Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
aktualizacja: 2017-12-13 09:43:38
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX

7 grudnia 2017, w Warszawie podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji rozdane zostały nagrody w VI edycji badania Supply Chain Designer. Firma VELUX otrzymała nagrodę główną za program realizowany w namysłowskiej fabryce polegający na poszukiwaniu optymalnego przepływu w łańcuchu dostaw.

Wyróżniony projekt firmy VELUX "Poszukiwanie optymalnego przepływu na przykładzie reorganizacji dostaw" dotyczył procesu reorganizacji dostaw komponentów produkcyjnych i rozbudowy zakładu produkcyjnego w oparciu o zasadę poszukiwania ciągłego przepływu. Przedstawiciele jury, analizujący szczegóły projektu, szczególnie docenili konsekwencję w dążeniu do uzyskania przepływu we wszystkich operacjach, pełną świadomość korzyści wynikających z wysokiej efektywności dostarczania komponentów bezpośrednio na linię montażową oraz nieustanne podkreślanie znaczenia zaangażowania całej załogi w sukces projektu.

Nagrodę dla firmy VELUX podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji odebrała Inga Różycka, manager ds. logistyki w namysłowskiej fabryce.

"Ta prestiżowa nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że zaangażowanie zespołu i umiejętność uczenia się od siebie nawzajem współtworzą unikalną kulturę organizacji. Każdy uczestnik naszego projektu bazował na własnych doświadczeniach i zdobytej wiedzy, aby finalnie stworzyć zespołowo niepowtarzalną wartość dodaną" – tłumaczy Inga Różycka, manager ds. logistyki w fabryce okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie.

Na czym polegał nagrodzony projekt?

Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX

Nagrodzony projekt to implementacja zupełnie nowego przepływu materiałów i komponentów służących do produkcji okien. Zlikwidowany został oddalony od produkcji magazyn oraz regały przy liniach montażowych. Rozbudowano część produkcyjno-magazynową w ten sposób, że rozładunki odbywają się w hali, w odległości niecałych 60 metrów od miejsca montażu w systemie Just in Time. Ponadto przeprojektowano system i miejsca dostaw do linii tak, aby wykorzystać efekt synergii przepływu, zminimalizować zapasy i dostarczać komponenty bezpośrednio na linię produkcyjną według tzw. kursu mleczarza (milk run).

"Co najważniejsze, projekt realizowany był z pełnym włączeniem wszystkich operatorów liniowych i logistycznych w cały okres jego trwania. To oni bardzo często byli pomysłodawcami najlepszych rozwiązań. Ten rodzaj współpracy zagwarantował pomyślną implementację i radość z współtworzenia czegoś, co poprawia nie tylko wyniki finansowe, lecz przede wszystkim satysfakcję i motywację do pracy" – dodaje Inga Różycka.

Może cię zainteresować
Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych? Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji Lekkie konstrukcje z drewna klejonego z powłoką PVC Co to za kolor Winchester? Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy? Co to jest szkło ornamentowe? Okna na straży bezpieczeństwa Jaka roleta na skośne okno? Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza? LINEAR - okna dla ambitnych realizacji Jakie są wady i zalety okien nieotwieranych typu FIX? Jak zasłonić okna na parterze? Co zrobić gdy drzwi balkonowe się nie domykają? Ile powinno być od okna do sufitu? Na jakiej wysokości umieścić okno? Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku? Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej? Wyłazy dachowe - jaki model wybrać? Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować? Co daje anodowanie aluminium? Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę pozbawioną progów? Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych? Jak przebiega szczelny montaż okien w technologii Soudal Window System? Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz? Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały? Jakie okna przesuwne wybrać? Jak włączyć czytnik linii papilarnych? Prawidłowy montaż okien energooszczędnych Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz Jak przestawić okna na tryb letni/zimowy? Wianki okolicznościowe i inne ozdoby do dekoracji drzwi. Przewodnik kreatywnego dekorowania Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki? Markizy wolnostojące - zamień ogórd lub taras na miejsce urlopowego wypoczynku Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe? Jak zamontować drzwi techniczne? Jak myć żaluzje fasadowe? Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć? Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard na nowe czasy
Zobacz więcej Zwiń

Główne korzyści z wprowadzonego projektu to skrócenie dróg transportowych, zmniejszenie ilości wózków widłowych, redukcja czynności logistycznych oraz stanów magazynowych, likwidacja wielu regałów, więcej przestrzeni produkcyjnej, jak również poprawa warunków pracy operatorów logistycznych oraz produkcyjnych, a także redukcja emisji CO2. Ponadto projekt wpłyną na poprawę bezpieczeństwa oraz ergonomii pracy, jak również wzrost produktywności i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Zakład w Namysłowie jest wiodącym przedsiębiorstwem we wdrażaniu metodologii Gemba Kaizen, czyli ciągłego doskonalenia, zatem wprowadzenie usprawnienia w obszarze dostarczania komponentów na linię montażową, było oczywistym krokiem w rozwoju zakładu.

Program Supply Chain Designer

To unikatowe badanie, prowadzone przez Wydawnictwo Eurologistics, mające na celu promocję inicjatywy i twórczości menedżerskiej w firmach produkcyjnych i handlowych działających w Polsce. Organizatorzy nagradzają propozycje projektów, które poprawiają efektywność w łańcuchu dostaw, prezentują daleko idący poziom operacyjnej innowacyjności oraz uwalniają myślenie zespołowe i twórczą pracę.

Do tegorocznej edycji programu Supply Chain Designer zakwalifikowano ponad 30 projektów. Zespół redakcyjny Wydawnictwa Eurologistics nominował dziewięć z nich do głównej nagrody. O ostatecznych wynikach zdecydowały obrady jury. Nagrody wręczono podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, spotkania ponad 500 przedstawicieli top managementu z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!