Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Oknoplast partnerem akcji Wsparcie po Starcie

18 maja 2017 r. ruszyła druga edycja akcji Wsparcie po Starcie, której celem jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym ruchowo. Partnerem inicjatywy organizowanej przez fundację Poland Business Run została Grupa Oknoplast, czołowy producent okien PVC w Europie.

Oknoplast partnerem akcji Wsparcie po Starcie

W ramach akcji Wsparcie po Starcie, która potrwa do 30 września 2017 roku, Oknoplast przekaże na rzecz fundacji 10 złotych od każdego sprzedanego okna czy drzwi zewnętrznych.

Cieszymy się, że możemy wesprzeć lokalną inicjatywę, która niesie rzeczywistą pomoc osobom zmagającym się nie tylko z barierami fizycznymi i architektonicznymi, lecz także z tymi społecznymi czy finansowymi. - tłumaczy Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Oknoplast. - Codzienne funkcjonowanie z takimi ograniczeniami to ogromne i niesamowicie trudne wyzwanie, dlatego wsparcie osób po amputacjach jest bardzo ważne.

Dochody ze sprzedaży produktów oznaczonych logotypem Wsparcie po Starcie zostaną przeznaczone na zakup protez dla osób niepełnosprawnych ruchowo, a także opłacenie rehabilitacji i pomocy psychologicznej, które w kompleksowy sposób wspomagają codzienne funkcjonowanie zawodowe i społeczne.

Bieg po lepszą jakość życia

Akcja Wsparcie po Starcie nie jest jedyną inicjatywą organizowaną przez fundację. Poland Business Run jest też organizatorem największego w Polsce biznesowego biegu charytatywnego, który od sześciu lat pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach.

Wielu naszych pracowników zaangażowało się w działalność Poland Business Run i wezmą oni również udział w biegu organizowanym przez fundację. Jesteśmy dumni, że Oknoplast może stać się częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia łączącego dbałość o zdrowy tryb życia z niesieniem pomocy innym. - Komentuje Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Oknoplast.

W ciągu kilku lat bieg charytatywny oraz akcja Wsparcie po Starcie pozwoliły zgromadzić ponad 3 mln zł, dzięki którym udało się pomóc już 138 osobom.

OKNOPLAST wspiera wiele akcji społecznych

Akcja Wsparcie po starcie nie jest pierwszą inicjatywą społeczną wspieraną przez OKNOPLAST. Małopolskie przedsiębiorstwo od lat angażuje się w liczne projekty - także te lokalne. W marcu 2017 Oknoplast sponsorował II międzynarodową konferencję "Ginekologia onkologiczna", poświęconą wyzwaniom i odkryciom z pogranicza ginekologii oraz onkologii. Wcześniej firma angażowała się także w takie inicjatywy jak Rak to się leczy czy Movember.

Gruoa Oknoplast brała też udział w różnych wydarzeniach, które popularyzują wiedzę m.in. na temat kultury i ochrony środowiska. Wśród najnowszych kampanii wspieranych przez spółkę w lutym 2017 roku znalazła się też akcja "Stop kulturze marnotrawienia", której głównym przesłaniem jest promowanie ekologicznego stylu życia.

Firma powiązana: OKNOPLAST
aktualizacja: 2017-05-31

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX 7 grudnia 2017, w Warszawie podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji rozdane zostały nagrody w VI edycji badania Supply Chain Designer. ...
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC Firma MS więcej niż OKNA jako jedyny na polskim rynku producent prezentuje nowe okna z PVC, które do złudzenia przypominają nowoczesną, ...
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu Znamy już zwycięzców wyłonionych z finalistów trzeciej edycji Smogathonu – konkursu dla startupów, naukowców oraz osób prywatnych, ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze