GGU INTEGRA® Solar - certyfikowane pasywne okno dachowe

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2014-09-29 07:06:53
GGU INTEGRA® Solar - certyfikowane pasywne okno dachowe

VELUX - producent okien dachowych - wprowadził na rynek specjalne okno GGU INTEGRA® Solar, przeznaczone do domów pasywnych. Jest to pierwsze okno dachowe na rynku z certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego dla strefy zimnej, w której położona jest Polska.

Okno GGU INTEGRA® Solar charakteryzuje się najlepszym na rynku współczynnikiem izolacyjności cieplnej, a także wyjątkowymi walorami użytkowymi. Okno jest przeznaczone przede wszystkim do budynków pasywnych, gdzie wymagane są komponenty o najlepszych parametrach izolacyjności cieplnej. Zostało one przebadane przez niemiecki instytut "Passive House Institute".

Dzięki specjalnej konstrukcji okna pasywnego VELUX, udało się osiągnąć zadziwiające parametry izolacyjności termicznej, które do tej pory były nieosiągalne w produkcji stolarki dachowej. To okno ma najniższy współczynnik izolacyjności termicznej Uw dla całego okna na rynku okien dachowych. Jego wartość, zgodnie z normą EN ISO 12567-2, wynosi 0,51 W/(m2•K).

W sytuacji, gdy zostanie zamontowane 4 cm głębiej w dachu, przy zastosowaniu kołnierzy EDN lub EDJ i ramy izolacyjnej BDX, jego współczynnik Uw obniża się do wartości 0,48 W/(m2•K)*.

Takie rezultaty zawdzięczamy innowacyjnej technologii ThermoTechnology™, która polega na zastosowaniu drewna modyfikowanego termicznie, które ma lepsze parametry izolacyjne. Okno pasywne GGU ma także unikalne pakiety szybowe. Oprócz doskonałych właściwości izolacyjnych okno ma konstrukcję, która zapewnia niezwykły komfort użytkowania.

Okno pasywne GGU INTEGRA® Solar 008230 występuje w czterech rozmiarach: 78 x 98 cm (MK04), 78 x 118 cm (MK06), 78 x 140 cm (MK08), 114 x 118 cm (S06). Dostępne już od 6095 zł brutto. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja wobec innych produktów pasywnych dostępnych na rynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę funkcję elektrycznego sterowania.

Może cię zainteresować
Ile powinno być od okna do sufitu? Na jakiej wysokości umieścić okno? Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard na nowe czasy Co daje anodowanie aluminium? Lekkie konstrukcje z drewna klejonego z powłoką PVC Prawidłowy montaż okien energooszczędnych Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej? Proste i szybkie w obsłudze kraty rolowane - rodzaje, montaż Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy? Jak zapobiegać kondensacji pary wodnej na oknach dachowych? Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych? Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz Co to za kolor Winchester? Jakie okna przesuwne wybrać? Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki? Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe? Jak myć żaluzje fasadowe? Jaka roleta na skośne okno? Jakie są wady i zalety okien nieotwieranych typu FIX? Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych? Okna na straży bezpieczeństwa Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć? Jak przestawić okna na tryb letni/zimowy? Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały? Co to jest szkło ornamentowe? Co zrobić gdy drzwi balkonowe się nie domykają? Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza? Jak przebiega szczelny montaż okien w technologii Soudal Window System? LINEAR - okna dla ambitnych realizacji Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz? Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku? Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować? Wyłazy dachowe - jaki model wybrać? Jak zamontować drzwi techniczne? Markizy wolnostojące - zamień ogórd lub taras na miejsce urlopowego wypoczynku Wianki okolicznościowe i inne ozdoby do dekoracji drzwi. Przewodnik kreatywnego dekorowania Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły Jak zasłonić okna na parterze?
Zobacz więcej Zwiń

* Wartość współczynników U zgodnie normą EN ISO 12567-2. Współczynniki U podane w certyfikacie według metody badawczej Instytutu Domu Pasywnego

Firma powiązana:
VELUX Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!