Budujemy Dom

REGULUS®-system - niskotemperaturowe grzejniki na czasie ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Ile godzin w ciągu doby i o jakiej porze przebywamy w poszczególnych pomiesz­czeniach? To tylko jedno z ważnych pytań, które powinien sobie zadać każdy użytkownik.

REGULUS®-system - niskotemperaturowe grzejniki na czasie

Zapewnienie optymalnego poziomu temperatury komfortu cieplnego wymaga wyjątkowo elastycznej reakcji instalacji grzewczej jako całości, poczynając od procesu produkcji ciepła, poprzez jego ewentualne magazynowanie, na jego emisji kończąc. Można optymalnie produkować ciepło, lecz nieoptymalnie je dystrybuować.

W bilansie cieplnym domów coraz większy udział mają dodatkowe zyski ciepła. Szybka odpowiedź na ich pojawienie się plus niskie straty ciepła instalacji są kluczowymi elementami efektywnych energetycznie instalacji grzewczych. Przy zastosowaniu grzejników efektywność ta, jak pokazują badania skandynawskich instytutów, rośnie o co najmniej 15% w stosunku do ogrzewania podłogowego.

Wszystkie systemy grzejnikowe REGULUS®-system optymalnie wpisują się w ideę poszanowania energii, znakomicie współpracując z niskotemperaturowymi źródłami ciepła jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Dla ocieplonego domu są najlepszą alternatywą, gdyż dają użytkownikowi wybór różnych sposobów ogrzewania.

Zysk z ich zastosowania wynika z ich małej pojemności wodnej i małej masy własnej, a co za tym idzie minimalnej bezwładności cieplnej. Mała masa grzejnika oznacza niski koszt doprowadzenia instalacji do temperatury efektywnego grzania, a także daje możliwość szybkiego przerwania grzania w razie pojawienia się zysków ciepła lub np. opuszczenia domu na dłużej. Całkowity brak grzania oznacza całkowity brak kosztu grzania.

Regulusy dają możliwość relatywnie szybkie­go podwyższenia temperatury powietrza w całym domu lub w wybranych pomieszczeniach. Szczególnie ta ostatnia cecha w naszej strefie klimatycznej o przewadze okresów przejściowych (wiosna, jesień) ma walor kluczowy. Można wszak, nawet w środku chłodniejszego, wilgotnego lata, na chwilę włączyć ogrzewanie po to by "przełamać" chłód, podnieść temperaturę. Komfort cieplny małym kosztem.

REGULUS®-system - grzejnik CANAL

HYBRYDOWA DYSTRYBUCJA CIEPŁA

Nowatorska koncepcja konfiguracji instalacji dystrybucji ciepła. Mocno "odchudzone", a zatem dużo tańsze inwestycyjnie ogrzewa­nie podłogowe, dysponujące około 30% potrzebnej mocy grzewczej, instaluje się jedynie w strefach komunikacji, zabezpieczając efekt ciepłej czy też neutralnej podłogi dla ciepłolubnych domowników i zastępując ko­nieczność przewymiarowania grzejników. Łączymy je z dynamicznie pracującym układem grzejnikowym, dysponującym 70% potrzebnej mocy grzewczej. Oba układy pracują w tej samej niskiej temperaturze zasilania.

Wodne ogrzewanie podłogowe w strefach komunikacji można zastąpić matami elek­trycznymi. Główną funkcję grzania zawsze pełnią grzejniki.

Instalując pompy ciepła w modernizowanych obiektach, przeróbkę instalacji można ograniczyć do wymiany grzejników na grzejniki REGULUS®-system serii E-VENT. Z uwagi na obecną politykę państwa w zakresie ograniczenia szkodliwych emisji, będzie to najczęstszy i najtańszy sposób przebudowy instalacji z tradycyjnej na niskotemperaturową.

REGULUS®-system - logo
REGULUS®-system
ul. Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 812 36 69, 33 815 10 25
e-mail: regulus@regulus.com.pl
www.regulus.com.pl

Bogusław Wójcik
właściciel REGULUS®-system

aktualizacja: 2018-05-25

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM Asortyment firmy ELTERM został poszerzony o zestawy grup pompowych oraz sprzęgło-kolektorów SKE. Dostępne są wersje do poziomej, jak i ...
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe!
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe! W tegorocznym sondażu oceniającym popularność marek oraz jakość produktów w kategorii Ogrzewanie Podłogowe, produkty marki ELEKTRA zostały ...
Promocja na maty grzejne ELEKTRA!
Promocja na maty grzejne ELEKTRA! Do 29 czerwca 2018 r. trwa promocja na maty grzejne ELEKTRA MD w zestawie z najnowszym regulatorem temperatury ELEKTRA OWD5 WiFi.

Ogrzewanie kierowane sterownikiem a niedogrzane pomieszczenia

Czy korzystać, jak do tej pory z ogrzewania kierowanego sterownikiem, czy lepiej go odłączyć i regulować temperaturę na poszczególnych grzejnikach?

polecane produkty i technologie

Ogrzewanie płaszczyznowe na bazie systemu Radopress

Firma Pipelife oferuje nowoczesny system instalacyjny o nazwie RADOPRESS. Może on służyć do budowy ogrzewania podłogowego, instalacji grzewczych, przesyłu zimnej i ciepłej wody wodociągowej, instalacji chłodniczych oraz przemysłowych.
Najbardziej znane marki
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".