Budujemy Dom

Nowa elektroniczna głowica termostatyczna Thera Pro HR90 od Honeywell

Artykuł na: 4-5 minut
Nowa elektroniczna głowica termostatyczna Thera Pro HR90 od Honeywell

Firma Honeywell, wprowadziła do oferty nową elektroniczną głowicę termostatyczną Thera Pro HR90. Urządzenie charakteryzuje się dużym wyborem programowalnych ustawień temperatury oraz nowoczesnym wyglądem.

Dzięki możliwościom manualnego programowania głowicy, użytkownik może ustawić różną temperaturę w różnych porach dniach i różnych pomieszczeniach. Dzięki Thera Pro HR90 można także zredukować koszty za ogrzewanie domu lub mieszkania nawet o 30%.

Oszczędności w dobrym wydaniu

Właściciele mieszkań i domów, cały czas szukają sposobów na zmniejszenie ilości energii zużywanej w trakcie ogrzewania. O ile na etapie budowy deweloper ma możliwość wykorzystania energooszczędnych materiałów i produktów takich jak odpowiednia izolacja i system grzewcze, to w przypadku gotowych budynków możliwości te są ograniczone. Przykładem rozwiązania, które z powodzeniem może być wykorzystywane w nowym, jak i starym budownictwie jest głowica HR90. Dzięki nowoczesnemu designowi głowicy, grzejniki zyskają wygląd rozwiązań z najwyższej półki a mieszkańcy skorzystają na wysokim komforcie cieplnym i oszczędzą na ogrzewaniu.

Z głowicą termostatyczną HR90 ustawienie idealnej temperatury jest bardzo proste, dzięki predefiniowanym trybom pracy takim jak "wakacje", "przyjęcie" czy "dzień wolny". Teraz niezależnie od tego czy jesteś w domu, na urlopie czy przyjmujesz znajomych, w twoim mieszkaniu zagości temperatura dopasowana do aktualnych potrzeb. Będąc w pracy temperatura obniży się o kilka stopni a przed Twoim powrotem powróci do właściwego stanu.

Przykładowo w trybie ECO, temperatura automatycznie obniża się o 3°C, co przekłada się na 18% spadek zużycia energii. Za oszczędzanie energii odpowiada także funkcja automatycznego zamknięcia zaworu grzewczego w przypadku otwarcia okna oraz przeciwmrozowa, która nie dopuszcza, aby temperatura w pomieszczeniu spadła poniżej 5°C.

Inwestycja na lata

Zakup głowicy należy rozpatrywać w kategorii inwestycji. Kupując 4 urządzenia HR90 i przyjmując, że przy ich wykorzystaniu oszczędności energii sięgną 20% można wyliczyć, że przy rocznych kosztach ogrzewania mieszkania 75 m² - na poziomie ok. 2580 zł otrzymamy zwrot zainwestowanych pieniędzy po około 2 latach.

Podobnie w przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m², gdzie szacowane koszty ogrzewania to 6387 zł, zakup 10 szt. głowic zwróci się w analogicznym okresie czasu. Głowica posiada 6 punktów przełączenia na dobę do 3 poziomów temperatur przez 7 dni w tygodniu, co pozwala na dostosowanie czasu ogrzewania do indywidualnego rozkładu dnia. Dzięki temu można ustawić czas ogrzewania w wybranych pomieszczeniach na komfortowym dla użytkownika poziomie i zmniejszyć zużycie energii nawet do 30%!

Łatwy montaż i instalacja

Głowica termostatyczna HR90 jest intuicyjna w obsłudze. Można ją dopasować do wszystkich standardowych zaworów grzewczych bez niebezpieczeństwa wycieków czy brudnych prac montażowych. Wystarczy tylko kilka kroków, aby była w pełni gotowa do pracy: należy włożyć baterię, ustawić język, godzinę oraz datę, zdemontować starą głowicę, zamontować adapter (jeśli jest konieczny), zamontować łącznik zaworu i już można zamontować głowicę HR90. Po instalacji urządzenie rozpoczyna pracę z programem fabrycznym, ale w bardzo prosty sposób można dostosować jego pracę do indywidualnego trybu dnia.

W głowicy termostatycznej HR90 można skorzystać z funkcji blokującej urządzenia, która zabezpiecza przed manipulacją osób niepożądanych (np. przed dziećmi). Ruchomy wyświetlacz zmieniający pozycję od 0 do 40° ułatwia odczyt temperatury nawet w trudno dostępnych miejscach (np. pod parapetem okiennym), natomiast możliwość zdjęcia głowicy z zaworu grzejnikowego pozwala na ustawienie programów z dowolnego miejsca.

Funkcja kopiowania programów daje możliwość przeniesienia za pomocą przewodu ustawień do pozostałych głowic HR90. Użytkownik ma możliwość zmiany obudowy z białej na chromowaną – dostępną w zestawie. Inwestycja w HR90 jest jednorazowa - zmieniając miejsce zamieszkania można ją zdemontować i zainstalować w nowej lokalizacji.

aktualizacja: 2017-07-05

Dodaj komentarz

Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM Asortyment firmy ELTERM został poszerzony o zestawy grup pompowych oraz sprzęgło-kolektorów SKE. Dostępne są wersje do poziomej, jak i ...
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe!
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe! W tegorocznym sondażu oceniającym popularność marek oraz jakość produktów w kategorii Ogrzewanie Podłogowe, produkty marki ELEKTRA zostały ...
Promocja na maty grzejne ELEKTRA!
Promocja na maty grzejne ELEKTRA! Do 29 czerwca 2018 r. trwa promocja na maty grzejne ELEKTRA MD w zestawie z najnowszym regulatorem temperatury ELEKTRA OWD5 WiFi.

Dlaczego warto wybrać elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Co przemawia za wyborem elektrycznego ogrzewania podłogowego?

polecane produkty i technologie

Ciepła podłoga Raychem - wygoda i nowoczesność

Jednym z ważniejszych systemów zapewniających wygodę, niezbędnych w nowoczesnym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, jest ogrzewanie podłogowe. Do najbardziej efektywnych rozwiązań systemów ogrzewania podłogowego należy ogrzewanie elektryczne (relatywnie niska bezwładność systemu, szybki czas nagrzewu).
Najbardziej znane marki
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".