Budujemy Dom

Purmo pod napięciem

Artykuł na: 6-9 minut

Oferta grzejników marki Purmo została poszerzona o zupełnie nową kategorię – grzejniki elektryczne. Dwa rodzaje urządzeń, płytowe oraz granitowe, są propozycją dla osób planujących montaż lub modernizację elektrycznej instalacji grzewczej.

Elektryczne ogrzewanie często nie jest już tylko koniecznością wynikającą np. z braku dostępu do gazu. Systemy takie są jednymi z tańszych pod względem inwestycyjnym (nie trzeba martwić się o pomieszczenie na kotłownię ani budować kosztownego komina).

MenaiPonadto można łatwo dostosować instalację do późniejszych zmian w zapotrzebowaniu na ciepło np. w przypadku rozbudowy domu. Do rozwiązań dostępnych na rynku dołączyły teraz dwa rodzaje grzejników elektrycznych Purmo: płytowe Menai, Adonara i Sumba oraz niezwykle eleganckie grzejniki granitowe Likoma. Wszystkie charakteryzują się łatwą i szybką regulacją temperatury, praktycznie nie wymagają obsługi i pracują bezgłośnie. A przy tym – jak wszystkie grzejniki Purmo – wykonano je z dbałością o estetykę.

Elektryczne płyty

Zwolennikom klasycznych rozwiązań Purmo proponuje elektryczne grzejniki płytowe. Linia składa się z trzech modeli. Menai L E  to klasyczny grzejnik płytowy w wersji elektrycznej z ożebrowaniem konwekcyjnym.

Adonara E przeznaczona jest do montażu w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych, nie ma ożebrowania konwekcyjnego.

Adonara

Z kolei model Sumba sprawdzi się w pomieszczeniach zagrożonych pożarem - posiada stałe podłączenie elektryczne (bez termostatu i włącznika) oraz wysoki stopień ochrony IP 65, aby zminimalizować możliwość zaprószenia ognia. Wszystkie modele można kupić w kolorze białym z palety RAL. Są wykonane z wysokogatunkowej stali i wypełnione olejem mineralnym lub ekologicznym olejem roślinnym.

O ich funkcjonalności decyduje elektroniczny, pracujący bezgłośnie termostat, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcja przeciwzamrożeniowa. Dostępne są w wersjach jedno- lub dwupłytowej, a zakres wymiarów pozwoli z łatwością dobrać odpowiednie urządzenie.

Grzejniki zostały fabrycznie wyposażone są w zestaw zawieszeń oraz złącze elektryczne i moduł przyłączeniowy. Można ponadto zamówić grzejnik z wtyczką podłączany bezpośrednio do gniazdka elektrycznego lub urządzenie zasilane napięciem 400 V. W zależności od rodzaju i rozmiaru ceny mieszczą się w przedziale od 480 do 1239 zł.

Ciepły granit

LikomaDla zwolenników wyszukanego stylu i efektownej aranżacji wnętrz Purmo przygotowało grzejniki elektryczne Likoma w formie płyt z konglomeratu granitowego. Ich niespotykana faktura sprawia, że grzejnik zupełnie nie przypomina tradycyjnego urządzenia. Dzięki kamiennej powierzchni może w zależności od wystroju wnętrza wyglądać zarówno niezwykle elegancko, jak i całkiem awangardowo.

Cztery wysmakowane kolory: biel, szarość, piaskowy oraz grafit pozwolą uzyskać niezwykłe efekty aranżacyjne. Granitowe grzejniki są dostępne w wersji poziomej (Likoma H) oraz pionowej (Likoma V). Urządzenia pionowe dostępne są także w wersji łazienkowej z chromowanymi lub białymi relingami na ręczniki.

Oczywiście grzejniki Likoma są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Płyta grzejna grubości 15 mm oddaje większość ciepła na drodze promieniowania. Wyposażone są w termostaty i zestaw zawieszeń, a także - podobnie jak grzejniki płytowe - mają zabezpieczenia przeciw przegrzaniem oraz funkcję przeciwzamrożeniową. Aby utrzymać czystą formę, elektroniczny termostat został ukryty za grzejnikiem, z jego prawej strony. Zakres cen w zależności od wymiarów grzejnika: od 1782 zł do 2861 zł.

 

Wszystkie grzejniki elektryczne Purmo są wyposażone w elektroniczne regulatory temperatury. Można ją dzięki temu łatwo dostosować do potrzeb użytkowników i na przykład obniżać w wybranych przedziałach czasowych - gdy wychodzimy do pracy lub na noc. Grzejniki natychmiast dostosowują zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania ciepła, reagując na zmianę temperatury już o 0,1 stopni C. Zapewnia to znaczącą oszczędność energii.

Dla naszego komfortu ważny będzie fakt, że grzejniki elektryczne Purmo pozwalają stworzyć przyjazny dla użytkownika klimat we wnętrzu. Podczas, gdy większość grzejników elektrycznych dostępnych na rynku charakteryzuje się wysoką temperaturą elementów grzejnych, w grzejnikach marki Purmo temperatura powierzchni nie przekracza 80 stopni.

Nie wysuszają więc powietrza. Ponadto oddają ciepło głównie na drodze promieniowania, dzięki czemu w pomieszczeniu nie ma nieprzyjemnego zapachu przypalanego kurzu oraz problemów z jego nadmierną cyrkulacją. Polecane są zatem dla alergików i osób uczulonych na kurz.
Grzejniki elektryczne Purmo, podobnie jak wszystkie produkty tej marki, są objęte 10-letnią gwarancją. Na elementy elektryczne udzielana jest 2-letnia gwarancja.

Dane techniczne:

Adonara E
Materiał: głęboko tłoczna blacha niskowęglowa walcowana na zimno
Wypełnienie: olej mineralny
Wysokość grzejników: 300, 500 mm
Długość grzejników: 495, 695, 775, 815, 1175, 1215, 1495, 1575, 1775, 1815 mm
Moc cieplna: 300-1600 W

 

Menai L E
Materiał: głęboko tłoczna blacha niskowęglowa walcowana na zimno
Wypełnienie: olej roślinny
Wysokość grzejników: 300, 500 mm
Długość grzejników: 420, 620, 700, 780, 980,1060, 1180, 1420, 1700, 1940, 2340 mm
Moc: 300-2000 W
Zakres regulacji temperatury: 7-30oC

 

Sumba
Materiał: głęboko tłoczna blacha niskowęglowa walcowana na zimno FePO1
Wypełnienie: olej mineralny
Wysokość grzejników: 300, 500 mm
Długość grzejników: 440, 640, 720, 840, 960, 1000, 1080, 1280, 1480 mm
Moc cieplna: 300-1600 W

 

Likoma V E (wersja pionowa)
Materiał: konglomerat granitu
Wysokość grzejników: 800-2400 mm
Szerokość grzejników: 300 i 400 mm
Moc cieplna: 400-1200 W

 

Likoma H E (wersja pozioma)
Materiał: konglomerat granitu
Wysokość grzejników: 300,400, 600 mm
Długość grzejników: 400 -2400 mm
Moc cieplna: 400-1200 W

 

Firma powiązana: Rettig Heating
aktualizacja: 2017-07-13

Dodaj komentarz

Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM
Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM Asortyment firmy ELTERM został poszerzony o zestawy grup pompowych oraz sprzęgło-kolektorów SKE. Dostępne są wersje do poziomej, jak i ...
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe!
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla ELEKTRY w kategorii Ogrzewanie Podłogowe! W tegorocznym sondażu oceniającym popularność marek oraz jakość produktów w kategorii Ogrzewanie Podłogowe, produkty marki ELEKTRA zostały ...
Promocja na maty grzejne ELEKTRA!
Promocja na maty grzejne ELEKTRA! Do 29 czerwca 2018 r. trwa promocja na maty grzejne ELEKTRA MD w zestawie z najnowszym regulatorem temperatury ELEKTRA OWD5 WiFi.
polecane produkty i technologie

Ciepła podłoga Raychem - wygoda i nowoczesność

Jednym z ważniejszych systemów zapewniających wygodę, niezbędnych w nowoczesnym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, jest ogrzewanie podłogowe. Do najbardziej efektywnych rozwiązań systemów ogrzewania podłogowego należy ogrzewanie elektryczne (relatywnie niska bezwładność systemu, szybki czas nagrzewu).
Najbardziej znane marki
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".