Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Nowe postarzane deski dębowe w ofercie firmy Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe

Ofertę firmy Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe poszerzyły ręczenie postarzane wytrzymałe deski dębowe.

Galiarda, pawana i sardana to trzy wzory postarzenia desek. Swoje miano zawdzięczają historycznym tańcom dworskim. Lite deski dębowe w procesie produkcji, trwającym około ośmiu tygodni, są ręcznie postarzane na różne sposoby. Deski pawana wyróżnia zaokrąglona v-fuga, powierzchnia galiardy jest dodatkowo mocno szczotkowana, zaś na sardanie postarzenia są duże i nierówne, v-fugi kanciaste, co daje efekt bardzo mocnego postarzenia. Wszystkie wytwarzane są w Polsce na indywidualne zamówienie.

- Warto dodać, że każdy z tych wzorów dostępny jest w siedmiu wersjach kolorystycznych, które pozwalają dobrać deski do każdego wnętrza. Kolory to jasny dąb, ciemny dąb, gołębi, bielony, teakowy, orzechowy i mahoniowy. Drewno charakteryzuje się szlachetną elegancją przez cały okres jego użytkowania. Ale postarzanie pozwala osiągnąć docelowy efekt od razu, ponadto taka podłoga jest niezwykle praktyczna, zwłaszcza w miejscach o natężonym ruchu – mówi Katarzyna Wątor z Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Postarzane deski dębowe sprawdzają się szczególnie w miejscach, gdzie od podłogi wymagamy najwięcej, czyli w hotelach, salach restauracyjnych, balowych, ale i w najczęściej uczęszczanych pomieszczeniach w domu. Nie widać na nich śladów zniszczeń i są łatwe w pielęgnacji i renowacji.

Galiarda - dąb postarzanyPawana - dąb postarzany
Sardana - dąb postarzany
Galiarda - dąb postarzanyPawana - dąb postarzany{single-image 20406}

- Powierzchnia desek zabezpieczona jest dwoma warstwami olejowosku, który nie tylko jest w pełni naturalny, ale i zabezpiecza podłogę przed wnikaniem brudu. Jeśli zaś chodzi o renowację, to jeśli warstwa wierzchnia ulegnie wytarciu, co przy bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach może nastąpić co około pół roku, zalecamy nałożenie specjalnej pasty konserwującej zawierającej płynny wosk – mówi specjalistka Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Nowe w ofercie Kopp deski postarzane są nie tylko praktyczne ale i stylowe. Doskonale sprawdzają się w hotelach i obiektach turystycznych lub gastronomicznych stylizowanych na zabytkowe. Co więcej postarzana podłoga w połączeniu z nowoczesnymi meblami tworzy ciekawe i awangardowe połączenie. Ponieważ produkowane są ręcznie można je indywidualnie dopasować pod względem koloru i typu postarzenia do wymagań konkretnego wnętrza.

Wiekowa podłoga drewniana budzi respekt i nadaje pomieszczeniom wyjątkowy styl. Dzięki Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe można z jej zalet korzystać nie czekając na naturalne zestarzenie się podłogi.


Firma powiązana: Kopp
aktualizacja: 2011-11-14

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend!
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend! Jednym z najważniejszych trendów przewidzianych zarówno na obecny sezon, jak i przyszłe lata, jest wykańczanie podłóg deskami w niewielkim ...
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze