Budujemy Dom

Grzejniki stalowe płytowe Perfexim ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Czeka Cię montaż grzejników i nie wiesz, na które się zdecydować? Perfexim prezentuje grzejniki stalowe płytowe PERFEKT przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej i usługowych o normalnej wilgotności powietrza, w których nie występuje oddziaływanie środków korozyjnych.

Grzejniki stalowe płytowe Perfexim

Grzejniki PERFEKT - zastosowanie

Grzejniki powinny być stosowane w niskotemperaturowych instalacjach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, zabezpieczonych naczyniami wzbiorczymi przeponowymi, zgodnie z wymaganiami normy PN-B-02414/1999. Mogą być także wykorzystywane w instalacjach systemu otwartego. Stykające się z wodą materiały powinny być zgodne z wymaganiami normy PN-C-04607/1993.

Źródłem ciepła dla instalacji powinien być wymiennikowy węzeł cieplny, kotłownia lokalna lub kocioł indywidualny. Grzejniki nie mogą być stosowane w instalacjach połączonych z wysokotemperaturową siecią cieplną przez węzeł zmieszania pompowego lub hydroelewator.

W ofercie firmy Perfexim można znaleźć również grzejniki higieniczne przeznaczone do miejsc o zaostrzonych wymogach sanitarnych (głównie szpitali, aptek, laboratoriów itp.). Ich budowa różni się tym, że nie mają one ozdobnych kratek górnych oraz ożebrowania konwekcyjnego montowanego między płytami. Dzięki takiej konstrukcji grzejnik nie zbiera kurzu i łatwo go wyczyścić, a powłoka wierzchnia grzejnika - farba poliestrowa - swoją gładkością w znaczny sposób zapobiega przyczepianiu się pyłów.

Grzejnik stalowy Perfekt uniwersalny dolnozasilany z wkładką zaw. typ Vwkładką zaw. typ V
Grzejnik stalowy Perfekt uniwersalny dolnozasilany z wkładką zaw. typ V

Grzejniki w ofercie:

 • GRZEJNIKI KOMPAKTOWE TYP C - wyposażone w cztery przyłącza rurowe boczne z gwintem wewnętrznym G1.
 • GRZEJNIKI ZAWOROWE (TYP V) - wyposażone we wkładkę zaworową z 7-stopniową regulacją. Dzięki wyposażeniu w 6 przyłączy (4 boczne, 2 dolne) grzejniki te mogą być używane jako grzejniki kompaktowe. W takim zastosowaniu należy wykręcić wkładkę zaworową, a nieużywane przyłącza zaopatrzyć w zaślepki i odpowietrzniki
 • GRZEJNIKI RENOWACYJNE O WYSOKOŚCI 555 - wyposażone w 4 przyłącza rurowe boczne z gwintem wewnętrznym G1 o rozstawie przyłączy 500 mm, umożliwiające bezpieczny montaż w instalacjach starego typu (występuje jako TYP C22).
 • GRZEJNIKI W OPAKOWANIU ZAWIERAJĄ WYPOSAŻENIE:
  - GRZEJNIKI ZAWOROWE (TYP V) - wyposażone w 2 listwy boczne i listwę górną ozdobną, jeden odpowietrznik, 2 korki metalowe, wkładkę zaworową, konsolę do zawieszania ("szelki"), wkładkę zaworową 013G7390. Grzejniki 11 typ V, ze względu na swoją budowę, posiadają typ mocowań taki, jak dla grzejnika typu "C".
  - GRZEJNIKI KOMPAKTOWE (TYP C) oraz GRZEJNIKI RENOWACYJNE (H=555) - wyposażone w 2 listwy boczne i listwę górną ozdobną oraz jeden odpowietrznik, jeden korek metalowy, zestaw montażowy lub mocujący. Sprawdź >>

  UWAGA: Grzejniki higieniczne wymagają dokupienia odpowiednich mocowań.
Grzejnik stalowy Perfekt higieniczny uniwersalny dolnozasilany z wkłądką zawor. typ V
Grzejnik stalowy Perfekt higieniczny uniwersalny dolnozasilany z wkładką zawor. typ V

Grzejniki płytowe Perfexim - optymalna moc i wytrzymałość

 • Większa liczba kanałów wodnych zwiększa moc cieplną grzejnika, wzrasta również jego wytrzymałość na działanie ciśnienia
 • Radiator konwekcyjny na całej wysokości grzejnika.
 • Kanały rozstawione co 33,3 mm na całej powierzchni grzejnika.

Grzejniki płytowe Perfexim - białe przez wiele lat

 • Zastosowanie automatyki w procesie malowania farbą poliestrową zapewnia jednorodną powłokę o trwałych parametrach.
 • Nie występuje efekt żółknięcia farby.
 • 10 lat gwarancji.

Grzejniki płytowe Perfexim - ścisła kontrola jakości

 • Na bieżąco kontrolowana jest wysoka jakość wykonania grzejników.
 • Każdy grzejnik przechodzi rygorystyczne badania szczelności pod ciśnieniem 13 barów.

Grzejniki PERFEKT to produkt polski. Grzejniki są produkowane w fabryce w Starogardzie Gdańskim. Szereg inwestycji pozwoliło na wdrożenie nowoczesnej, wykorzystującej osiągnięcia techniki linii produkcyjnej.

Parametry grzejników Perfexim

 • Maksymalne wartości ciśnienia i temperatury w instalacji centralnego ogrzewania powinny spełniać warunki: temperatura wody: ≤ 110°; ciśnienie wody na poziomie dolnej krawędzi grzejnika: ≤ 10 barów
 • Materiały: stal niskowęglowa, walcowana na zimno DC01, o grubości zgodnej z normą PN-EN 442;
 • Kolor: biały z półpołyskiem wg RAL 9003 (możliwość wykonania grzejnika w kolorze z dostępnej palety RAL - na specjalne życzenie Klienta).

Grzejniki Perfexim - paleta kolorów

Program doboru grzejników

PERFEXIM DOG to program umożliwiający szybki dobór grzejników płytowych, który można pobrać bezpłatnie ze strony www. perfexim.pl. Do jego zalet należą: intuicyjne menu, łatwa instalacja i prostota obsługi.

Spółka współpracuje także z jednostkami badawczymi i naukowymi takimi jak: Politechnika Poznańska, INiG, OBR Cegielski, OTGS w Radomiu, dodatkowo może poszczycić się współudziałem w tworzeniu nowych norm wraz z OTGS w Radomiu. Dzięki temu oferta produktowa jest w 100% niezawodna i atestowana.

Laur konsumenta "Odkrycie 2018" dla PERFEXIM

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe PERFEXIM to rodzinna, polska firma z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem należąca do grupy wiodących producentów i dystrybutorów w branży instalacyjno-grzewczej, sanitarnej i łazienkowej.

Działalność i produkcja spółki PERFEXIM została uhonorowana tegorocznym Laurem Konsumenta - Odkrycie 2018 w kategorii "Polska jakość branży budowlanej" - Gwarantując jakość i zadowolenie klientów otrzymujemy ich zaufanie, za które dziękujemy.

Laur konsumenta "Odkrycie 2018" dla PERFEXIM

Logo Perfexim PPUH PERFEXIM LTD Sp. z o.o. Sp.k.
61-441 Poznań, ul. Samotna 2
tel. 61 830 20 17
www.perfexim.pl
e-mail:biuro@perfexim.com.pl
aktualizacja: 2018-08-27
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".