Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Artykuły

Listwy Effector

Wstęp

Listwy Effector Boa Effect

Listwy podłogowe gięte Effector Boa Effect są wykonane z aluminium naturalnego, z anodowanego (w kolorze srebra bądź złota) lub okleinowanego. Są to profile gięte łączeniowe, zakończeniowe oraz narożne przystosowane do formowania łuków, finezyjnych wykończeń i połączeń różnego rodzaju powierzchni. Ich zadaniem jest estetyczne przysłonięcie szczelin pomiędzy podłogami.

Listwy w wersji okleinowanej są dostępne w wielu kolorach. W ofercie firmy jest przeszło 30 rodzajów oklein drewnopodobnych - od jasnych (sosna, sosna biała, klon), przez różne odcienie dębu, buka, olchy, hikory, wiązu, wiśni, kasztana po egzotyczne brązy mahonia, afrezji, teaku, hebanu, orzecha czy wreszcie wenge. Dostępna jest także listwa gięta z mosiądzu.

Długość oferowanych profili wynosi od 2,5 m do 3 m.

Listwy podłogowe gięte Effector Boa Effect najczęściej są wykorzystywane, aby połączyć podłogi drewnopodobne, wykładziny lub parkiety, z płytkami ceramicznymi lub kamieniami naturalnymi.

Listwy wykończeniowe PCV Effector ECO Effect

Kolekcja listew ECO jest wykonana z najwyższej jakości materiału PCV okleinowanym drewnopodobną folią o dużej odporności na ścieralność. Listwy z PCV stanowią interesującą alternatywę, również ze względów ekonomicznych, dla profili aluminiowych.

W ofercie profili wykończeniowych Eco Effect znajdują się różne rodzaje kątowników do zabezpieczenia oraz zakończenia różnego rodzaju powierzchni. Część z nich to listwy samoprzylepne, pozostałe służą do szybkiego montażu, na śruby. Do kolekcji należy również listwa zakończeniowa oraz schodowa zabezpieczająca brzeg stopnia.

Pozostałe produkty to profile do szybkiego montażu łączące różne gatunki materiałów podłogowych jak dwa rodzaje wykładzin, paneli bądź podłóg drewnianych lub też linoleum z wykładziną charakteryzujące się podobną grubością. Listwy te służą do szybkiego montażu lub są mocowane na klej.

Wszystkie wymienione profile mają długośc 1 lub 2 m.

Listwy wykończeniowe z PCV są dostępne są w ponad dwudziestu gatunkach oklein drewnopodobnych. Kolory oklein to: sosna biała, sosna oraz klon (gatunki jasne). Barwy naturalne reprezentuje kilka odcieni buka oraz dębu, a także odcienie olchy, hikory, wiązu, wiśni oraz kasztana. Kolory oklein drewnopodobnych, bardzo zbliżone do gatunków egzotycznych, to mahoń, afrezja, orzech, teak, heban oraz wenge.

Listwy Effector Impresja Effect

Listwy Effector Impresja Effect są zalecane przede wszystkim do zastosowania w łazience. Effector oferuje m.in. profile dekoracyjne RIO służące do aranżacji ścian. To prawdziwa ozdoba toalety, która z powodzeniem może zastąpić ścienne dekory.

Listwy są dostępne w szerokościach 13, 18 oraz 26 mm, a produkuje się je z aluminium naturalnego, aluminium anodowanego (złoto, srebro), a także z mosiądzu.

Istotną częścią oferty aluminiowych listew do glazury są profile krawędziowe – proste i owalne, oferowane w wysokościach 8, 10, i 12 mm. Chronią one płytki przed uszkodzeniem, wykorzystuje się je także do maskowania nieregularnych brzegów płytek ceramicznych. Można ich użyć wszędzie tam, gdzie idealne docięcie płytek pod kątem 45 stopni nie jest możliwe.

Kolekcja Impresja Effect zawiera także listwy najazdowe, łączące płytki ceramiczne z wykładziną, zarówno półokrągłe jak i płaskie. Dzięki nim zniwelowana zostaje różnica wysokości, pomiędzy materiałami.

W zależności od upodobań inwestorów, w ofercie występują zarówno listwy schodowe półokrągłe jak owalne oraz płaskie, oraz listwparożna schodowa z gumą.

Listwy Effector Multi Effect

Listwy Effector Multi Effect to listwy cokołowe z aluminium anodowanego mające za zadanie przysłonięcie szczelin dylatacyjnych pomiędzy podłogą a ścianą oraz innych połączeń. Profile pełnią także istotną funkcję dekoracyjną. W łazience czy kuchni listwy cokołowe najczęściej przykrywają łączenia lub szczeliny, jakie mogą pojawić się pomiędzy ścianą a terakotą, czy blatem kuchennym.

Listwy cokołowe z aluminium są dostępne w pięciu kolorach: srebrnym, złotym, inox, szampan oraz brąz. Firma Effector posiada w ofercie dwa rodzaje listew: Q63 oraz Q64. Wymiar listwy Q63 to 168 mm (szerokość) x 40 mm (wysokość) x 2,7 m (długość). Listwa Q64 to 168 mm (szerokość) x 50 mm (wysokość) x 2,7 m (długość). Montaż listew jest bardzo łatwy i szybki - obydwa profile są samoprzylepne.

Listwy Effect Queen

Najważniejsze, a zarazem bardzo praktyczne zadanie listew przypodłogowych Queen polega na przysłonięciu szczeliny, jaka powstaje pomiędzy ułożoną podłogą a ścianą. Dodatkowo jej zastosowanie umożliwia ukrycie przewodów elektrycznych czy telefonicznych.

Oferta obejmuje ponad 30 kolorów profili, od jasnych wybarwień jesionu, poprzez szeroki wybór najpopularniejszych odcieni dębu czy buka, aż po gatunki egzotyczne, takie jak wenge, teak oraz mahoń.

Listwa Queen w podstawie ma 22 mm szerokości, a jej wysokość wynosi 57 mm. Profile dostępne są wraz z kompletem akcesoriów, do których należą: zakończenia, łączniki, narożniki wewnętrzne oraz narożniki zewnętrzne z elementem montażowym.

Listwy Effector Rainbow Effect

Listwy z kolekcji Rainbow to profile wykończeniowe używane w łazienkach i pokojach kąpielowych. Stanowią doskonałe uszczelnienie zakończeń płytek ceramicznych, a jednocześnie zabezpieczają ich brzegi przed uszkodzeniem oraz pełnią rolę dekoracyjną.

Profile mają wysokość od 7 do 10 mm a długość 2,5 m. dostępne są w zarówno w wersji 34 kolorów jednorodnych, jak i w palecie odcieni imitujących 42 kamienie szlachetne/ marmur. Listwa twardo-miękka dylatacyjna PCV ma wysokość od 8 do 12,5 mm, a długość od 1 do 3 m. Jest oferowana w czterech popularnych wersjach kolorystycznych: białym, szarym, brązowym oraz czarnym.

w kolekcji Rainbow znajduje się również samoprzylepny profil uniwersalny w kolorze białym, który zapewnia doskonałą izolację połączeń pomiędzy urządzeniami sanitarnymi, a ścianą lub glazurą. Jego długość wynosi 3,4 m, jest dostępny w dwóch wysokościach 40 lub 60 mm - do wyboru.

Listwy Effector Standard Effect

Listwy wykończeniowe Effector Standard Effect są wykonane z aluminium anodowanego, aluminium okleinowanego oraz mosiądzu. Produkty należące do tej grupy to listwy zakończeniowe, najazdowe, reduktory i listwy łączeniowe.

Listwy można zamontować na wiele sposobów. Szczególną popularnością cieszą się profile montowane na taśmie samoprzylepnej, wałkach kleju, oraz z gniazdem systemu "ukrytego montażu". We wszystkich tych przypadkach powierzchnia dekoracyjna listew pozostaje jednolita i nienaruszona. Na skrzydła listew nanosi się przy tym silikonowe uszczelki, które uniemożliwiają przedostawanie się zanieczyszczeń pod listwę.

Pośród profili Effector Standard Effect wyróżniają się także kątowniki, listwy schodowe, listwy dylatacyjne, listwy zaciskowe, które łączą ze sobą materiały o różnorodnej grubości. Do oferty należą także aluminiowe elektropolerowane pręty schodowe z uchwytami oraz korespondujące z nimi zakończenia w kształcie kulki lub stożka.

Produkty są dostępne w długościach standardowych od 0,8 m (pręty schodowe) do 2,7 m (listwy). Profile o długości 1,2 m oraz 3,6 m są realizowane na specjalne zamówienie. Dostępne kolory to: złoto, srebro, szampan, brąz, inox, oliwko oraz czarny, wszystkie również w wersji z połyskiem.

Listwy w wersji aluminium okleinowanego występują w kolorach drewna: sosna, sosna biała, klon, różne odcienie buka czy dębu, ciemnobrązowe odcienie wenge, hebanu czy kasztana.

Profile Effector Easy Effect

Kształtowniki pozwalające na zastosowanie ciekawych i oryginalnych rozwiązań, w realizacji niskobudżetowych, funkcjonalnych i estetycznych projektów. Ofertę profili tworzą elementy aluminiowe. W serii Easy Effect znajdują się:

a. kątowniki: płaskowniki, kątowniki równoramienne, nierównoramienne oraz fazowane, a także teowniki, haowniki, ceowniki, ceowniki nierównoramienne oraz ryflowane, ponadto rury zwykłe, prostokątne oraz kwadratowe. Wszystkie elementy oferowane są w różnych wymiarach i grubościach.

b. listwy zakończeniowe oraz łączeniowe umożliwiające łatwy montaż blatów kuchennych. Wszystkie elementy są produkowane z aluminium anodowanego, w czterech podstawowych kolorach: złota, srebra, szampana i brązu lub aluminium lakierowanego. Listwy lakierowane oferowane są w ośmiu wybarwieniach : białym, niebieskim, głębokiej zieleni, ciemnym czerwonym oraz w aż czterech odcieniach brązu.

Profile budowlane Effector Fantazja Effect

Fantazja Effect to listwy i profile budowlane wykonane ze spienionego PCV. Służą do wykonania aranżacji z systemów suchej zabudowy, to jest ścian, sufitów podwieszanych, elementów zabudowy poddaszy. Maskują ewentualne nierówności pomiędzy materiałami służącymi do wykończenia wnętrz.

Listwy i narożniki

Listwy oraz profile ze spienionego PCV występują w kilkunastu kolorach - od popularnej bieli, poprzez naturalne odcienie gatunków drzew, takich jak buk, sosna, olcha, dąb, wiśnia, po gatunki europejskie jak mahoń czy orzech. Wymienione elementy dostępne są w wielu wydaniach: listew budowlanych i maskujących, ćwierćwałków o różnym kształcie i wymiarach, narożników budowlanych, oraz profili. Długość wymienionych akcesoriów wynosi od 2,2 m do 2,7 m.

Profile do suchego tynku

Szybkim pomysłem na dokonanie istotnych zmian w domu są płyty gipsowo-kartonowe nazywane również suchym tynkiem. Konstrukcję do nich stanowią profile z kolekcji Fantazja Effect: do suchego tynku prosty oraz łukowy oraz narożnik uniwersalny. Dostępne są wyłącznie w kolorze białym, ich długość wynosi 2,5 m (narożnik dostępny także w długości 3 m). Producent poleca także praktyczny narożnik ścienny (o długości 2,7 m) oraz kątowniki (dł. 2,75 m). Te materiały są dostępne aż w 11 kolorach: kości słoniowej, odcieni beżu i brązu, szarego, seledynu, zieleni, żółtego, ceglanego oraz czerni.

aktualizacja: 2016-03-29

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Firma Effector uruchomiła kolejną anodownię oraz rozbudowała centrum obróbki aluminium
Firma Effector uruchomiła kolejną anodownię oraz rozbudowała centrum obróbki aluminium Effector S.A. zakończył inwestycję w nową linię przeznaczoną do uszlachetniania powierzchni aluminiowych. Umożliwia ona zwiększenie ilości ...
Effector w Złotej Setce dziennika Echa Dnia
Effector w Złotej Setce dziennika Echa Dnia W 2017 roku redakcja kieleckiego dziennika regionalnego "Echa Dnia" po raz dziesiąty opublikowała ranking 100 największych przedsiębiorstw ...
Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze