Budujemy Dom

Kermi prezentuje nowe systemy ogrzewania i chłodzenia x-net ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

W każdym budynku i pomieszczeniu znajdują się duże powierzchnie posadzki oraz ścian. Warto je wykorzystać i przystosować w miarę potrzeb do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni użytkowej. Kermi prezentuje Państwu optymalnie dopasowany i właściwie zbilansowany zestaw komponentów systemu x-net.

Kermi prezentuje nowe systemy ogrzewania i chłodzenia x-net

KONSTRUKCJA SYSTEMÓW OGRZEWANIA I CHŁODZENIA X-NET

Marka Kermi gwarantuje elementy najwyższej jakości dające pewność satysfakcji oraz długiej, bezproblemowej eksploatacji. Mając za cel trwałość systemu, proponujemy kilka rodzajów rur z tworzywa w zróżnicowanym zakresie średnic.

Materiałem bazowym, z którego produkuje się przewody jest polietylen.

Istotny jest fakt, że wszystkie przewody Kermi, wybrane przez Państwa, należą do wysokiej 5 klasy zastosowania i gwarantują pracę pod występującymi w instalacji wartościami ciśnienia i temperatury (maksymalnie do p=10 bar i t=90°C).

Wysoką jakość i trwałość parametrów wybranych przez Państwa przewodów potwierdzają niezbędne certyfikaty, np. DIN Certico oraz DVGW. Dla zaspokojenia ciekawości wymienię oferowane przewody.

Szeroko stosowana wielowarstwowa rura PE-Xc, o podobnym zastosowaniu i zwiększonej elastyczności wielowarstwowy PE-Xa, proponowana w atrakcyjnej cenie elastyczna rura PE-RT oraz wielowarstwowa rura kompozytowa z płaszczem aluminiowym PE-RT/AL/PE-RT o najwyższych parametrach odpowiednia do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Szczegółowy podział systemów stosowanych w budownictwie mieszkaniowym prezentuje się następująco: system Noppen x-net C11, wersja economic x-net C11, system Tacker x-net C12, system Clip x-net C16, system Klett x-net C17, system suchy x-net C13, system cienkowarstwowy x-net C15 oraz ogrzewanie i chłodzenie ścienne x-net.

Podstawą budowy systemu Noppen x-net C11 jest specjalne podłoże przeznaczone do układania rury wielowarstwowej PE-Xc o średnicach 14 i 16 mm. Górna powierzchnia maty Noppen zaopatrzona w układ równomiernie rozstawionych wypustek ułatwia rozłożenie rury bez użycia dodatkowego mocowania.

Podkład występuje w dwóch grubościach 48 mm i 29 mm. Wyższy podkład posiada warstwowo połączoną izolację tłumiącą oraz termiczną.

Łazienka z systemem ogrzewania x-net firmy Kermi.

ZALETY I MONTAŻ SYSTEMÓW OGRZEWANIA I CHŁODZENIA X-NET

Podstawowe zalety tego systemu to:

  • duża stabilność pod obciążeniem oraz izolacyjność,
  • mocne przytrzymywanie rury w wypustkach,
  • utrzymywanie właściwego niezmiennego ułożenia rur,
  • łatwe łączenie poszczególnych płyt i z maksymalnym wykorzystaniem resztek dzięki paskom połączeniowym.

Materiał jest przystosowany do recyklingu i pozbawiony szkodliwych związków (CFC). Właściwie połączone płyty są szczelne i nie zachodzi niebezpieczeństwo przelania się wylewki.

Wersja economic jest oparta o taką samą zewnętrzną płytę z wypustkami. Posiada dokładnie takie same zalety jak poprzednio opisywany system.

Należy koniecznie przed ułożeniem sztywnej folii zadbać o właściwą izolację cieplną i tłumiącą.

Łatwy w montażu system ogrzewania i chłodzenia x-net firmy Kermi.

System ogrzewania i chłodzenia ściennego x-net występuje w wersji do montażu podtynkowego oraz pod płyty do zabudowy suchej. Jeden obieg grzewczy może pokryć ścianę o powierzchni do 10 m kw.

Pętle wykonuje się z rury kompozytowej o średnicy 14 mm. Grubość warstwy w systemie mokrym to 25 mm (układanie rury w szynie zaciskowej bezpośrednio na ścianie), a w systemie suchym rurę układa się w płytach ze sztywnego styropianu, podkładając metalowe ekrany wypromieniowujące.

Grubość warstwy to również 25 mm. Płyty do zabudowy suchej przykręca się do wcześniej przygotowanego rusztu stalowego lub drewnianego bezpośrednio na rurach.

Włodzimierz Guzik

Logo firmy Kermi.
Kermi Sp. z o. o.
ul. Graniczna 8b, 54-610 Wrocław
tel. 71 354 03 70
info@kermi.pl, www.kermi.pl
aktualizacja: 2018-10-15

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM Asortyment firmy ELTERM został poszerzony o zestawy grup pompowych oraz sprzęgło-kolektorów SKE. Dostępne są wersje do poziomej, jak i ...
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe!
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe! W tegorocznym sondażu oceniającym popularność marek oraz jakość produktów w kategorii Ogrzewanie Podłogowe, produkty marki ELEKTRA zostały ...
Promocja na maty grzejne ELEKTRA!
Promocja na maty grzejne ELEKTRA! Do 29 czerwca 2018 r. trwa promocja na maty grzejne ELEKTRA MD w zestawie z najnowszym regulatorem temperatury ELEKTRA OWD5 WiFi.

Ogrzewanie kierowane sterownikiem a niedogrzane pomieszczenia

Czy korzystać, jak do tej pory z ogrzewania kierowanego sterownikiem, czy lepiej go odłączyć i regulować temperaturę na poszczególnych grzejnikach?

polecane produkty i technologie

Ciepła podłoga Raychem - wygoda i nowoczesność

Jednym z ważniejszych systemów zapewniających wygodę, niezbędnych w nowoczesnym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, jest ogrzewanie podłogowe. Do najbardziej efektywnych rozwiązań systemów ogrzewania podłogowego należy ogrzewanie elektryczne (relatywnie niska bezwładność systemu, szybki czas nagrzewu).
Najbardziej znane marki
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 10/2018

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".