Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój

Digitalizacja procesów planowania i produkcji, sieciowanie urządzeń oraz wzrastająca presja na rozwój ekologicznych technologii budowlanych to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi mierzą się dziś firmy z sektora konstrukcyjnego na całym świecie. Schüco odpowiada na te uwarunkowania inwestycjami w nowe usługi i produkty.

Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój

Firma Schüco planuje zwiększyć inwestycje w badania i rozwój firmy o aż 47% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wymownym symbolem nowo obranej strategii jest rozbudowa siedziby w Bielefeld, w którą światowy lider w dziedzinie systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych zainwestował niemal 47 milionów euro tylko w 2016 roku.

Intensywnej rozbudowie biur projektowych i showroomów w samych Niemczech towarzyszy ekspansja na wszystkich kontynentach. Schüco pogłębia również swoje kompetencje technologiczne, czego przykładem może być chociażby cyfrowa platforma wymiany danych między dostawcą a kontrahentami i architektami.

Projekt atrium w nowej siedzibie firmy Schüco w Bielefeld Fot. 3XN Architects

Ekspansja geograficzna i technologiczna

W połowie roku 2016 firma Schüco otworzyła dwa nowe biura konstrukcyjne – w Berlinie i Düsseldorfie. Wraz z showroomami w Bielefeld, Wertingen, Weissenfels, Nowym Jorku, Szanghaju, New Delhi, Sao Paulo, Sztokholmie, Siestrzeni, Padwie i wielu innych krajach pełnią one rolę punktów spotkań z inwestorami, architektami, deweloperami i producentami nie tylko w Niemczech, lecz także na innych kontynentach.

We wrześniu 2016 roku rozpoczęła się rozbudowa centrum logistycznego okuć i akcesoriów okiennych, co jest również częścią większej rozbudowy siedziby w Bielefeld. Koncern intensywnie inwestuje w rozwój nowych technologii, czego elementem było m.in. wykupienie głównych udziałów w spółce EPS Systems GmbH&Co. Rezultatem tego połączenia była prezentowana na targach BAU 2017 fasada tekstylna FACID, która otwiera zupełnie nowe horyzonty planowania elewacji budynków.

Showroom firmy Schüco

Plany na rok 2017

Ten rok firma Schüco rozpoczęła od bardzo udanego występu na największej imprezie targowej BAU w Monachium. Zaprezentowane tam innowacje będzie można oglądać w zmodernizowanym showroomie w Bielefeld już w drugiej połowie 2017 roku. Poszerzona ekspozycja innowacyjnych usług umożliwiających cyfrowe projektowanie i produkcję to wydatek inwestycyjny na poziomie 95 milionów euro!

Prace modernizacyjne obejmują rozbudowę obecnej strefy ekspozycyjnej do 2019 roku, a finalnie przekształcenie jej w miejsce umożliwiające pełne zapoznanie się z marką i jej rozwiązaniami. Sama siedziba w Bielefeld zostanie powiększona o zaprojektowaną przez znane biuro projektowe 3XN Architects z Kopenhagi inwestycję wysoką na siedem kondygnacji. Poza rodzimą Nadrenią Westfalią firma Schüco planuje uruchomienie nowych showroomów we Frankfurcie i Londynie.

Fot. otwierająca: 3XN Architects

aktualizacja: 2017-06-22

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Budvar Centrum - wyróżniona za jakość i wizerunek
Budvar Centrum - wyróżniona za jakość i wizerunek Znak Jakości Home Zone i tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki to nagrody przyznawane przez wybitnych polskich architektów, projektantów i ...
Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt
Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF otrzymał drugi certyfikat Certified Passive House Component. Tym samym prestiżowy Passive ...
Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI
Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI Imponujący efekt szklanych ścian dają aluminiowe drzwi przesuwne ASS 77 PD.HI o ekstremalnie wąskich widocznych szerokościach profili, z ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze