Budujemy Dom

Prezes Grupy Oknoplast Osobowością Roku według Executive Club

Artykuł na: 4-5 minut

29 listopada 2017 w Warszawie odbyło się wręczenie prestiżowych statuetek Diamenty Top Industry. Nagrodę w kategorii Osobowość Roku otrzymał Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy Oknoplast.

Prezes Grupy Oknoplast Osobowością Roku według Executive Club

Diamenty Top Industry to plebiscyt mający na celu uhonorowanie spółek i przedsiębiorców wyróżniających się na tle polskiego przemysłu, którzy zbudowali swój sukces w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości technologicznej i gospodarczej. Konkurs promuje innowacyjność poprzez docenianie tych podmiotów, które kreują nowe trendy w branży przemysłowej. Jednym z laureatów tej edycji został Prezes Zarządu Grupy Oknoplast Mikołaj Placek, który – dzięki nowoczesnemu zarządzaniu, kreowaniu trendów na rynku i budowaniu silnej pozycji polskiej marki na świecie – zgarnął nagrodę dla Osobowości Roku.

Nagroda w konkursie Diamenty Top Industry jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. To zarazem kolejne potwierdzenie, że Grupa Oknoplast rozwija się w dobrym kierunku, stawiając na innowacyjność i odważne wyznaczanie trendów w branży stolarki otworowej. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się codziennie do sukcesu Grupy Oknoplast. Moja praca nie przyniosłaby tak znakomitego efektu bez zaangażowania całego zespołu, z którym współpracuję i realizuję ambitne cele każdego dnia – komentuje Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy Oknoplast.

Innowacyjność buduje sukces Grupy Oknoplast w Europie

Firma, na czele której stoi Mikołaj Placek, to przedsiębiorstwo rodzinne należące do pierwszej piątki największych producentów okien PVC w Europie. Grupa Oknoplast dystrybuuje swoje produkty w 13 państwach europejskich, m.in.: w Niemczech, Francji, Włoszech i krajach skandynawskich. Spółka planuje także wejście na rynki poza Europą.

W ciągu 23 lat działalności Grupa Oknoplast opracowała ponad 40 innowacyjnych rozwiązań. W wyniku tej strategii firma otrzymała podczas konkursu nominację również w kategorii Produkt Roku za nawiewniki antysmogowe pozwalające wyeliminować nawet do 98% szkodliwych cząsteczek PM10 w pomieszczeniach. Dzięki takim nieszablonowym pomysłom przedsiębiorstwo kreuje trendy w branży stolarki otworowej w Polsce i za granicą, niejednokrotnie wyznaczając kierunek jej rozwoju.

Prestiżowe spotkanie świata biznesu i nauki

Konkurs Diamenty Top Industry organizowany jest przez Executive Club – stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli top managementu, którzy reprezentują czołowe przedsiębiorstwa na rynku polskim i zagranicznym. W kapitule plebiscytu znalazły się wybitne osobistości świata biznesu i nauki, m.in. Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostal Warszawa, prof. Janusz Jurczak z Polskiej Akademii Nauk, Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej i Andreas Colombek, Dyrektor Generalny GmbH.

Firma powiązana: OKNOPLAST
aktualizacja: 2017-12-06

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Co jak co, ale nie można mu zarzucić, że żeruje na sławie ojca. Firma się rozwija, więc i zasłużone laury się pojawiają. Byle na nich nie osiąść!

Gość Iksinski

27 Gru 2017, 11:29

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Inteligentne rozwiązanie VELUX ACTIVE with NETATMO
Inteligentne rozwiązanie VELUX ACTIVE with NETATMO VELUX ACTIVE with NETATMO to innowacyjne rozwiązanie, które automatycznie zapewni zdrowszy klimat w domu. Bazuje na danych z czujników jakości ...
Łazienka pod gwiazdami z Fakro
Łazienka pod gwiazdami z Fakro Łazienka na poddaszu to rozwiązanie, które pozwala w pełni zrelaksować się podczas zażywania kąpieli pod gwieździstym niebem. Jakie ...
Okna w systemie Passiv-Line Plus firmy AdamS
Okna w systemie Passiv-Line Plus firmy AdamS Innowacyjna autorska linia energooszczędnych okien o potwierdzonych parametrach termoizolacyjnych. System Passiv-Line Plus jest połączeniem ...

Czy okna z PCW mogą być szkodliwe dla człowieka i środowiska?

Polichlorek winylu (skrót PVC lub PCW) to nie jest materiał nowy i słabo przebadany. PCW to jeden z najstarszych i najbardziej poznanych i zbadanych tworzyw sztucznych Profile okienne m.in. VEKA są wykonane z utwardzonego polichlorku winylu i dodatków, takich jak dwutlenek tytanu, kreda, czyli węglan wapnia oraz stabilizatory zapobiegające przebarwieniom tj. uszkodzeniom termicznym białych profili PCW.

polecane produkty i technologie

Rolety zewnętrzne Anwis - nowoczesny design i bezpieczeństwo

Zaufaj ekspertowi. Spraw, aby twój dom był energooszczędny i komfortowy. Wybierz rolety zewnętrzne Anwis - nowoczesne i gwarantujace bezpieczeństwo.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 7-8/2018

W tym wydaniu opisujemy zagadnienia związane z budową oszczędnego domu. Są to: przegrody zewnętrzne, wentylacja, ogrzewanie, kolektory słoneczne...

Tylko 9,95 zł

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze