Budujemy Dom

GRZEJNIKI REGULUS®-system - ścienne i kanałowe - do stosowania z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi ARTYKUŁ PARTNERA BUDUJEMYDOM.PL

Artykuł na: 4-5 minut

Jak długo w ciągu dnia i w jakich godzinach przebywamy w różnych pomieszczeniach w domu? To istotne pytanie, które zadaje sobie każdy, kto planuje modernizację instalacji c.o. Zapewnienie odpowiedniej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, zróżnicowanej w zależności od pory dnia wymaga elastycznego działania instalacji grzewczej - od produkcji ciepła przez jego ewentualne magazynowanie, a na emisji kończąc.

GRZEJNIKI REGULUS®-system - ścienne i kanałowe - do stosowania z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi

Sprawnie działająca instalacja opiera się na zoptymalizowanym działaniu wymienionych wcześniej procesów - ponieważ optymalnie wyprodukowane ciepło może być nieoptymalnie dystrybuowanie, w efekcie czego mogą powstawać straty. Dodatkowo w bilansie cieplnym budynków coraz większe znaczenie odgrywają zyski ciepła - dlatego zadaniem efektywnie działającej instalacji jest szybka reakcja na ich pojawienie się, a także ograniczenie strat ciepła. Wg skandynawskich instytutów, dzięki zastosowaniu grzejników, efektywność ta rośnie o minimum 15% w stosunku do ogrzewania podłogowego płaszczyznowego.

Grzejniki REGULUS®-system - ścienne oraz kanałowe - świetnie spisują się w instalacjach z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła - przez co optymalnie wpisują się w ideę poszanowania energii. Dla współcześnie budowanych obiektów, z nowoczesną termoizolacją, są najlepszą alternatywą - gwarantują użytkownikowi możliwość wyboru różnych sposobów ogrzewania.

Grzejnik ścienny SOLLARIUS
Grzejnik ścienny SOLLARIUS

Korzyści z zastosowania grzejników REGULUS®-system wynikają wprost z ich konstrukcji: małej pojemności wodnej (małej masy własnej), a co za tym idzie niskiej bezwładności cieplnej oraz dużej powierzchni grzewczej. Mała pojemność wodna grzejnika to nie tylko niski koszt uzyskania temperatury efektywnego grzania, ale również możliwość szybkiego zatrzymania grzania (np. w razie zysków ciepła - silne nasłonecznienie lub np. wyjazdu).

Grzejniki REGULUS®-system - zarówno ścienne jak i kanałowe - umożliwiają szybkie podniesienie temperatury powietrza w wybranych pomieszczeniach (lub w całym domu). To bardzo istotna cecha, która przydaje się szczególnie w naszym zmiennym klimacie. W okresach przejściowych (wiosna, jesień) lub nawet w środku chłodnego lata można na chwilę włączyć ogrzewanie, nie ponosząc zbyt dużych kosztów. Ścienne i kanałowe grzejniki REGULUS®-system zapewniają komfort cieplny niewielkim kosztem.

Ogrzewanie kanałowe CANAL - aranżacja 1
Ogrzewanie kanałowe CANAL - aranżacja 2
Ogrzewanie kanałowe CANAL

Przy modernizacji instalacji c.o., instalując pompy ciepła remont instalacji można ograniczyć do wymiany starych grzejników na grzejniki REGULUS®-system z serii E-Vent, czyli z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem. Biorąc pod uwagę współczesne trendy oraz politykę państwa w obrębie ograniczenia szkodliwych emisji, to najtańszy i najsprawniejszy sposób przebudowy instalacji z tradycyjnej na niskotemperaturową.

JAK OPTYMALNIE ROZPROWADZAĆ CIEPŁO?

Coraz większym uznaniem cieszy się koncepcja hybrydowa - opierająca się na dwóch układach: "odchudzonym" (przez co tańszym inwestycyjnie) ogrzewaniu podłogowym, dysponującym około 30% potrzebnej mocy grzewczej oraz dynamicznie pracującym układzie grzejnikowym, dysponującym 70% potrzebnej mocy. Oba układy pracują w tej samej niskiej temperaturze zasilania. Główną funkcję grzania zawsze pełnią grzejniki, natomiast ogrzewanie podłogowe płaszczyznowe instaluje się w strefach komunikacji, zabezpieczając efekt ciepłej podłogi (można go zastąpić matami elektrycznymi).
aktualizacja: 2018-03-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM Asortyment firmy ELTERM został poszerzony o zestawy grup pompowych oraz sprzęgło-kolektorów SKE. Dostępne są wersje do poziomej, jak i ...
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe!
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe! W tegorocznym sondażu oceniającym popularność marek oraz jakość produktów w kategorii Ogrzewanie Podłogowe, produkty marki ELEKTRA zostały ...
Promocja na maty grzejne ELEKTRA!
Promocja na maty grzejne ELEKTRA! Do 29 czerwca 2018 r. trwa promocja na maty grzejne ELEKTRA MD w zestawie z najnowszym regulatorem temperatury ELEKTRA OWD5 WiFi.

Ogrzewanie kierowane sterownikiem a niedogrzane pomieszczenia

Czy korzystać, jak do tej pory z ogrzewania kierowanego sterownikiem, czy lepiej go odłączyć i regulować temperaturę na poszczególnych grzejnikach?

polecane produkty i technologie

Ciepła podłoga Raychem - wygoda i nowoczesność

Jednym z ważniejszych systemów zapewniających wygodę, niezbędnych w nowoczesnym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, jest ogrzewanie podłogowe. Do najbardziej efektywnych rozwiązań systemów ogrzewania podłogowego należy ogrzewanie elektryczne (relatywnie niska bezwładność systemu, szybki czas nagrzewu).
Najbardziej znane marki
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".