Budujemy Dom

Cały system grzewczy jednej marki to gwarancja niezawodności ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Dokonując wyboru w swoim życiu kierujemy się racjonalnością i opłacalnością. Podczas procesu decyzyjnego rozważamy wszystkie za i przeciw, poszukując najlepszego rozwiązania dla siebie. Czemu więc tej samej zasady nie zastosować do instalacji grzewczych w Twoim domu?

Cały system grzewczy jednej marki to gwarancja niezawodności

Kompleksowe rozwiązania oferowane przez jednego producenta gwarantują nam integralność oraz niezawodność całego systemu. Dobrze jest o tym pomyśleć już na etapie planowania budżetu i skupić swoje działania wokół jednej firmy.

Nie bez przyczyny producenci samochodów zalecają używanie jedynie oryginalnych części, a firmy produkujące smartfony uniemożliwiły wymianę baterii na nieoryginalną. Prawidłowość ta wynika przede wszystkim z faktu, że dział badań i rozwoju przygotowując nowy projekt posiłkuje się asortymentem dostępnym w portfolio swojego pracodawcy. To sprawia, że poszczególnie komponenty są doskonale ze sobą spasowane i świetnie współpracują w ramach jednej instalacji.

Stosując powyższe rozwiązania mamy pewność, że parametry pracy układu pozostaną wzorcowe i nie będą odbiegać od tych zagwarantowanych w broszurze.

Działając w ramach tej strategii możesz otrzymać od Purmo aż 10 lat gwarancji oraz ubezpieczenie mienia na kwotę do 1 000 000 EUR (to blisko 5 milionów złotych!). To tylko potwierdza, jak dużym zaufaniem producent obdarza swoje produkty. Ta ufność nie wynika z przypadku.

Firma Rettig Heating, która już od pół wieku dostarcza rozwiązania z zakresu ogrzewania, posiada niesamowite doświadczenie oraz wypracowaną wiedzę i umiejętności. Sprawny układ ogrzewania w domu musi pracować organicznie, czyli tak jak narządy w ciele człowieka - wszystkie elementy są od siebie zależne i ich sprawność to klucz do bezproblemowego funkcjonowania.

Grzejnik Purmo Apia
Grzejnik Purmo Apia
Grzejnik dekoracyjny Purmo Faro V
Grzejnik dekoracyjny Purmo Faro V

I tak możemy użyć systemu rurowego Purmo CLEVERFIT Axial, który jest nowością w asortymencie fińskiego producenta. Znajduje on zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania, wody użytkowej, wody pitnej, sprężonego powietrza oraz transportu wody deszczowej w instalacjach sanitarnych. Jako grzejniki wykorzystamy KOS V i Narbonne V, które wypełnią ciepłem każde pomieszczenie, a dodatkowo ze względu na swój dekoracyjny i urokliwy charakter - ucieszą oko.

Na koniec pozostaje nam kwestia sprawowania kontroli. Nic nie podoła temu zadaniu lepiej niż nowy system Purmo Smart Home, TempCo E3 z dotykowym pilotem i łącznością bezprzewodową. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz sterować swoim domem z każdego miejsca na świecie. Wystarczy zaledwie chwila by uruchomić zraszacze w upalny dzień, otworzyć bramę garażową, gdy wracamy po długim dniu pracy, czy podgrzać podłogę w łazience w mroźny dzień. A to wszystko nie będąc nawet w domu.

Grzejnikami Purmo można sterować za pomocą systemu TempCo E3 z dotykowym pilotem i łącznością bezprzewodową
Grzejnikami Purmo można sterować za pomocą systemu TempCo E3 z dotykowym pilotem i łącznością bezprzewodową
Nowy system Purmo Smart Home - TempCo E3
Nowy system Purmo Smart Home - TempCo E3

Działanie w ramach jednego ekosystemu daje nam nie tylko poczucie, ale też gwarancję bezpieczeństwa. Nawet gdy po wielu latach eksploatacji, któryś z elementów będzie potrzebował wymiany nie musimy się obawiać o jego dostępność, czy kompatybilność.

Co więcej, patrząc na historię marki Purmo jesteśmy spokojni o jej długowieczność, czego nie można powiedzieć o nowo powstałych podmiotach, które nie dysponują odpowiednim zapleczem w postaci doświadczenia i kapitału. Najlepiej uświadomi to prosta informacja - systemy rurowe Purmo z rodziny Cleverfit mogą pracować nawet 50 lat. Jest to więc strategiczna inwestycja, która wymaga odpowiedniego i racjonalnego planu.

Grzejnik Purmo Arran
Grzejnik Purmo Arran
Grzejnik dekoracyjny Purmo
Grzejnik dekoracyjny Purmo

Kluczowy może okazać się proces projektowania, który poprzedzi fazę decyzyjną. Warto zaopatrzyć się w wielką kartkę papieru, kilka kolorowych mazaków i dokonać analizy typu SWOT, która określi nasze szanse i zagrożenia oraz silne i słabe strony. Wówczas sami będziemy w stanie określić, czy dane rozwiązanie jest dla nas korzystne.

Warto też nadać pewnym atrybutom różny priorytet. Jeżeli najważniejsza jest dla nas bezawaryjność, możemy zakreślić ją na czerwono. Jeżeli łatwość instalacji, wówczas na zielono. Przygotowana w ten sposób czytelna mapa myśli, pomoże podjąć decyzję, która będzie zgodna z naszymi wewnętrznymi przekonaniami.

Czasem więc pozorna oszczędność na początku, może przynieść kolosalne straty w perspektywie długoletniej. Część z naszych odbiorców ma również świadomość, że to inwestycja, która będzie też służyć ich dzieciom. Warto zadbać o to by nie musiały one się martwić o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Grzejnik Purmo Ventil Compact
Grzejnik Purmo Ventil Compact
Logotyp Purmo
www.purmo.pl
aktualizacja: 2018-11-16

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM Asortyment firmy ELTERM został poszerzony o zestawy grup pompowych oraz sprzęgło-kolektorów SKE. Dostępne są wersje do poziomej, jak i ...
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe!
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe! W tegorocznym sondażu oceniającym popularność marek oraz jakość produktów w kategorii Ogrzewanie Podłogowe, produkty marki ELEKTRA zostały ...
Promocja na maty grzejne ELEKTRA!
Promocja na maty grzejne ELEKTRA! Do 29 czerwca 2018 r. trwa promocja na maty grzejne ELEKTRA MD w zestawie z najnowszym regulatorem temperatury ELEKTRA OWD5 WiFi.

Ogrzewanie kierowane sterownikiem a niedogrzane pomieszczenia

Czy korzystać, jak do tej pory z ogrzewania kierowanego sterownikiem, czy lepiej go odłączyć i regulować temperaturę na poszczególnych grzejnikach?

polecane produkty i technologie

Zautomatyzuj ogrzewanie w swoim domu - zadbaj o wygodę i oszczędności

Do kwestii ogrzewania najlepiej podejść strategicznie. W końcu system grzewczy jest jedną z instalacji wewnętrznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania domu. Równie ważny jak dobór urządzeń oraz ich właściwy montaż jest sposób późniejszej eksploatacji systemu. Można o niego zadbać już na etapie budowy.
Najbardziej znane marki
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".