Budujemy Dom

Czym się kierować, wybierając przesuwne drzwi tarasowe? ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Nowoczesne domy jednorodzinne są projektowane w taki sposób, by były dobrze doświetlone, a ich mieszkańcy mieli jak najbliższy kontakt z naturą. Salony mają więc przeszklone ściany, przez które przenika do wnętrz panoramiczny widok na piękny ogród i dzięki temu zanika granica między domem a jego naturalnym, malowniczym otoczeniem. Ponadto duże przeszklenia od zewnątrz dodają bryle lekkości i pozwalają kształtować bardzo nowoczesną, otwartą architekturę budynku.

Czym się kierować, wybierając przesuwne drzwi tarasowe?

Coraz częściej przeszklenia prowadzące na taras wyposaża się w drzwi przesuwne, które można rozsunąć jednym ruchem ręki. Skrzydła mimo dużych rozmiarów są łatwe w obsłudze i praktyczne. Ponadto stanowią efektowną dekorację każdego salonu.

Do wyboru mamy kilka wariantów drzwi tarasowych, ale najbardziej praktyczne są modele podnoszono-przesuwne lub przesuwne wykonane z PVC czy aluminium.

Drzwi tarasowe z PVC czy z aluminium?

W Polsce nadal większą popularnością cieszą się rozwiązania z PVC, lecz coraz więcej inwestorów decyduje się na drzwi aluminiowe. Konstrukcje z PVC są komfortowe w użytkowaniu i energooszczędne.

Drzwi aluminiowe są bardziej luksusowe, mają wyjątkowy design i można je podłączyć do instalacji inteligentnego sterowania domem. Oba rodzaje systemów przesuwnych oferowane są przez Schüco, które dba o staranne dopracowanie wszystkich rozwiązań technicznych i funkcjonalnych. Oto zalety każdego z nich.

Przeczytaj także:

Jakie właściwości powinny posiadać idealne drzwi przesuwne?

Zalety systemu drzwi tarasowych z PVC

Systemy drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych z PVC są bardzo chętnie wybierane przede wszystkim ze względu na komfort użytkowania i oszczędność miejsca. Na przykład w drzwiach Schüco EasySlide zastosowano estetyczną dźwignię, którą wystarczy delikatnie obrócić i przyciągnąć do siebie, by unieść lekko duże skrzydło do góry i bezgłośnie je przesunąć równolegle do ściany.

Niski, zaledwie 20 mm, próg zapewnia komfort przechodzenia zgodny z założeniami budownictwa bez barier. W zależności od potrzeb można wybrać dowolną kombinację dwóch, trzech lub nawet czterech skrzydeł stałych i przesuwnych, montowanych w jednej ramie. Profile skrzydeł są wąskie, mają jedynie 105 mm, nadają więc stolarce lekki wygląd i nie ograniczają dopływu światła do wnętrza. Pomimo małej głębokości zabudowy skrzydeł 70 mm drzwi z PVC zapewniają wysoki komfort cieplny.

Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC Schüco EasySlide
Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC Schüco EasySlide

W domach energooszczędnych i pasywnych można natomiast zastosować drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide 82 SI, które - dzięki zastosowaniu węższych profili skrzydeł o widocznej szerokości 98 mm i zabezpieczeniu newralgicznej strefy przypodłogowej - mają podwyższoną termoizolacyjność Uw≤0,8 W/m²K. W modelu tym niski wielokomorowy aluminiowy próg został ocieplony trzema przekładkami termicznymi i spienionymi izolatorami, dzięki czemu zredukowano do minimum ryzyko wychładzania się posadzki w zimne dni.

Wnętrze z drzwiami podnoszono-przesuwnymi z PVC Schüco ThermoSlide

Zalety systemu drzwi tarasowych z aluminium

Aluminiowe drzwi przesuwne mają wszystkie zalety systemów z PVC oraz dużo węższe ramy. W panoramicznych systemach Schüco ASS 77 PD i Schüco ASE 67 PD widoczne elementy aluminiowej konstrukcji są zredukowane do minimum. Profile skrzydeł i ościeżnic zostały ukryte w murze, zaś próg jest zlicowany z posadzką. Drzwi tworzą więc wielkoformatową taflę szkła o wysokości kondygnacji z bardzo wąskimi profilami, widocznymi tylko na styku skrzydeł - 37 mm w systemie ASS 77 PD i 31 mm w przypadku ASE 67 PD.

Panoramiczna stolarka Schüco może mieć współczynnik przenikania ciepła poniżej Uw=1,1 W/m²K, dzięki czemu gwarantuje optymalny komfort cieplny.

W projektach, w których wymagana jest jeszcze wyższa izolacyjność termiczna, można zastosować panoramiczne przeszklenia ASS 77 PD.SI o współczynniku przenikania ciepła Uw=0,84 W/m²K. Dzięki ukryciu ościeżnicy w murze przeszklenia takie dają efekt transparentnej architektury. Wizualną lekkość elewacji można dodatkowo podkreślić, stosując otwierane naroże 90° bez słupka w wersji ASS 77 PD.HI.

Drzwi mogą być otwierane ręcznie lub zdalnie również w narożu budynku, za pomocą przycisku na panelu lub smartfona. Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania zapewniają czujniki ruchu i nacisku.

Schüco oferuje również szereg innych rozwiązań podnoszono-przesuwnych i przesuwnych w systemach aluminiowych, które mają podobne cechy użytkowe i bardzo wysoką termoizolacyjność - aż do standardu pasywnego w przypadku drzwi Schüco ASE 80.HI z widoczną strefą styku skrzydeł o szerokości zaledwie 40 mm.

Wnętrze z aluminiowymi drzwiami przesuwnymi Schüco ASE 80.HI
Wnętrze z aluminiowymi drzwiami przesuwnymi Schüco ASE 80.HI

 

www.schueco.pl

Polub Schüco na FaceBook'u
aktualizacja: 2018-11-16
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Nowa nazwa, nowa siedziba - MS się zmienia
Nowa nazwa, nowa siedziba - MS się zmienia Ostatnie miesiące w firmie MS więcej niż OKNA upłynęły pod znakiem metamorfoz. Firma wprowadziła kolejne innowacyjne produkty i rozwiązania, ...
Narożne przeszklenie stałe Glass Corner od Vetrex
Narożne przeszklenie stałe Glass Corner od Vetrex Współczesna architektura wciąż bardzo chętnie czerpie inspiracje z popularnego nurtu minimalizmu. Narożne przeszklenie stałe tzw. Glass ...
Skrzydła Loft XO, czyli drzwi w stylu loft
Skrzydła Loft XO, czyli drzwi w stylu loft Oryginalne drzwi z litego i klejonego drewna sosnowego, z charakterystycznym okrągłym przeszkleniem ze szkła mlecznego o grubości 4 mm, stają ...

Czy okna z PCW mogą być szkodliwe dla człowieka i środowiska?

Polichlorek winylu (skrót PVC lub PCW) to nie jest materiał nowy i słabo przebadany. PCW to jeden z najstarszych i najbardziej poznanych i zbadanych tworzyw sztucznych Profile okienne m.in. VEKA są wykonane z utwardzonego polichlorku winylu i dodatków, takich jak dwutlenek tytanu, kreda, czyli węglan wapnia oraz stabilizatory zapobiegające przebarwieniom tj. uszkodzeniom termicznym białych profili PCW.

polecane produkty i technologie

Zewnętrzne drzwi kompozytowe VIKKING - bezpieczne, trwałe i smart

Drzwi zewnętrzne są elementem dekoracyjnym domu ukazującym, jaki styl lubimy - nowoczesny czy np. klasyczny. Przede wszystkim jednak powinny zapewniać nam bezpieczeństwo. Drzwi kompozytowe Vikking spełniają tę podstawową funkcję, a przy tym są energooszczędne i oferują nowoczesne rozwiązania - można w nich zainstalować np. czytnik linii papilarnych.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi antywłamaniowe i wzmocnione - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".