Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Targi Domotex w Hanowerze

W dniach 16-19 stycznia 2010 r. w Hanowerze odbędzie się największy coroczny meeting branży podłogowej. Targi Domotex to czas premier najnowszych trendów i nowinek technologicznych.

Na Targach DOMOTEX obecna będzie firma BarlinekZ tej okazji firma Barlinek zaprezentuje unikalny i nowoczesny system łączenia desek podłogowych Fast Click System opracowany przez technologów Barlinka oraz inne nowości produktowe, w tym najnowszą kolekcję podłóg litych oraz luksusowe podłogi L’esprit Decoration.

Najbliższa edycja Targów DOMOTEX  - jednej z najważniejszych imprez dla branży pokryć podłogowych - odbędzie się już w połowie stycznia 2010 r. w Hanowerze (Niemcy). W ubiegłym roku na wystawie zaprezentowało się blisko 1 400 firm z 71 krajów. W 2009 r. imprezę odwiedziło ponad 38 000 przedstawicieli firm z branży.

Na targach spotykają się specjaliści z całego świata, zajmujący się na co dzień podłogami, impreza gromadzi także najważniejszych producentów, co pozwala zaobserwować najnowsze rozwiązania technologiczne i trendy, prezentowane przez poszczególnych wystawców.  Na najbliższych targach nie zabraknie krajowych producentów - wśród nich obecna będzie firma Barlinek.

Targi Domotex są dla polskiej spółki doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów handlowych oraz umocnienia dotychczasowych. Na styczniową imprezę Barlinek przygotował bogaty asortyment swoich produktów. Podczas wystawy firma zaprezentuje najnowszą, ekskluzywną serię podłóg – która zadebiutowała w  kraju  jesienią 2009 r.  - L’Esprit Decoration.

Aby nadać tym wyjątkowym posadzkom niebanalny wygląd i charakter, zostały one poddane na etapie produkcji dodatkowym zabiegom, wzmacniającym wytrzymałość i jakość. Podłogi marki L’Esprit Decoration wpisują się idealnie w potrzeby wymagających Klientów, charakteryzują się wręcz perfekcyjną jakością wykonania i klasyczną, ponadczasową elegancją.

Spółka zaprezentuje na wystawie także podłogi z  litego drewna dębowego i jesionowego, które od pozostałych pokryć  różnią się tym, że są produkowane z jednego  kawałka drewna. Lita podłoga charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, wyjątkowymi walorami wizualnymi - i co równie ważne - jest gotowa do eksploatacji dosłownie zaraz po jej ułożeniu.

Podłogi charakteryzują się różnorodnością usłojenia i kolorystyki. Występujące przebarwienia oraz sęki podkreślają naturalny charakter produktu.  Już  na targach pojawi się lita  podłoga w kolejnej odsłonie wykończeń – specjalnie selekcjonowane drewno emanuje naturą, która została dodatkowo podkreślona poprzez postarzanie i barwienie. Barlinek po raz pierwszy zaprezentuje na targach obok wybranych wzorów  deski barlineckiej (w tym szerokiej oferty podłóg jednolamelowych), pełną serię listew własnej produkcji.

- Na tegorocznych targach chcemy pokazać różnorodne produkty z  naszej oferty – mówi Marek Janke, członek zarządu, dyrektor handlowy Barlinek S.A. – Tegoroczna impreza to doskonała okazja do prezentacji naszego nowego złącza o nazwie Fast Click System,  które już wiosną wejdzie do masowej produkcji – podkreśla Marek Janke.

Nowy system łączenia w znaczący sposób upraszcza i skraca montaż podłogi. Dzięki niemu ułożenie podłogi jest szybsze i  łatwiejsze niż dotąd, wymaga mniejszej ilości narzędzi do układania podłogi.  Nowy Fast Click System został zarejestrowany już w czerwcu 2009 r. w Europejskim Urzędzie Patentowym.

Spółka spodziewa się znacznego zainteresowania ofertą  ze strony zwiedzających.
Lokalizacja stoiska Grupy Barlinek: Targi Domotex, Hannover, Hala 9, stoisko D 16.

 

Firma powiązana: Barlinek - deska barlinecka
aktualizacja: 2010-01-05

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend!
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend! Jednym z najważniejszych trendów przewidzianych zarówno na obecny sezon, jak i przyszłe lata, jest wykańczanie podłóg deskami w niewielkim ...
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze