Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Przedstawiciele branży stolarki budowlanej nagrodzeni!

Przedstawiciele branży stolarki budowlanej nagrodzeni!

Kongres Stolarki Polskiej - wydarzenie integrujące branżę stolarki budowlanej - to znakomita okazja do wręczenia wyróżnień dla osób i firm szczególnie zasłużonych dla rozwoju sektora. Podczas uroczystej Gali V Kongresu, w dniu 22 maja 2014 roku, poznaliśmy laureatów Orłów Polskiej Stolarki 2013 i Członków Honorowych Związku Polskie Okna i Drzwi.

Orzeł to symbol dumy i zwycięstwa. Jego majestatyczną symbolikę wykorzystują Orły Polskiej Stolarki, które wręczono po raz drugi w historii. Nagrody w kategorii "Wyróżnienie Prezesa Związku Polskie Okna i Drzwi" otrzymali: Janusz Uberna z firmy Soudal i ARIES Firma Produkcyjno-Handlowa Edward Skał. Statuetką w kategorii "Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej 2013" wyróżniony został Tomasz Grela, Prezes Zarządu firmy Aluprof S.A. Laureata nagrody wyłoniono w wyniku plebiscytu, w którym swoje głosy mogli oddawać uczestnicy V Kongresu Stolarki Polskiej.

Janusz Uberna - Kierownik ds. Prywatnych Marek w firmie Soudal. Od 2005 roku członek Organów Statutowych Związku Polskie Okna i Drzwi, sprawujący przez ten czas funkcje w Radzie Związku i Zarządzie Związku. Obecnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej POiD. Osoba niezwykle aktywnie zaangażowana w działalność organizacji i od wielu lat związana ze sprawami dotyczącymi funkcjonowania branży stolarki budowlanej.

ARIES Firma Produkcyjno-Handlowa Edward Skał - wieloletni członek Związku POiD. Firma znana z rzetelnego postępowania w relacjach z klientami, kontrahentami, pracownikami i społecznością lokalną. Laureat nagrody Głównego Inspektora Pracy w konkursie "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Przedsiębiorstwo od podstaw stworzyło nowoczesny zakład produkcyjny, w którym, w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii, wytwarza szeroką gamę rozwiązań z zakresu stolarki drewnianej.

Tomasz Grela - Prezes Zarządu firmy Aluprof S.A., wiodącego europejskiego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa. Skuteczny i efektywny manager, wyznaczający nowe trendy rynkowe i konsekwentnie rozwijający działalność kierowanego przez siebie przedsiębiorstwa. Aktywność Tomasza Greli przyczyniła się do promocji polskiej myśli technicznej i rodzimych rozwiązań na rynkach zagranicznych.

W czasie uroczystej Gali V Kongresu Stolarki Polskiej wyróżnieni zostali również wybitni przedstawiciele sektora stolarki budowlanej. W uznaniu wieloletnich zasług otrzymali certyfikaty nadające im Honorowe Członkostwo w Związku Polskie Okna i Drzwi. Zaszczytne tytuły, które są dowodem uznania całego środowiska dla działań laureatów, otrzymali Ryszard Florek i Kazimierz Jaworski.

Ryszard Florek - Prezes i właściciel firmy FAKRO Sp. z o.o, osobistość wyróżniona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od podstaw zbudował przedsiębiorstwo, które jest dziś wiceliderem w produkcji okien dachowych na świecie i liderem pod tym względem w Polsce. W swojej pracy zawsze stawia na innowacyjność i rozwój. Założyciel fundacji "Pomyśl o przyszłości", która ma na celu promowanie i podejmowanie działań służących rozwojowi gospodarczemu Polski.

Kazimierz Jaworski - wieloletni Dyrektor Generalny i twórca sukcesu firmy Winkhaus Polska Beteiligungs, Członek Zarządu Winkhaus Holding. Prawdziwa ikona branży stolarki budowlanej. Doskonały organizator, a jednocześnie człowiek o wysokiej kulturze osobistej i klasie, stanowiący przykład dla całego środowiska oraz kolejnych pokoleń menedżerów związanych z sektorem.

aktualizacja: 2014-06-12

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt
Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF otrzymał drugi certyfikat Certified Passive House Component. Tym samym prestiżowy Passive ...
Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI
Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI Imponujący efekt szklanych ścian dają aluminiowe drzwi przesuwne ASS 77 PD.HI o ekstremalnie wąskich widocznych szerokościach profili, z ...
Drzwi wewnętrzne Hörmann
Drzwi wewnętrzne Hörmann Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann wyróżniają się przede wszystkim szczegółami konstrukcyjnymi. Budowa drzwi została tak opracowana, ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze