Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Okno aluminiowe inspirowane naturą – Schüco AWS 90.SI+ Green

Okno aluminiowe inspirowane naturą – Schüco AWS 90.SI+ Green

Firma Schüco wprowadza do swojej oferty innowacyjny pasywny system okien aluminiowych AWS 90.SI+ Green, bazujący na surowcach odnawialnych. Zamiast tradycyjnych izolatorów tworzywowych, zastosowano w nim zintegrowane przekładki termoizolacyjne z naturalnego poliamidu, produkowanego z kwasów zawartych w nasionach roślinnych.

Wyczerpywanie się tradycyjnych paliw kopalnych i zbliżający się koniec ery ropy naftowej oznaczają konieczność oszczędzania dostępnych zasobów i poszukiwania alternatywnych metod produkcji. Nowy system okienny Schüco AWS 90.SI+ Green odpowiada na problemy przyszłości na dwa sposoby. Pozwala zaoszczędzić energię cieplną, dzięki pasywnym parametrom termoizolacyjnym na poziomie nawet Uw= 0,8 W/m2K, a ponadto wykorzystywane do jego produkcji surowce są w pełni odnawialne, pozyskiwane z powszechnie występujących roślin.

Dzięki temu łącznie przyczynia się do zachowania surowców naturalnych i ograniczania emisji CO2 do atmosfery, zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania. Wraz z „zielonymi” fasadami z serii FW 50+.SI Green, okna AWS 90.SI + Green tworzą kompletne rozwiązanie dedykowane dla budownictwa zrównoważonego i obiektów poddawanych certyfikacji DGNB, LEED i BREEAM.

Technologia wspomagana naturą

Okna z serii Schüco AWS 90.SI + Green zawdzięczają swój zrównoważony charakter niepozornej roślinie o nazwie rącznik pospolity, która nie wymaga bogatych warunków glebowych. Jako źródło oleju rycynowego, stanowi ona między innymi surowiec lekarski. W „zielonej” serii okien znalazła jednak całkiem nowe zastosowanie. Z nasion rącznika pospolitego pozyskiwany jest kwas sebacynowy służący do produkcji poliamidowych przekładek i spienionych izolatorów, które podnoszą parametry termoizolacyjne aluminiowych profili. W ten sposób wykonany materiał nie wymaga dalszego przetwarzania, co skraca produkcję okien i ogranicza jej wpływ na środowisko naturalne.

Kolejną zdobyczą biotechnologii, stosowaną w oknach Schüco AWS 90.SI+ Green, są odnawialne uszczelki EPDM wykonywane z trzciny cukrowej lub bioetanolu. Corocznie przeprowadzany proces certyfikacji DIN CERTO stanowi gwarancję, że proporcje surowców odnawialnych w stolarce z tej serii pozostają na tym samym poziomie.

Pasywne parametry cieplne

Budynki energooszczędne staną się w niedalekiej przyszłości obowiązującym standardem, jednak już teraz na całym świecie powstają obiekty o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię. Oprócz materiałów przyszłości, system Schüco AWS 90.SI+ Green posiada doskonałe parametry użytkowe, które pozwalają poprawić bilans energetyczny budynku. Okno z dwukomorową szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug= 0,6 W/m2K osiąga standard pasywny Uw= 0,8 W/m2K. Zoptymalizowana strefa izolacyjna z piankowymi przekładkami termicznymi oraz dodatkowa ochrona wrębu podszybowego zapewniają ochronę przed wychładzaniem ram okiennych.

Innowacyjna konstrukcja profilu z nowatorskim tzw. „płetwowym” uszczelnieniem środkowym gwarantuje bardzo dobrą termoizolacyjność okien. Ramy o wąskich szerokościach zewnętrznych nie zakłócają widoku i pozwalają wpuścić więcej światła dziennego do pomieszczeń. System można dodatkowo wyposażyć w ukryte okucia mechatroniczne Schüco TipTronic, pozwalające na zdalne otwieranie i zamykanie okien.

aktualizacja: 2013-05-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI
Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI Imponujący efekt szklanych ścian dają aluminiowe drzwi przesuwne ASS 77 PD.HI o ekstremalnie wąskich widocznych szerokościach profili, z ...
Drzwi wewnętrzne Hörmann
Drzwi wewnętrzne Hörmann Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann wyróżniają się przede wszystkim szczegółami konstrukcyjnymi. Budowa drzwi została tak opracowana, ...
Krispol przedstawia zimową ofertę specjalną
Krispol przedstawia zimową ofertę specjalną Firma KRISPOL, producent kompletu stolarki dla domu, przygotowała dla swoich klientów atrakcyjne oferty na ciepłe okna, bramy garażowe oraz ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze