Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

System okuć Roto NX - nowość na targach Fensterbau Frontale w Norymberdze!

Artykuł na: 6-9 minut

Bogaty asortyment, którego większość elementów już jest dostępna, to trafny wybór dla dilerów okuć, prywatnych inwestorów i właścicieli nieruchomości. To przekonanie wyrażało Roto podczas targów Fensterbau Frontale, a powodem była premiera "rozwierno-uchylnego systemu okuć okiennych, który ponownie wyznacza kierunki rozwoju". "Roto NX" to kolejny krok w rozwoju technologii okien i drzwi. Nowy system okuć podnosi poprzeczkę w centralnych obszarach branży okiennej takich jak rentowność, bezpieczeństwo, komfort i design.

System okuć Roto NX - nowość na targach Fensterbau Frontale w Norymberdze!

Kompleksowy system, zorientowany na konkretne korzyści dla klientów, dopisuje kolejny rozdział do ponad 80-letniej historii sukcesu systemu rozwierno-uchylnego. Odzwierciedleniem tego jest m.in. fakt, że firma od momentu powstania sprzedała ok. pół miliarda kompletów okuć rozwierno-uchylnych w ponad 55 krajach i wypracowała status światowego lidera rynku.

Obecny skok rozwojowy jest także wynikiem bardzo intensywnego badania trendów i dogłębnej analizy rynku. Ważnym źródłem informacji były indywidualne dyskusje prowadzone podczas głównych międzynarodowych targów w 2016 roku w ponad 90 grupach klientów np. z USA, Rosji, Polski, Meksyku, Niemiec, Austrii, Holandii i Szwajcarii. Głównymi zagadnieniami dyskusji na temat kierunku rozwoju okuć rozwierno-uchylnych były często takie aspekty jak łatwiejszy montaż, zmniejszenie liczby elementów i powierzchni magazynowej do ich składowania, bardziej komfortowa funkcjonalność i lepszy wygląd.

Rentownie, bezpiecznie, komfortowo, estetycznie

 • "Roto NX" spełnia te i inne wymagania w sposób przekonujący. Udało się "dobre uczynić jeszcze lepszym". System łączy elementy sprawdzonej poprzedniej serii "Roto NT" z nowymi lub znacznie udoskonalonymi rozwiązaniami. Co konkretnie oznacza zmiana pokoleniowa, producent zademonstrował branży w Norymberdze na przykładzie wielu eksponatów. Uzmysłowiły one szerokie spektrum możliwości i rozwiązań w ramach czterech tematów przewodnich.

 • Po pierwsze system okuć zapewnia wysoką rentowność. Montaż zarówno w procesie produkcyjnym jak i na budowie jest prosty i szybki. Wydatnie ogranicza nakłady magazynowe i logistyczne. Pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Celem jest poza tym długofalowe ograniczenie liczby artykułów wykorzystywanych przez producentów okien. Taką możliwość daje zastosowanie w praktyce tych samych elementów prawo- i lewostronnie (wspornik rozwórki, wspornik zawiasu dolnego, prowadnica rozwórki) oraz oddzielenie listwy od kasety zamka i kasety zasuwnicy. Zdecydowane atuty systemu to także wysoka jakość i zgodność z obowiązującymi normami.

 • Po drugie "Roto NX" w wielu aspektach jest gwarantem bezpieczeństwa. Zastosowanie dodatkowych elementów w oknach "TiltSafe" pozwala osiągnąć ochronę antywłamaniową w klasie RC 2. Ponadto łatwiejszy staje się proces produkcyjny, ponieważ skrzydła o większej masie są oferowane już w standardzie. Szeroki asortyment zapewnia różnorodność i niezawodność oraz gwarantuje trafność wyboru.

 • Po trzecie system pozwala na podniesienie komfortu. Łatwa obsługa, trwałość i niezawodność systemu to z jednej strony atuty dla użytkownika. Z drugiej strony system podnosi komfort pomieszczeń, np. dzięki mikrowentylacji w standardzie i kompatybilności z systemami inteligentnego domu.

 • Po czwarte cały system okuć odznacza się atrakcyjnym designem. Sprawiają to m.in. delikatne osłonki, ukryte wkręty i estetyczne lakierowanie proszkowe, np. nowa powłoka w kolorze "tytan". System dostarcza nowych impulsów nowoczesnej architekturze wnętrz, w której dominują duże formaty i większe przeszklenia, ponieważ umożliwia zwiększenie wysokości okna o 200 mm, do poziomu 2.800 mm.

Podwójna premiera

Odwiedzającym targi zademonstrowano w działaniu następujące grupy elementów: strona zawiasowa P do okien z PVC, strona zawiasowa T do okien z drewna o masie skrzydła do 150 kg, okno "TiltSafe", zasuwnica z dużym dornmasem w systemie "EasyMix" do montażu bez użycia wkrętów, zasuwnica środkowa Plus, blokada błędnego położenia klamki i zatrzask mechaniczny do drzwi balkonowych. Światowy lider rynku okuć rozwierno-uchylnych zaprezentował poza tym dwa nowe elementy systemu "Roto NX", które w przyszłości mają zagwarantować klientom jeszcze więcej korzyści.

Dostępna od 2019 rolka ryglująca V zwiększy rentowność systemu dzięki możliwości szybszej i łatwiejszej regulacji. Optymalizacja tolerancji luzu wrębowego pozwoli na ograniczenie nakładów montażowych zarówno w procesie produkcyjnym jak i na budowie. Poza tym regulacja w pionie i siły docisku docelowo będzie możliwa przy użyciu zwykłego klucza imbusowego 4 mm. Wykorzystać do tego można także dotychczas używany klucz specjalny "NT".

Praktyczna prezentacja rozwiązania systemu smart home pokazała wygodną integrację funkcji "TiltSafe" w systemie inteligentnego domu poprzez dołączenie nowatorskiego rozwiązania na bazie fal radiowych. Rozwiązanie łączy w sobie ukryty elektroniczny system uchylająco-ryglujący "E-Tec Drive" z dostępnym od 2018 roku czujnikiem "Roto Com-Tec". Działa on w standardzie "EnOcean" i zamontowany na skrzydle okiennym bezbłędnie rozpoznaje pozycje okucia. Pozycja uchyłu "TiltSafe" rozpoznawana jest dzięki jednoznacznemu kodowaniu położenia elementów okucia, dlatego nie jest aktywowany alarm mimo otwarcia okna do pozycji uchylnej. Czujnik radiowy współpracuje ze wszystkimi systemami "EnOcean". Dostępne na rynku oprogramowanie można w prosty sposób podłączyć do tego otwartego systemu. Nowość Roto wzbogacona o hub i app oferuje szerokie spektrum zastosowań do automatyzacji domu.

Aktywne wzajemne wsparcie

Podsumowując: nowa generacja okuć rozwierno-uchylnych Roto dysponuje inteligentnymi rozwiązaniami, które na trwałe wejdą do branży okiennej. Jej producentem jest stabilna firma o uznanej renomie, gwarantująca trwałość i wysoką jakość produktów w duchu niemieckiej myśli technologicznej. Dlatego przejście na nowy system z linii produkcyjnych w Leinfelden (Niemcy), w Kalsdorfie (Austria) i w Lövö (Węgry) to dla klientów "zawsze trafny wybór", jak głosiło motto targowe Roto na "Fensterbau Frontale". Producenci stolarki otrzymają aktywne wsparcie ze strony ekspertów lean i doradców handlowych podczas stopniowego przechodzenia do ery "Roto NX" .

Wprowadzenie systemu na rynek międzynarodowy przebiega zgodnie z planem. Towarzyszący temu pakiet marketingowy składa się z wielu narzędzi marketingowych, specyficznych dla danego rynku i jest dostępny w wielu językach. Więcej informacji znaleźć można na stronie roto-nx.roto-frank.com/pl.


Firma powiązana: Roto Okna Dachowe
aktualizacja: 2018-04-16

Dodaj komentarz

Konfigurator Kolorów okien aluplast®
Konfigurator Kolorów okien aluplast® Firma aluplast udostępniła na swojej stronie Konfigurator Kolorów aluplast®, dzięki któremu etap wyboru kolorystyki okien będzie zdecydowanie ...
Nowość aluplast - system okienny Ideal 8000
Nowość aluplast - system okienny Ideal 8000 W systemie okiennym aluplast Ideal 8000 duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu głębokości ...
FAKRO nagrodzone w rankingu magazynu TOP MARKE HAUS & WOHNEN 2018
FAKRO nagrodzone w rankingu magazynu TOP MARKE HAUS & WOHNEN 2018 FAKRO producent okien dachowych został wyróżniony w rankingu TOP MARKE HAUS & WOHNEN 2018. Produkty FAKRO znalazły uznanie wśród tysiąca ...

Porównujemy 15 modeli rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne są chętnie wybierane nie tylko jako osłony przeciwsłoneczne. Stanowią również zabezpieczenie antywłamaniowe, są barierą przed dobiegającym z zewnątrz hałasem, a zimą izolują wnętrza. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

topowe produkty

Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof

Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wrócimy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze