Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Szkło ClimaGuard Premium2 w oknach DRUTEX

Szkło ClimaGuard Premium2 w oknach DRUTEX

DRUTEX wprowadził do swojej oferty szkło nowej generacji, ClimaGuard Premium2, dzięki czemu okna DRUTEX już w standardzie będą oferowały jeszcze lepsze parametry w zakresie izolacyjności termicznej i przepuszczalności światła. Nowoczesne szkło amerykańskiego koncernu Guardian będzie uzupełnieniem oferty DRUTEX w zakresie stolarki przeznaczonej dla budynków energooszczędnych i pasywnych.

Zastosowanie szkła ClimaGuard Premium2 w oknach DRUTEX

ClimaGuard Premium2 będzie stosowane zarówno w podwójnych jak i potrójnych zestawach szybowych w produktach z PVC, aluminium jak i drewna i dostępne jest w ofercie DRUTEX od marca 2014 r.

Celem wprowadzenia nowego szkła do oferty DRUTEX jest przede wszystkim dostarczenie Klientom produktów z najwyższej półki, o najlepszych możliwych parametrach. Nasza firma od lat tworzy standardy na rynku stolarki wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby Klientów w kraju i za granicą. Szkło ClimaGuard Premium2 jest tego świetnym przykładem. - mówi Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. Produkcji DRUTEX S.A.

Lepsza przepuszczalność, czyli więcej naturalnego światła w pomieszczeniu

Biorąc pod uwagę, że ilość światła dziennego determinuje nasze samopoczucie i nastrój, wpływa bowiem na nasz organizm, humor, ale również decyduje o specyficznym klimacie wnętrza, a nawet jest świetnym sposobem na oszczędzanie energii elektrycznej, okna DRUTEX wyposażone w nowoczesne pakiety szybowe stanowią gwarancję realnych korzyści dla każdego.

Nowość w ofercie DRUTEX, szkło ClimaGuard Premium2, to gwarancja jeszcze większej ilości naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu, a tym samym jaśniejszych i bardziej komfortowych wnętrz wymagających mniej sztucznego światła. Warto zaznaczyć, że w przypadku podwójnego szklenia wskaźnik przepuszczalności światła dla nowego szkła wynosi 82%, zaś w przypadku potrójnego zestawu parametr osiąga wartość 74%. To poprawa w stosunku do poprzedniej generacji szkła ClimaGuard aż o 5% w przypadku szklenia 4|-18-4-18-|4.

Co więcej, okna wyposażone w nową generację szkła wyróżniają się również lepszym wskaźnikiem oddawania barw sięgającym 97% dla potrójnego oraz 98% dla podwójnego szklenia. To wartość niemalże 100%, niemalże idealna dla uzyskania jasnych, doświetlonych pomieszczeń.

Polepszone wskaźniki izolacji termicznej, czyli więcej ciepła

W sytuacji, gdy coraz ważniejsze stają się dla współczesnego Klienta kwestie związane z oszczędzaniem energii, nowoczesne szkło ClimaGuard Premium2 zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu. Optymalny poziom izolacji termicznej dla nowego szkła wynosi 0,5 W/(m²K) w przypadku potrójnego szklenia (4|18-4-18-|4) i 1,1 W/(m²K) dla zestawów dwuszybowych (4-16-|4) wypełnionych argonem, co pozwala znacznie zwiększyć izolacyjność całego budynku i tym samym zapewnia wysoki poziom energooszczędności. Jednocześnie dużo korzystniejszy jest bilans energetyczny uzyskiwany dzięki lepszemu współczynnikowi przepuszczalności całkowitej energii promieniowania słonecznego g o prawie 7% dla potrójnego szklenia. Dzięki temu szkło może być z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Nowy profil, innowacyjne uszczelnienie i nowoczesne szkło, czyli kombinacja idealna

Nowe szkło o zwiększonej neutralności stanowi idealne uzupełnienie oferty DRUTEX, szczególnie w przypadku stolarki z PVC. System IGLO ENERGY, którego główne zalety tkwią w ponadprzeciętnej energooszczędności w połączeniu ze szkłem oferującym świetne parametry w zakresie izolacyjności termicznej, stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby Klientów w zakresie ciepłych okien zapewniających jednocześnie dużą ilość światła w pomieszczeniu. Już dziś nie trzeba iść na kompromis pod względem dostępu światła, przepuszczalności powietrza i izolacyjności termicznej. Teraz te wszystkie elementy DRUTEX oferuje w jednym pakiecie – systemie IGLO.

Firma DRUTEX zaprasza na Targi Budma 2014 do pawilonu 5, stoisko 112.

Firma powiązana: DRUTEX S.A.
aktualizacja: 2014-03-05

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Ja też mam szczelne i ładne, chociaż zupełnie innej firmy. W dodatku daleko od Krakowa, co najdziwniejsze.

retrofood

06 Mar 2014, 12:15

Porządna firma. Styleline mi zamontowało ich okna ładnych parę lat temu, w domu pod Krakowem. Do dzisiaj jest szczelnie i ładnie

Gość arek

06 Mar 2014, 11:52

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Brama garażowa i drzwi wewnętrzne firmy Hörmann z nagrodą Dobry Design 2018
Brama garażowa i drzwi wewnętrzne firmy Hörmann z nagrodą Dobry Design 2018 Dwie nagrody w konkursie Dobry Design 2018 przyznano produktom firmy Hörmann. Garażowa brama segmentowa LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium nagrodzona ...
Prezes Grupy Oknoplast Osobowością Roku według Executive Club
Prezes Grupy Oknoplast Osobowością Roku według Executive Club 29 listopada 2017 w Warszawie odbyło się wręczenie prestiżowych statuetek Diamenty Top Industry. Nagrodę w kategorii Osobowość Roku otrzymał ...
Antysmogowe markizy i ramki filtrujące cleanAir - nowość firmy Fakro
Antysmogowe markizy i ramki filtrujące cleanAir - nowość firmy Fakro Firma FAKRO wprowadza do swojej oferty nowoczesne, praktyczne antysmogowe markizy i ramki filtrujące cleanAir do okien pionowych. Produkty te ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze