Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

DRUTEX: energooszczęne okna IGLO ze szkłem SGG PLANITHERM® XN

DRUTEX: energooszczęne okna IGLO ze szkłem SGG PLANITHERM® XN

DRUTEX - producent okien i drzwi - wprowadził do swojej oferty okien energooszczędnych IGLO inteligentne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN renomowanej firmy SAINT-GOBAIN. Nowe niskoemisyjne szkło łączące wysoką termoizolacyjność z przepuszczalnością światła, nawet na poziomie 82%, jest gwarancją świetnej ochrony cieplnej oraz optymalnego doświetlenia.

Okna IGLO wyposażone w inteligentne szkło SGG PLANITHERM® XN pozwalają zaoszczędzić zarówno na opłatach za energię ze względu na zmniejszone zapotrzebowanie na sztuczne światło jak również na ogrzewaniu pomieszczeń.

Zastosowanie nowoczesnego szkła pozwala bowiem na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła dla całej szyby Ug=0,5 W/m2K, dlatego może być ono z powodzeniem stosowane nawet w oknach energooszczędnych i pasywnych. Takie oszklenie ma przy tym wysoki współczynnik przepuszczania energii cieplnej na poziomie 65%. W sezonie zimowym szyba delikatnie dogrzewa pomieszczenie, co pozwala ograniczyć konwencjonalne ogrzewanie.

To również propozycja zwłaszcza dla projektów przewidujących duże przeszklenia okienne, niezwykle modne we współczesnej architekturze. Zazwyczaj energooszczędne okna wyposażone są w wielokomorowe, grube pakiety szybowe, które jednak ograniczają dopływ światła do pomieszczeń, co jest szczególnie odczuwalne w miesiącach jesienno-zimowych.

W przypadku nowego szkła SGG PLANITHERM® XN problem związany z ograniczoną przepuszczalnością naturalnego światła nie istnieje, a jego zaletą jest gwarancja maksymalnego doświetlenia pomieszczeń. Posiada ono najwyższy w swojej klasie współczynnik transmisji światła, wynoszący 82% dla pakietów dwuszybowych i 74% w przypadku pakietów trzyszybowych, dzięki czemu wpływa na obniżenie zużycia energii i kosztów ogrzewania. Co więcej, innowacyjne szkło zapewnia również wierne oddawanie barw i kształtów, dzięki czemu osiągamy komfortowe naświetlenie we wnętrzu jak również niezakłócony widok na zewnątrz.

Nowoczesne zestawy szybowe i wysokiej jakości profil to podstawa okien energooszczędnych. Dlatego DRUTEX oferuje energooszczędne okna IGLO Energy wykonane z wysokiej jakości profili GL System klasy A - wyłącznie z materiału pierwotnego, nie pochodzącego z recyklingu, co zapewnia jego lepszą stabilność, jakość i estetykę. 

Okno IGLO Energy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest pierwszym oknem na świecie z innowacyjnym systemem uszczelnienia ze spienionego EPDM, dzięki czemu gwarantuje najniższy współczynnik przenikania ciepła na rynku Uw = 0,6 W/(m2K) (dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba Ug=0,3 W/(m2K) z ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego). Jest to współczynnik o 100% lepszy niż wymagają tego normy rynkowe.

W połączeniu z wysokiej jakości szkłem SGG PLANITHERM® XN zapewniającym dodatkową ochronę cieplną i doskonałe doświetlenie pomieszczeń, okna IGLO zapewniają maksimum satysfakcji w zakresie energooszczędnej stolarki dostępnej w bogate palecie kolorów i kształtów dopasowanych do preferencji Klientów.

Firma oferuje również możliwość zastosowania w szybach zespolonych zestawienia SGG PLANITHERM® XN ze szkłem o innych funkcjach, np. samoczyszczącym, akustycznym lub bezpiecznym w zależności od oczekiwań klientów.

Celem Saint-Gobain jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które znajdą swoje praktyczne zastosowanie i zaoferują Klientom jeszcze większą satysfakcję z użytkowania naszych innowacyjnych produktów. Wyrazem tego podejścia było stworzenie naszego nowego szkła SGG PLANITHERM® XN oferującego świetne właściwości w zakresie oszczędzania energii i dostępu światła. Zalety tego innowacyjnego produktu mogą być jednak odzwierciedlone tylko w połączeniu z wysokiej jakości stolarką okienną.

Dlatego cieszę się, że firma DRUTEX, lider na europejskim rynku stolarki, zdecydowała się wykorzystać nowoczesne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN do swoich produktów. Z pewnością kombinacja atutów inteligentnego szkła z wysokiej jakości produktami DRUTEX pozwoli Klientom czerpać maksymalne korzyści z produktów w postaci oszczędności energii i dużej ilości światła
 – powiedział Rafał Jurczyk, dyrektor handlowy SaintGobain Glass.

Innowacyjność to podstawa naszej strategii tworzenia produktów. Dziś Klienci oczekują produktów z najwyższej półki, w pełni dopasowanych do ich oczekiwań, będących wyrazem nowoczesnego wzornictwa i świetnych parametrów w zakresie energooszczędności czy bezpieczeństwa. Dlatego DRUTEX regularnie wprowadza kolejne unowocześnienia w zakresie istniejących produktów lub opracowuje nowe rozwiązania na miarę potrzeb Klientów. Stąd też decyzja o wprowadzeniu do naszej oferty nowoczesnego szkła SGG PLANITHERM® XN.

Jest to produkt, który dziś oferuje najlepsze rezultaty w zakresie przepuszczalności światła, przy jednoczesnym zachowaniu świetnych parametrów w zakresie termoizolacyjności. Wierzę, że nasze okna wyposażone w nowe szkło znajdą jeszcze większe uznanie Klientów na całym świecie.
 - powiedział Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Nowoczesne szkło SGG PLANITHERM® XN dostępne jest w ofercie DRUTEX od czerwca 2014 r.

Firma powiązana: DRUTEX S.A.
aktualizacja: 2014-06-24

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI
Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI Imponujący efekt szklanych ścian dają aluminiowe drzwi przesuwne ASS 77 PD.HI o ekstremalnie wąskich widocznych szerokościach profili, z ...
Drzwi wewnętrzne Hörmann
Drzwi wewnętrzne Hörmann Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann wyróżniają się przede wszystkim szczegółami konstrukcyjnymi. Budowa drzwi została tak opracowana, ...
Krispol przedstawia zimową ofertę specjalną
Krispol przedstawia zimową ofertę specjalną Firma KRISPOL, producent kompletu stolarki dla domu, przygotowała dla swoich klientów atrakcyjne oferty na ciepłe okna, bramy garażowe oraz ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze