Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Aktualności

Nowa elektroniczna głowica termostatyczna Thera Pro HR90 od Honeywell

Nowa elektroniczna głowica termostatyczna Thera Pro HR90 od Honeywell

Firma Honeywell, wprowadziła do oferty nową elektroniczną głowicę termostatyczną Thera Pro HR90. Urządzenie charakteryzuje się dużym wyborem programowalnych ustawień temperatury oraz nowoczesnym wyglądem.

Dzięki możliwościom manualnego programowania głowicy, użytkownik może ustawić różną temperaturę w różnych porach dniach i różnych pomieszczeniach. Dzięki Thera Pro HR90 można także zredukować koszty za ogrzewanie domu lub mieszkania nawet o 30%.

Oszczędności w dobrym wydaniu

Właściciele mieszkań i domów, cały czas szukają sposobów na zmniejszenie ilości energii zużywanej w trakcie ogrzewania. O ile na etapie budowy deweloper ma możliwość wykorzystania energooszczędnych materiałów i produktów takich jak odpowiednia izolacja i system grzewcze, to w przypadku gotowych budynków możliwości te są ograniczone. Przykładem rozwiązania, które z powodzeniem może być wykorzystywane w nowym, jak i starym budownictwie jest głowica HR90. Dzięki nowoczesnemu designowi głowicy, grzejniki zyskają wygląd rozwiązań z najwyższej półki a mieszkańcy skorzystają na wysokim komforcie cieplnym i oszczędzą na ogrzewaniu.

Z głowicą termostatyczną HR90 ustawienie idealnej temperatury jest bardzo proste, dzięki predefiniowanym trybom pracy takim jak "wakacje", "przyjęcie" czy "dzień wolny". Teraz niezależnie od tego czy jesteś w domu, na urlopie czy przyjmujesz znajomych, w twoim mieszkaniu zagości temperatura dopasowana do aktualnych potrzeb. Będąc w pracy temperatura obniży się o kilka stopni a przed Twoim powrotem powróci do właściwego stanu.

Przykładowo w trybie ECO, temperatura automatycznie obniża się o 3°C, co przekłada się na 18% spadek zużycia energii. Za oszczędzanie energii odpowiada także funkcja automatycznego zamknięcia zaworu grzewczego w przypadku otwarcia okna oraz przeciwmrozowa, która nie dopuszcza, aby temperatura w pomieszczeniu spadła poniżej 5°C.

Inwestycja na lata

Zakup głowicy należy rozpatrywać w kategorii inwestycji. Kupując 4 urządzenia HR90 i przyjmując, że przy ich wykorzystaniu oszczędności energii sięgną 20% można wyliczyć, że przy rocznych kosztach ogrzewania mieszkania 75 m² - na poziomie ok. 2580 zł otrzymamy zwrot zainwestowanych pieniędzy po około 2 latach.

Podobnie w przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m², gdzie szacowane koszty ogrzewania to 6387 zł, zakup 10 szt. głowic zwróci się w analogicznym okresie czasu. Głowica posiada 6 punktów przełączenia na dobę do 3 poziomów temperatur przez 7 dni w tygodniu, co pozwala na dostosowanie czasu ogrzewania do indywidualnego rozkładu dnia. Dzięki temu można ustawić czas ogrzewania w wybranych pomieszczeniach na komfortowym dla użytkownika poziomie i zmniejszyć zużycie energii nawet do 30%!

Łatwy montaż i instalacja

Głowica termostatyczna HR90 jest intuicyjna w obsłudze. Można ją dopasować do wszystkich standardowych zaworów grzewczych bez niebezpieczeństwa wycieków czy brudnych prac montażowych. Wystarczy tylko kilka kroków, aby była w pełni gotowa do pracy: należy włożyć baterię, ustawić język, godzinę oraz datę, zdemontować starą głowicę, zamontować adapter (jeśli jest konieczny), zamontować łącznik zaworu i już można zamontować głowicę HR90. Po instalacji urządzenie rozpoczyna pracę z programem fabrycznym, ale w bardzo prosty sposób można dostosować jego pracę do indywidualnego trybu dnia.

W głowicy termostatycznej HR90 można skorzystać z funkcji blokującej urządzenia, która zabezpiecza przed manipulacją osób niepożądanych (np. przed dziećmi). Ruchomy wyświetlacz zmieniający pozycję od 0 do 40° ułatwia odczyt temperatury nawet w trudno dostępnych miejscach (np. pod parapetem okiennym), natomiast możliwość zdjęcia głowicy z zaworu grzejnikowego pozwala na ustawienie programów z dowolnego miejsca.

Funkcja kopiowania programów daje możliwość przeniesienia za pomocą przewodu ustawień do pozostałych głowic HR90. Użytkownik ma możliwość zmiany obudowy z białej na chromowaną – dostępną w zestawie. Inwestycja w HR90 jest jednorazowa - zmieniając miejsce zamieszkania można ją zdemontować i zainstalować w nowej lokalizacji.

aktualizacja: 2017-07-05

Dodaj komentarz

System ogrzewania podłogowego Floortherm
System ogrzewania podłogowego Floortherm System Floortherm przeznaczony jest do budowy instalacji ogrzewania podłogowego. Rura ma konstrukcję warstwową. Warstwa wewnętrzna oraz zewnętrzna ...
Sprawdź swój poziom wiedzy z Zieloną Eskadrą
Sprawdź swój poziom wiedzy z Zieloną Eskadrą Ekologia to nie tylko recykling śmieci i jazda rowerem. To rozwój, innowacje, technologia, moda,  świadomość siebie i swoich zachowań. ...
Pomysł na grzejnik z autorską grafiką
Pomysł na grzejnik z autorską grafiką Projektanci marki LUXRAD dają swoim klientom możliwość stworzenia swojego grzejnika. Model Niagara ze szklanką osłoną ma opcje personalizacji, ...
Najbardziej znane marki
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze