Budujemy Dom

Zautomatyzuj ogrzewanie w swoim domu - zadbaj o wygodę i oszczędności ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Do kwestii ogrzewania najlepiej podejść strategicznie. W końcu system grzewczy jest jedną z instalacji wewnętrznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania domu. Równie ważny jak dobór urządzeń oraz ich właściwy montaż jest sposób późniejszej eksploatacji systemu. Można o niego zadbać już na etapie budowy.

Zautomatyzuj ogrzewanie w swoim domu - zadbaj o wygodę i oszczędności

Dzięki sterownikom do zarządzania ogrzewaniem cały proces obsługi systemu grzewczego będzie szybszy, łatwiejszy, a co ważniejsze - pozwoli sporo zaoszczędzić.

Oszczędne gospodarowanie ciepłem

Instalacja inteligentnych instalacji w budynku mieszkalnym przynosi różne korzyści. W przypadku sterowników do zarządzania ogrzewaniem są to przede wszystkim realne oszczędności. Nie mamy wpływu na ceny paliw, ale za to możemy w sposób bardziej efektywny wykorzystywać ciepło, które wytwarza instalacja. Tym właśnie zajmą się sterowniki. Dzięki nim:

  • Urządzenie grzewcze pracuje na optymalnych ustawieniach, efektywniej spalając paliwo.
  • System wolniej ulega eksploatacji, a więc wydłużamy okres jego sprawnego funkcjonowania.
  • Różnicujemy temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna (nie ogrzewamy pomieszczeń, kiedy nie ma nas w domu) w każdej chwili możemy obniżyć temperaturę, a dzięki temu zaoszczędzić.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe, czy złożoną instalację z odnawialnymi źródłami ciepła, każdą z nich możemy sterować dzięki optymalnie dobranym urządzeniom do zarządzania ogrzewaniem.

Wygoda - ważna zaleta automatyki domowej

Ilość obowiązków domowych i zawodowych w ciągu dnia bywa przytłaczająca. Przy ciągłym braku czasu na różne życiowe aktywności uwolnienie się zimą od ciągłego doglądania pracy urządzenia grzewczego to bardzo duża zaleta.

Nowoczesne sterowniki mają zaprogramowane specjalne funkcje, dzięki którym można ustalić harmonogram pracy urządzenia grzewczego na cały tydzień z góry, z podziałem na poszczególne przedziały czasowe.

Ustawienia na cały tydzień można także wprowadzić na regulatorach pokojowych w poszczególnych pomieszczeniach. To bardzo wygodne rozwiązanie. Raz poświęcając chwilę na wprowadzenie ustawień, możemy cieszyć się odpowiednim komfortem przez cały czas.

Programowanie temperatury z regulatorami TECH Sterowniki

Automatyka do zarządzania ogrzewaniem, czyli moc nowych możliwości

Automatyka do zarządzania ogrzewaniem tak naprawdę daje nie tylko swobodę, lecz także pozwala odkryć zupełnie nowe możliwości ogrzewania, których instalacja bez wsparcia sterowników nie może wykorzystać. Weźmy przykładowo pod uwagę temperaturę w pomieszczeniach, którą można utrzymać na wybranym przez nas poziomie dzięki regulatorom pokojowym lub sterownikom grzejnikowym.

Nowe modele urządzeń pozwalają na ustawienie temperatury w pomieszczeniu z dokładnością aż do 0,1°C! Taka precyzja jest niemożliwa do osiągnięcia ręcznie. Inne przykłady to funkcja Optimum Start, dzięki której właściwą temperaturę w pomieszczeniu osiągamy na zadany czas, czy czujnik temperatury podłogi. Dzięki niemu w procesie mierzenia temperatury w pomieszczeniu pod uwagę brana jest nie tylko temperatura powietrza, ale także podłogi.

Idąc dalej tym tropem, kiedy w systemie pracuje urządzenie grzewcze wspomagane przez inne, dodatkowe, to zsynchronizowanie ich pracy tak, by wzajemnie się uzupełniały, byłoby szalenie trudne i czasochłonne bez sterowników (o ile w ogóle możliwe). Tego typu przykłady można mnożyć.

Sterownik strażnikiem bezpieczeństwa instalacji

Bez zaawansowanych urządzeń elektronicznych nie ma możliwości sprawdzenia co dzieje się z instalacją, kiedy jesteśmy w pracy, na zakupach czy w trakcie każdej innej aktywności poza domem. A zbyt późne odkrycie nieprawidłowości (chociażby w pracy kotła) może okazać się bardzo dotkliwe w skutkach.

Dzięki urządzeniom do zarządzania ogrzewaniem mamy pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w naszej instalacji. Parametry możemy sprawdzić w dowolnej chwili. Ustawiając powiadomienia na telefon komórkowy, o wszelkich zmianach czy sytuacjach alarmowych dostajemy komunikaty na bieżąco.

Sytuacje awaryjne to jedno, a druga korzyść to funkcje urządzenia, które zabezpieczają układ, chociażby przed przegrzaniem urządzenia, czy marnowaniem energii. Sterowniki firmy TECH to produkty wielokrotnie testowane przed sprzedażą, dlatego gwarantują niezawodność.

Sterownik do zarządzania ogrzewaniem wysyła powiadomienia na telefon komórkowy

Rozbudowa w dowolnym momencie

Nowoczesne systemy do zarządzania ogrzewaniem są przygotowywane tak, by można było w przyszłości rozbudować je o dodatkowe funkcje i dzięki temu stopniowo, krok po kroku zwiększać funkcjonalność. Użytkownik może swobodnie wybierać pomiędzy urządzeniami przewodowymi a bezprzewodowymi, z większym lub mniejszym zestawem dostępnych funkcji, różniących się wyglądem wizualnym.

W każdej grupie produktów dostępne są różne rozwiązania alternatywne do wyboru, dzięki czemu bez względu na zasobność portfela można wdrożyć taki system w swoim domu. A na późniejszym etapie można się pokusić o rozbudowę o dodatkowe elementy sprzyjające wygodzie.

Sterowniki do zarządzania ogrzewaniem - design w zgodzie z nowoczesnym wzornictwem

Serie sterowników pod względem designu harmonijnie współgrają z nowoczesną aranżacją wnętrz. Te projektowane do montażu w poszczególnych pomieszczeniach w domu są niewielkie, estetycznie wykonane, wyposażone w czytelne wyświetlacze.

Dzięki temu, że kolorystyka obudowy jest uniwersalna, to dobrze prezentują się bez względu na kolor ścian w pomieszczeniu. Ładny wygląd idzie tutaj w parze z funkcjonalnością. Obsługa sterownika to przyjemność, gdyż ścieżka pozwalająca na przechodzenie pomiędzy funkcjami jest bardzo intuicyjna.

Sterowniki do zarządzania ogrzewaniem - design współgrający z nowoczesnymi trendami wnętrzarskimi

Sterowniki do zarządzania ogrzewaniem - niezbędna automatyka w domu

Każdy, kto zamontował w swoim domu sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, ten wie, jak wygodne jest to rozwiązanie. Warto obalić mit, że sterowniki są skomplikowane w obsłudze. Proste menu w języku polskim pozwala krok po kroku przejść przez wszystkie ustawienia w sposób szybki i prosty. Sam dobór sterowników warto potraktować nie jako wydatek, ale inwestycję w przyszłe oszczędności, komfort i wygodę.

Sterowniki do zarządzania ogrzewaniem to nie tyle zbędne gadżety dla bogatych, ale narzędzia, które pomogą nam zmniejszyć tak wysokie współcześnie wydatki na ogrzewanie. Wszystkie urządzenia TECH Sterowniki to produkty polskie, tworzone w kraju, od projektu po montaż, niezawodne i wysoko cenione także za granicą. Pamiętajmy: sterowanie ogrzewaniem to nie "bajer". To narzędzia, dzięki którym kompleksowo zapanujemy nad ogrzewaniem w swoim domu.

TECH Sterowniki - logo TECH STEROWNIKI
ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
Tel.: 33 330 00 07
poczta@techsterowniki.pl
www.techsterowniki.pl 
aktualizacja: 2018-05-24
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".