Budujemy Dom

Więcej świat(ł)a! Premiera Morlite - nowego okna firmy OknoPlus ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Profil, który zachwyca subtelnością i delikatnością, wprowadzając do pomieszczenia więcej naturalnego światła. Innowacyjne rozwiązania, które poprawiają komfort użytkowania, chronią przed włamaniem i zapewniają doskonałe parametry termiczne. Z tak idealnego połączenia powstało okno Morlite - nowość w ofercie firmy OknoPlus - urzekające designem i walorami użytkowymi. Premiera tak niezwykłego produktu wymagała równie niezwykłej oprawy.

Więcej świat(ł)a! Premiera Morlite - nowego okna firmy OknoPlus

Prezentacja Morlite, okna światowej klasy z krakowskim rodowodem, miała miejsce 13 września w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha". Goście dotarli do niego… płynąc statkiem wycieczkowym, a była to dopiero pierwsza z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Nadzwyczajny klimat wieczoru podkreślił występ muzycznej gwiazdy - najbardziej krakowskiego z krakowskich artystów - Grzegorza Turnaua. Laserowe show i spektakularne efekty wizualne stanowiły doskonałe preludium do wielkiej premiery. Wykonane niczym dzieło sztuki, z dbałością o najdrobniejsze detale Morlite przedstawiało się w muzealnych wnętrzach doskonale.

Goście dotarli do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" płynąc statkiem wycieczkowym.

 To, co zaprezentowaliśmy podczas eventu, to wersja bazowa - trzy najbardziej popularne modele pozwalające przedstawić zalety Morlite - design i innowacyjne rozwiązania: szybę z najwyższymi parametrami cieplnymi o doskonałej przepuszczalności światła, najcieplejszą ramkę międzyszybową, nowy typ ukrytych okuć oraz nowatorski rodzaj klamki, chroniącej przed włamaniami. Od 24 września Morlite będzie już w regularnej sprzedaży, a nasi doradcy w salonach podpowiedzą, jak dostosować je do indywidualnych potrzeb i wymagań przyszłych użytkowników - zapewnia Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy w firmie OknoPlus.

Prezentacja Morlite - nowego okna firmy OknoPlus

Dzięki wypracowanym przez ekspertów OknoPlus rozwiązaniom powstało okno, w którym ilość PCV sprowadzono do niezbędnego minimum, wprowadzając tym samym więcej naturalnego światła do wnętrza domu. Stylowy, a zarazem delikatny kształt profilu o łagodnej linii sprawia, że Morlite idealnie wkomponuje się w każde wnętrze, stając się jego ozdobą i budując klimat pomieszczenia. Elegancję i wyrafinowaną prostotę ramy podkreśla jeszcze brak widocznych okuć, ukrytych w luzie wrębowym. Dodatkowo, zastosowanie okuć activPilot Topstar - dostępnych na polskim rynku jedynie w ofercie OknoPlus - umożliwia zlicowanie skrzydła okiennego z ramą, co tworzy niebanalny efekt wizualny.

Występ Grzegorza Turnaua

Więcej światła

W nowym systemie GEALAN-LUMAXX, wykorzystanym do budowy okna Morlite, zoptymalizowano geometrię profili, znacząco redukując ich wysokość. Dzięki temu okno stało się smukłe i delikatne, a jego sylwetki nie zakłóca szeroki i masywny słupek konstrukcyjny. W Morlite wysokość profilu to 106 mm, podczas gdy w przeciętnej konstrukcji wynosi ona ok. 118 mm. Mniejsza ilość PCV to więcej szyby i światła w pomieszczeniu - nawet do 25% - zapewniając jego naturalne doświetlenie i potęgując wrażenie jasności i przestronności.

Projektanci zadbali przy tym o zachowanie zrównoważonych proporcji pomiędzy właściwościami termoizolacyjnymi i statyką okna, wzmacniając profil skrzydła i słupka jednolitą stalą, co pozwala na konstruowanie okien o naprawdę dużych gabarytach.

Okna Morlite w kolorze czarnym

Ukryte, by podkreślić

Styl i dystynkcję okien Morlite wzmacniają jeszcze ukryte okucia - w całości, wraz z zawiasami, schowane pod przylgą skrzydła. Mimo kompaktowej konstrukcji okucie może być stosowane do okien o maksymalnym ciężarze skrzydła nawet 130 kg! Ich żywotność zwiększają ochronne blachy ze stali hartowanej, umieszczone w miejscach najbardziej narażonych na zużycie. Ergonomiczne zawieszanie skrzydła w ościeżnicy zmniejsza ryzyko nadmiernego obciążania zawiasów, ponieważ odchylone skrzydło samo odnajduje odpowiednie położenie.

Okna Morlite w kolorze białym

Listwa ozdobna

Nowością w ofercie OknoPlus jest możliwość doboru listwy ozdobnej, okalającej skrzydło okna od strony wewnętrznej, dzięki której uzyskujemy wizualny efekt zlicowania skrzydła z ramą. To obecnie jeden z najnowszych i najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Listwa ozdobna jest stylowym i efektownym elementem dekoracyjnym, nadającym wnętrzu nowoczesny charakter.

Komfort świetlny

Morlite wyposażono w najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie - szybę ECLAZ - źródło światła i dobrego samopoczucia. Jej zwiększona przezierność to o 10% więcej naturalnego światła w pomieszczeniu i dokładniej oddane kolory, co poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na komfort i zdrowie domowników. Dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu darmowych zysków energii słonecznej, przy zachowaniu wysokich parametrów termoizolacyjności, ECLAZ zapewnia do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu do najlepszych okien obecnie dostępnych na rynku. Zimą innowacyjna szyba gwarantuje optymalny komfort dzięki połączeniu skutecznej termoizolacji, dostępu do ciepła słonecznego i zminimalizowaniu efektu zimnej szyby.

Prosta i skuteczna ochrona

Klamka SecuForte® firmy HOPPE to zupełnie nowy standard zabezpieczenia antywłamaniowego. W stanie zamkniętym i uchylonym klamka okienna oraz trzpień są odłączone - mechanizm jest automatycznie blokowany. Ta unikalna koncepcja ochrony skutecznie zabezpiecza przed nieuprawnionym otwarciem okna od zewnątrz poprzez przekłucie szyby, przewiercenie ramy lub przesunięcie okucia z zewnątrz. Dla mieszkańców otwarcie okna nie jest żadnym problemem - klamkę należy najpierw nacisnąć w kierunku rozety, co powoduje zwolnienie blokady i umożliwia jej normalne obrócenie.

Morlite to piękno samo w sobie - subtelne i finezyjnej okno, bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu.

Więcej informacji na temat okien Morlite znajdują się pod adresem: www.oknoplus.com.pl/okna/morlite/

Logo OknoPlus
www.oknoplus.com.pl
aktualizacja: 2018-10-03
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".