Okna Wood Look - nowa jakość PVC

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Okna Wood Look - nowa jakość PVC

Elegancka stylistyka w połączeniu z najnowszymi technologiami – tak najlepiej można opisać linię okien Wood Look od firmy MS więcej niż OKNA. Choć wykonane w technologii PVC, dzięki połączeniu innowacyjnej techniki łączenia ram i skrzydeł oraz bogatej ofercie oklein, do złudzenia przypominają okna drewniane.

aktualizacja: 2013-11-12 14:40:42

Okna Wood Look z pewnością przypadną do gustu mieszkańcom domków jednorodzinnych, a zwłaszcza zwolennikom klasycznego stylu.

Poza samym systemem łączeń, który doskonale imituje te stosowane w oknach drewnianych, producent proponuje również bogatą paletę kolorów oklein, co zwiększa możliwości aranżacyjne. Aby okna jeszcze lepiej pasowały zarówno do elewacji jak i wnętrza domu, na zewnętrznej i wewnętrznej stronie ramy można zastosować odmienne kolory okleiny.

Poza klasycznymi wariantami takimi jak Złoty Dąb, Mahoń czy Orzech, w kolekcji znajdziemy również całą ofertę kolorów drewnopodobnych w rożnych tonacjach, od bardzo jasnych (Shefield Oak light, Rirke Rose) poprzez stonowane (Cherry amaretto, Wichester XA, Vermont) aż po bardzo ciemne (Dąb bagienny czy Walnuss Terra).

Dostępna jest również cała paleta kolorów jednolitych od modnych szarości (Silver Grey lub Anthrrazitgrau), aż do tak nietypowych jak niebieski (Brillatblau), głęboka zieleń (Moosgruen) czy ciemnoczerwony (Dunkelrot).

Kolekcja okien Wood Look, produkowanych w technologii HFL (Holz Fenster Look) to jedna z pierwszych tego typu propozycji na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu sytemu HFL, elementy pionowe z poziomymi łączą się pod kątem 90°, podczas gdy w standardowych oknach PVC, wynosi on 45°. Wykonane w ten sposób dają ciekawy efekt wizualny, zwłaszcza w połączeniu z drewnopodobnymi okleinami.

Może cię zainteresować
Markizy wolnostojące - zamień ogórd lub taras na miejsce urlopowego wypoczynku Co daje anodowanie aluminium? Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY Jak zasłonić okna na parterze? Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe? Co to za kolor Winchester? Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych? Jaka roleta na skośne okno? Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę pozbawioną progów? Proste i szybkie w obsłudze kraty rolowane - rodzaje, montaż Jak przebiega szczelny montaż okien w technologii Soudal Window System? Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza? Okna na straży bezpieczeństwa Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały? Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej? Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji Jakie są wady i zalety okien nieotwieranych typu FIX? Jak włączyć czytnik linii papilarnych? Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy? Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych? LINEAR - okna dla ambitnych realizacji Wyłazy dachowe - jaki model wybrać? Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz? Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły Jak zapobiegać kondensacji pary wodnej na oknach dachowych? Jakie okna przesuwne wybrać? Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku? Wianki okolicznościowe i inne ozdoby do dekoracji drzwi. Przewodnik kreatywnego dekorowania Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć? Co zrobić gdy drzwi balkonowe się nie domykają? Ile powinno być od okna do sufitu? Na jakiej wysokości umieścić okno? Co to jest szkło ornamentowe? Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować? Jak zamontować drzwi techniczne? Jak myć żaluzje fasadowe? Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard na nowe czasy Prawidłowy montaż okien energooszczędnych Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki?
Zobacz więcej Zwiń

Co więcej, dzięki potrójnej szybie SUPERtermo, w zestawieniu ze wzmocnieniami termicznymi MS oraz ramką międzyszybową Super Spacer®, okna te mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on tylko 0,72 W/(m2K) dla okna referencyjnego (1230 x 1480 mm) i odpowiednio 0,82 W/(m2K) dla okna ze słupkiem (1465 x 1435 mm).

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!