Budujemy Dom

Okna drewniane i drewniano-aluminiowe Sokółka Okna i Drzwi - wyjątkowy design i energooszczędność ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Odpowiednio dobrane okna kształtują wygląd domu i stanowią atrakcyjny element aranżacji wnętrz. Znacząco wpływają również na energooszczędność budynku. Okna i drzwi tarasowe marki Sokółka Okna i Drzwi to połączenie wysokiej jakości drewna i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wyróżniają się one niepowtarzalnym designem, a jednocześnie zapewniają mniejsze zużycie energii i komfort użytkowania przez długie lata.

Okna drewniane i drewniano-aluminiowe Sokółka Okna i Drzwi  - wyjątkowy design i energooszczędność

Okna drewniane i drewniano-aluminiowe pozwalają na realizację różnorodnych projektów architektonicznych. Doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi budynkami, klasycznymi domami, jak i stylowymi rezydencjami. Wszystkie produkty marki Sokółka Okna i Drzwi cechują się znakomitą efektywnością energetyczną, dlatego idealnie sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Okna i drzwi Sokółka w dowolnych rozmiarach i kształtach

Drewniane i drewniano-aluminiowe okna i drzwi tarasowe marki Sokółka Okna i Drzwi mogą zostać wykonane w różnorodnych rozmiarach i kształtach. Z jednej strony jest to zasługa samego drewna, a z drugiej - nowoczesnych technologii produkcji. Drewno łatwo poddaje się obróbce, a zarazem odznacza się niezwykłą wytrzymałością konstrukcyjną i odpornością na wahania temperatur.

Do produkcji okien i drzwi tarasowych marki Sokółka Okna i Drzwi używane jest starannie wyselekcjonowane drewno sosnowe, meranti lub dębu. Ramy wykonuje się z trzech lub czterech warstw drewna z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów. To sprawia, że są one bardzo stabilne i trwałe.

W oknach drewniano-aluminiowych po zewnętrznej stronie ram zamontowane są dodatkowo aluminiowe nakładki, które chronią przed działaniem warunków atmosferycznych. Dzięki temu drewniane profile nie wymagają właściwie okresowej renowacji.

Drewniane profile umożliwiają tworzenie przeszkleń nawet o bardzo dużych rozmiarach, tak chętnie stosowanych w nowoczesnych budynkach. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne. Można je wykonać w znacznie większych wymiarach niż klasyczne modele rozwierne. W tego typu drzwiach skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. Po otwarciu nie zabiera miejsca we wnętrzu, umożliwiając dowolne aranżowanie pomieszczeń.

Sokółka Okna i Drzwi - aranżacja kuchni otwartej Sokółka Okna i Drzwi - aranżacja salonu
Fot. Sokółka Okna i Drzwi

 "W systemie podnoszono-przesuwnym THERMO HS i THERMO HS ALU marki Sokółka Okna i Drzwi pojedyncze skrzydło może osiągać do 3,33 m szerokości i 2,80 m wysokości. W zależności od ilości skrzydeł przesuwnych, łącząc odpowiednio elementy, można stworzyć szklaną ścianę o długości nawet 20 m. Różnorodne warianty układu skrzydeł pozwalają na dobór odpowiedniego sposobu otwierania, dopasowanego do potrzeb mieszkańców i projektu budynku.

Poza drzwiami przesuwanymi w jednej płaszczyźnie dostępny jest model narożny z ruchomym słupkiem, umożliwiający rozsunięcie całego naroża pomieszczenia. Na projektowanie dużych szklanych płaszczyzn pozwalają również wielkogabarytowe okna. Dostępne w ofercie marki Sokółka Okna i Drzwi modele w wersji rozwiernej mogą mieć do 2,8 m wysokości i 1,2 m szerokości. Natomiast maksymalne wymiary okien w wersji nieotwieralnej wynoszą 3,4 m na 2,8 m" - mówi Radosław Dąbrowski, Dyrektor Serwisu i Obsługi Producentów Domów Inwido Polska/Sokółka Okna i Drzwi.

Drewno zapewnia dużą swobodę w projektowaniu przeszkleń o nietypowych kształtach. Okna z ramami drewnianymi mogą być okrągłe, trapezowe, z elementami łuku lub trójkąta. Z kolei profile drewniano-aluminiowe stosuje się w przeszkleniach prostokątnych oraz wielokątnych.

Sokółka Okna i Drzwi - okno bawole oko Sokółka Okna i Drzwi - okna w nowoczesnym domu
Fot. Sokółka Okna i Drzwi

Okna i drzwi Sokółka w rozmaitych kolorach i stylach

Współczesne technologie produkcji stwarzają ogromne możliwości indywidualizacji wyglądu okien. Drewniane i aluminiowe profile można wykonać niemal w każdym kolorze. Dzięki temu doskonale komponują się zarówno z wnętrzami nowoczesnymi, utrzymanymi w stylu minimalistycznym, jak i klasycznymi.

"Drewno można pokryć lakierami transparentnymi, dzięki czemu zachowany zostanie naturalny wygląd z widocznym rysunkiem usłojenia. Jeśli okna mają mieć jednolitą barwę, tak popularną w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, stosuje się lakiery kryjące. Do wyboru jest cała paleta kolorów RAL składająca się z kilkuset odcieni. Oknom drewnianym i drewniano-aluminiowym można nadać inny kolor od strony zewnętrznej, a inny od wewnątrz. Pozwala to na odpowiednie dobranie stolarki okiennej zarówno do wystroju poszczególnych pomieszczeń, jak również do elewacji budynku. Co więcej, w przypadku profili drewnianych istnieje możliwość dowolnej zmiany koloru już zamontowanych okien" - mówi Marek Aniśko, Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

Sokółka Okna i Drzwi - żaluzje Sokółka Okna i Drzwi - klamka
Fot. Sokółka Okna i Drzwi

Zarówno profile drewniane, jak i aluminiowe występują w różnorodnej stylistyce. Do nowoczesnych projektów architektonicznych pasują całkowicie płaskie ramy o prostych liniach, takie jak w oknach PURO i PURO PASSIVE marki Sokółka Okna i Drzwi. W ofercie dostępne są też profile delikatnie zaokrąglone, zastosowane np. w oknach ELITE 92 ALU i THERMO 80 ALU oraz drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych THERMO HS ALU.

Energooszczędne i przyjazne dla środowiska

Sokółka Okna i Drzwi - profil okna
Fot. Sokółka Okna i Drzwi

Nowoczesne okna drewniane i drewniano-aluminiowe pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu. Nie tylko zatrzymują ciepło w budynku, ale również umożliwiają pozyskanie darmowej energii słonecznej do ogrzania i doświetlenia wnętrz.

Wszystkie okna i drzwi tarasowe marki Sokółka Okna i Drzwi cechują się znakomitą efektywnością energetyczną. Już teraz spełniają one parametry izolacyjności cieplnej, które będą wymagane dopiero od 2021 roku.

Dla przykładu okna z linii PURO, THERMO 80 i THERMO 80 ALU, a także drzwi tarasowe THERMO HS i THERMO HS ALU mają współczynnik przenikania ciepła Uw=0,9 W/m²K. W oknach ELITE 92 i ELITE 92 ALU współczynnik Uw wynosi 0,8 W/m²K, natomiast w oknach PURO PASSIVE - przeznaczonych do budownictwa pasywnego Uw=0,66 W/m²K.

We wszystkich produktach marki Sokółka Okna i Drzwi standardowo montowany jest pakiet 3-szybowy ze szkłem niskoemisyjnym, ciepłą ramką i przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Bardzo dobra izolacyjność cieplna to również zasługa ram z drewna, które doskonale utrzymuje ciepło. Maksymalną szczelność zapewnia też odpowiednio zaprojektowany system uszczelek.

Logo Sokółka Okna i Drzwi 
Inwido Polska S.A.
ul. Warszawska 163
05-520 Konstancin - Jeziorna
e-mail: callcenter@sokolka.com.pl
Infolinia: 800 122 822 z tel. kom. +48 (85) 733 64 40
www.sokolka.com.pl
aktualizacja: 2018-03-13
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".