i nieregularną powierzchnię do ogrzania.
- musimy dostosować moc grzewczą do określonych wymagań (poprzez odpowiedni rozstaw przewodów)

 Stało-oporowe przewody grzejne T2 Blue, CeraPro

 Stało-oporowe przewody grzejne
T2 Blue, CeraPro

3. Inteligentne, samoregulujące przewody grzejne T2Red

Automatycznie dostosowuje swoją moc grzewczą do zewnętrznych źródeł ciepła (światło słoneczne, grzejniki, oświetlenie, żywe stworzenia) utrzymując jednakową temperaturę podłogi na całej powierzchni. Połączony ze specjalnymi płytami izolacyjnymi T2Reflecta jest najbardziej energooszczędnym i bezpiecznym rozwiązaniem. System nie wymaga termostatu.

Samoregulujące przewody grzejne stosujemy gdy:

- będziemy układać posadzkę drewnianą, z laminatu lub wykładzinę dywanową. Można go również stosować do płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego.
- mamy miejsce na podwyższenie poziomu podłogi (system zawierający dodatkowo płyty izolacyjne ma 13 mm grubości)
- zależy nam na nowoczesnym, energooszczędnym rozwiązaniu i niższych kosztach eksploatacji

Inteligentne, samoregulujące przewody grzejne T2Red
Inteligentne, samoregulujące przewody
grzejne T2Red

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem trwałym, zaprojektowanym do wieloletniej eksploatacji. Ważne jest jednak, aby zostało fachowo wykonane przez licencjonowanego instalatora, jest to bowiem warunek konieczny dla uzyskania pełnej gwarancji.

Ogrzewanie podłogowe Raychem jest nowoczesnym sposobem na podniesienie komfortu użytkowania pomieszczeń przez wszystkich członków rodziny. Najczęściej stosowane jest w łazienkach, kuchniach i przedpokojach, czyli wszystkich powierzchniach pokrytych posadzką, która jest naturalnie zimna i, kiedy nie jest ogrzewana, powoduje szybką utratę temperatury bosych stóp. W pokojach dziecinnych, w trosce o najmłodszych, dodatkowo zalecane jest dogrzewanie także podłóg drewnianych i pokrytych wykładziną.

Logo Pentair Thermal Management Polska Sp. z o.o Pentair Thermal Management Polska Sp. z o.o.
Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
22 33 12 950
www.pentairthermal.pl/
aktualizacja: 2017-12-20
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze